Mediolan

za1 560PLN

Mediolan

Data odjazdu

Codziennie

Trwanie

4 dni

widoki

384

Maksymalne miejsca

30

Epickie podróże

Insurrance
All drink included
Lunch in restaurant
All tickeds museum
Tour guide
Travel Insurance

Mediolan – miasto o niepowtarzalnym i niezwykle urokliwym klimacie, gdzie historia miesza się z nowoczesnością, a jednocześnie biegnie z duchem czasu. Miasto cudownych skarbów architektonicznych ukrytych wśród nowoczesnej zabudowy, wspaniałej opery La Scala, galerii wielkich mistrzów malarstwa, salonów najsłynniejszych światowych projektantów i kreatorów mody Armaniego, Gucciego, Dolce&Gabbana, Prady oraz San Siro jednego z największych stadionów piłkarskich świata. To także symbol bogactwa i rozrywki, gdzie można dobrze zjeść, skosztować wspaniałej kawy, czy drinków, doskonale się bawić i chłonąć klimat wielkiego, modnego miasta.

 

Ważne:

Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.

Przegląd trasy

Dzień 1

Odprawa na lotnisku

Odprawa na lotnisku i przelot do Mediolanu – stolicy Lombardii.
Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny na korzystanie z lokalnych atrakcji w zależności od godzin przylotu.
Dzień 2

Kolejne dwa dni to czas na poznanie fascynującej atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc, takich jak:

Plac Katedralny i Katedra Duomo – symbol Mediolanu, wspaniała, fascynująca i monumentalna budowla w całości zbudowana z marmuru.

Pałac Królewski (Palazzo Reale) – była rezydencja królewska, będąca dziś miejscem najsłynniejszych wystaw i ważnych wydarzeń kulturalnych.

La Scala – jedna z najsłynniejszych scen operowych na świecie, gdzie miały miejsce premiery takich oper jak Madame Butterfly Pucciniego czy Nabucco i Otello Verdiego będąca dziś muzeum, w którym znajdziemy między innymi ostatnie nieukończone dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini.

Parco Sempione – uroczy park w samym centrum miasta, miejsce odpoczynku z okazją do podziwiania imponującego widoku na Zamek Sforzów.

Narodowe Muzeum Nauki i Techniki z wielką kolekcją drewnianych modeli, wynalazków Leonarda da Vinci, w tym m.in. słynną maszyną latającą.

Muzeum Archeologiczne w klasztorze benedyktyńskim, gdzie można zobaczyć pozostałości murów obronnych i wiele znalezisk z różnych okresów historycznych.

Dzień 3

Bazylika Św. Ambrożego z kaplicami reprezentującymi prawie wszystkie istniejące w Mediolanie style, od neoklasycznych form Ludwika Gagnola, przez barokową kopułę ozdobioną freskami, po renesansowy styl Bernardino Lanino.

Dzielnica Navigli z siecią kanałów, licznymi restauracyjkami oraz nocnymi klubami, oferująca bogactwo możliwości zarówno w dzień, jak i w nocy.

Galeria Vittorio Emanuele, gdzie można ubrać się u najlepszych włoskich projektantów i zobaczyć wspaniałą konstrukcję architektoniczną zwieńczoną przeszklonym dachem i charakterystyczną kopułą.

San Siro – gratka dla miłośników piłki nożnej.

Dworzec Centralny w Mediolanie – jeden z największych tego typu obiektów w Europie, charakteryzujący się niepospolitą architekturą i interesującą historią.

Wieczny Szpital Ca'Granda, dzisiejszy uniwersytet z dziedzińcem zaprojektowanym przez renesansowych architektów.

Dzień 4

Wymeldowanie z hotelu.

Czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

W przerwach podczas zwiedzania proponujemy czas wolny na posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania włoskich potraw, takich jak słynne pizze, makarony, panettone, cannelloni czy focaccia, a także posmakowania wyśmienitej włoskiej kawy oraz lokalnych win, Campari, Grappy, Martini czy Amaretto (płatne indywidualnie wg zamówienia).

Mediolan ma do zaoferowania także bogaty wachlarz ciekawych atrakcji, realizowanych w czasie wolnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie:

  1. Kościół NMP Łaskawej, z którym związana jest legenda o powstaniu panettone – najsłynniejszego mediolańskiego przysmaku, w kościele można podziwiać “Ostatnią Wieczerzę” Leonarda da Vinci (wymagana wcześniejsza rezerwacja)
  2. Klasztor Kartuzów (Certosa di Pavia) – jeden z najokazalszych klasztorów w Europie, najpiękniejsza renesansowa perła Włoch
  3. Muzeum Triennale – muzeum designu, włoska urbanistyka, architektura, muzyka i sztuka mediów w nowoczesnym stylu (ok. 12 euro/os.)
  4. Pinakoteka Brera – posiadająca wyróżniającą się kolekcję włoskiego malarstwa, m.in. dzieła Canaletta, Caravaggia i Rafaela (ok. 10 euro/os.)
  5. Acquario Civico – jeden z najstarszych tego typu obiektów w Europie, prezentujący ponad 100 gatunków zwierząt wodnych włoskiego wybrzeża, jezior i rzek (ok. 5 euro/os.)
  6. Planetario Ulrico Hoepli – największe i najważniejsze w Europie, zachwyca niesamowitymi pokazami gwiezdnego świata (ok. 5 euro/os.)
  7. Quadrilatero d’Oro – Złoty Kwadrat, gdzie wzdłuż czterech ulic Via Montenapoleone, Via Della Spiga, Via Manzoni i Via Sant’Andrea możemy wybrać się na zakupy do znanych butików słynnych włoskich projektantów mody, takich jak Chanel, LV, Chopard, Gucci i Tiffany oraz Gianfranco Ferre, Ermenegildo Zegny, Fendi, Moschino i Prady (płatne we własnym zakresie)

Wieczorami proponujemy słynne mediolańskie rozrywki, które świetnie oddają ducha miasta:

 1. Rolling Stone Milan – świątynia rock’a w Mediolanie, gdzie swoje koncerty grały takie sławy jak Iron Maiden, Ben Harper, Black Sabbath i Massive Attack (płatne indywidualnie wg zamówienia)
 2. Dyskoteka Hollywood to jedna z najbardziej znanych dyskotek we Włoszech, często odwiedzana przez modelki, aktorów, projektantów mody i wielu sławnych ludzi(płatne indywidualnie wg zamówienia)
 3. Aperitivo – w niektórych lokalach w ramach opłaty za drinka, możemy korzystać z bufetu z ciepłymi i zimnymi przekąskami (ok. 10 euro/os.)
 4. Teatro alla Scala – opera lub balet w słynnej “La Scali” (od 150 euro/os.)
 5. Mecz piłkarski – niesamowite wrażenia dla wszystkich fanów ligi włoskiej(od 45 euro/os.)

Zakwaterowanie podstawowe:

 • Hotele 3* – położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej/podmiejskiej, w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Mediolanu. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone pokoje 2 osobowe (z możliwością 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
 • Wyżywienie – śniadania kontynentalne

Informacje dodatkowe:

 • Spotkanie z pilotem/przedstawicielem organizatora nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Mediolanie.
 • Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od ilości osób, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
 • Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
 • Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
 • W przypadku wylotu z Mediolanu w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
 • Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
 • „Single” – bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
 • „Zniżki dla dzieci” – dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

Cena zawiera

 • przelot samolotem na wybranej trasie
 • opłaty i podatki lotniskowe
 • koszt przewozu bagażu podręcznego (WIZZAIR o wymiarach 40x30x20cm, waga do 10 kg, RYANAIR o wymiarach 40x20x25cm, waga do 10 kg)
 • 3 noclegi w hotelu 3*
 • zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
 • 3 śniadania
 • opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
 • podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 80 – 120 euro/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
 • Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
 • Kosztu usługi przewozu bagażu rejestrowanego, którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR – do 10kg; RYANAIR – do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20cm;. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
 • Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowanego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR
 • do 20kg; RYANAIR – do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.)

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Zarezerwuj wycieczkę

Nazwa wycieczki Cena za osobę dorosłą Cena za dziecko Wolne miejsca Data wyjazdu czas trwania
Mediolan 1 560 PLN 0 PLN 30 W każdej chwili 4 dni

Informacja o rezerwacji

nazwa Cena ( Dorośli / Dzieci ) Osoby (dorośli / dzieci) ilość całkowity

PODSUMOWANIE

Razem 0 PLN
całkowity 0 PLN

Informacje dla klientów

*
Imię jest wymagane.
*
Nazwisko jest wymagane.
*
Numer Telefon jest wymagany.
*
Adres jest wymagany.
Dziękuję. Twoja rezerwacja jest zależna od dostępności

Informacje dodatkowe:

Chcemy porozmawiać o Twoim następnym wielkim pomyśle.

 • 7: 00-16: 00 od poniedziałku do czwartku.
 • 7 rano do 1 po południu Piątki (Polska) bezpłatnie lub przez skype.
W przeciwnym razie, napisz do nas w każdej chwili. Średnio dostarczamy wyceny w ciągu 6 godzin w godzinach pracy i następnego dnia poza godzinami pracy. Prywatne wycieczki z przewodnikiem umożliwiają kontrolę nad wszystkimi szczegółami podróży - godziny wyjazdu, zakwaterowanie, dodatkowe noce, dodatkowe zajęcia, dodatkowe doświadczenia - to, czego chcesz i jak chcesz.