Pielgrzymka do Portugalii

za3 500PLN

Pielgrzymka do Portugalii

Data odjazdu

04 Oct - 11 Sep

Trwanie

8 dni

widoki

432

Maksymalne miejsca

45

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII

WYLOT Z KATOWIC

Termin: 04.09-11.09.2019

FATIMA- BATALHA – ALCOBACA – NAZARE-  TOMAR- COIMBRA – PORTO-

SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA –  –LIZBONA- OBIDOS- CABO DA ROCA- SINTRA

Program:

1 DZIEŃ (04.09.2019) :

KATOWICE– LIZBONA – FATIMA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego w Katowicach. Wylot do Lizbony. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Kolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ (05.09.2019):

FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30).
3 DZIEŃ (06.09.2019):

FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg w Fatimie.
4 DZIEŃ (07.09.2019):

FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Wyjazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg w Fatimie.
5 DZIEŃ (08.09.2019) :

FATIMA – PORTO –SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Po drodze postój w Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.
6 DZIEŃ (09.09.2019):

SANTIAGO DE COMPOSTELA - BRAGA

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Bragi. Zwiedzanie Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. ratusza, katedry. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg w Fatimie.
7 DZIEŃ (10.09.2019):

LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta takich jak: kościół św. Antoniego, wieża Belem (z zewnątrz) , Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów wybudowany w stylu manuelińskim. Przejazd przez historyczną część miasta Baixa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ (11.09.2019)

OBIDOS- CABO DA ROCA- SINTRA- LIZBONA – KATOWICE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Obidos – miasteczka zwanego „miastem ślubów” – zgodnie z wieloletnią tradycją, królowie portugalscy w dniu ślubu ofiarowali go w prezencie swym wybrankom. Miasteczko położone na Północ od Lizbony. Wzniesione zostało na szczycie wzgórza. Otoczone jest potężnymi murami z XIII w. W mieście nie znajdziemy nowoczesnych budynków, tylko wąskie uliczki, malownicze kamienice, kościoły i wiejskie domki. W najwyższym punkcie miasta wznosi się przylegający do murów obronnych zamek, który w XVI w. był pałacem królewskim. Przejazd na przylądek Cabo da Roca. Następnie wizyta w miasteczku Sintra. Spacer po miasteczku. Czas wolny obiad/kolację. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski. Przylot do Polski w dniu 12.09.2019

Hotel w Fatimie znajduje się 10 min pieszo od Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej!

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

Godziny przelotu:

04.09.2019    KTW-LIZ            17:25/20:35

11.09.2019    LIZ- KTW            21:10/ 01:50 (przylot w dniu 12.09.2019)

Cena zawiera:

• Przelot lotem rejsowym
• Transport komfortowym autokarem
• 7 noclegów – Hotele 3*** i 4**** w pok. 2-os. 3 os (zakwaterowanie w pokoju 1 os za dopłatą 150
euro/os/pobyt)
• śniadania, obiadokolacje
• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
• Opieka duchowa Kapłana
• Przewodnik z jęz. polskim 

Cena nie zawiera:

• Kosztów realizacji programu płatnych u lokalnego kontrahenta – 140 EURO/os
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 80 PLN/os
• Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN/os

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Zarezerwuj wycieczkę

Nazwa wycieczki Cena za osobę dorosłą Cena za dziecko Wolne miejsca Data wyjazdu czas trwania
Pielgrzymka do Portugalii 3 500 PLN 0 PLN 45 04 Oct ~ 11 Sep 8 dni

Informacja o rezerwacji

nazwa Cena ( Dorośli / Dzieci ) Osoby (dorośli / dzieci) ilość całkowity

PODSUMOWANIE

Razem 0 PLN
całkowity 0 PLN

Informacje dla klientów

*
Imię jest wymagane.
*
Nazwisko jest wymagane.
*
Numer Telefon jest wymagany.
*
Adres jest wymagany.
Dziękuję. Twoja rezerwacja jest zależna od dostępności

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Chcemy porozmawiać o Twoim następnym wielkim pomyśle.

  • 7: 00-16: 00 od poniedziałku do czwartku.
  • 7 rano do 1 po południu Piątki (Polska) bezpłatnie lub przez skype.
W przeciwnym razie, napisz do nas w każdej chwili. Średnio dostarczamy wyceny w ciągu 6 godzin w godzinach pracy i następnego dnia poza godzinami pracy. Prywatne wycieczki z przewodnikiem umożliwiają kontrolę nad wszystkimi szczegółami podróży - godziny wyjazdu, zakwaterowanie, dodatkowe noce, dodatkowe zajęcia, dodatkowe doświadczenia - to, czego chcesz i jak chcesz.

Mariusz Węgrowski

Dyrektor handlowy

Contact Skype

mariusz.wegrowski

Phone

+48 502 718 510

Email

mariusz@columbiatravel.pl