PIELGRZYMKA DO LIBANU

za4 850PLN

PIELGRZYMKA DO LIBANU

Data odjazdu

Codziennie

Trwanie

8 dni

widoki

406

Maksymalne miejsca

45

PIELGRZYMKA DO LIBANU

HISTORIA CHRZEŚCIJAN – ŚW. CHARBEL

Termin: rezerwacja

Program:

Dzień 1:

28.04.2019 r.

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Przelot do Bejrutu.
Dzień 2 :

29.04.2019 r.

Transfer do hotelu zakwaterowanie. Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Bejrutu - Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Grota Pigeona. Spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), muzeum narodowe. Deir el Qamar - miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Kolejny etapem jest zwiedzenie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine - Wielkiego Seraju– dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3:

30.04.2019 r.

Śniadanie. Zwiedzanie - Trypolisu, Balamand, Rachana: pokrzyżowcowy zamek Rajmunda z Saint–Gilles, spacer wąskimi uliczkami starego miasta, stary bazar, meczety z okresu Mameluków oraz okresu otomańskiego gdzie w sercu Medyny znajdowała się katedra Marii Panny wybudowana przez krzyżowców. Balamand - monastyr w rekach kościoła ortodoksyjnego od XVII w. Rachana - wioska położona na południe od Trypolisu z muzeum znanego z rzeźby kamiennej, drewnianej, granitowej i metalowej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4:

01.05.2019 r.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Annaja – wieś ta jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Cherbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych uzdrowień w tym miejscu). Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg
Dzień 5 :

02.05.2019 r.

Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Byblos - najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek pokrzyżowcowy, fenicką świątynię, teatr rzymski. Harissa - bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Miejsce rozwiniętego kultu Maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
Dzień 6 :

03.05.2019 r.

Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa - dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck - centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar - ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7:

04.05.2019 r.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – na trasie zwiedzanie miasteczka BSZARRA (BACHARRE), górskie miasteczko o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory wznieśli Maronici Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość pod opieka UNESCO. Miasteczko związane z urodzeniem i twórczością Khalila Gibrana – libańskiego poety i nowelisty. Następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 8:

05.05.2019 r.

Przejazd z hotelu na lotnisko, powrót do Polski.

Program może zostać dowolnie zmodyfikowany/skrócony na życzenie klienta.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Zarezerwuj wycieczkę

Nazwa wycieczki Cena za osobę dorosłą Cena za dziecko Wolne miejsca Data wyjazdu czas trwania
PIELGRZYMKA DO LIBANU 4 850 PLN 0 PLN 45 W każdej chwili 8 dni

Informacja o rezerwacji

nazwa Cena ( Dorośli / Dzieci ) Osoby (dorośli / dzieci) ilość całkowity

PODSUMOWANIE

Razem 0 PLN
całkowity 0 PLN

Informacje dla klientów

*
Imię jest wymagane.
*
Nazwisko jest wymagane.
*
Numer Telefon jest wymagany.
*
Adres jest wymagany.
Dziękuję. Twoja rezerwacja jest zależna od dostępności

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Chcemy porozmawiać o Twoim następnym wielkim pomyśle.

  • 7: 00-16: 00 od poniedziałku do czwartku.
  • 7 rano do 1 po południu Piątki (Polska) bezpłatnie lub przez skype.
W przeciwnym razie, napisz do nas w każdej chwili. Średnio dostarczamy wyceny w ciągu 6 godzin w godzinach pracy i następnego dnia poza godzinami pracy. Prywatne wycieczki z przewodnikiem umożliwiają kontrolę nad wszystkimi szczegółami podróży - godziny wyjazdu, zakwaterowanie, dodatkowe noce, dodatkowe zajęcia, dodatkowe doświadczenia - to, czego chcesz i jak chcesz.

Mariusz Węgrowski

Dyrektor handlowy

Contact Skype

mariusz.wegrowski

Phone

+48 502 718 510

Email

mariusz@columbiatravel.pl