Z Maryją na sztandarze Pielgrzymka CHORWACJA – BOŚNIA I HERCEGOWINA – CZARNOGÓRA – ALBANIA – WĘGRY

Numer oferty:
99/2016
Państwo
Chorwacja
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
CENA ZAWIERA: Transport: przejazd autokarem Klasy LUX ( DVD, WC, AC, cafe-bar) Zakwaterowanie: 12 noclegów wg programu w hotelach **/*** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami ) Taxa klimatyczna Wyżywienie: 11 śniadań , 11 obiadokolacji ( napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne) Opieka osoby duchownej Opieka doświadczonego pilota polskiego Opłaty drogowe i wjazdy do miast, parkingi Ubezpieczenie Kl i NNW Dodtkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych Podatek Vat ( zgodny z przepisami) CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów , przewodników lokalnych, około 100 euro.

Cena podstawowa:
osoba dorosła, pokój dwuosobowy

 

WAŻNE UWAGI WIZOWE:
uczestnicy pielgrzymki muszą posiadać paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
PROGRAM IMPREZY:

 

1 dzień
Wyjazd z Pyskowic ok. godz. 5.00 .Przejazd do Marii Bistricy – Sanktuarium z wizerunkiem Matki Bożej Bystrzyckiej. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolice Plitvic.2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Plitvic. Zwiedzanie Parku Narodowego, wpisanego na listę dziedzictwa naturalnego UNESCO ( kompleks kilkunastu jezior, położonych przepięknie tarasowo, połączonych 72 malowniczymi wodospadami które zwiedza się pieszo i płynąc wycieczkowym statkiem). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Zadaru.

 

3 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Zadaru, miasta uznawanego za stolicę północnej Dalmacji: Kościół pw. św. Donata- najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru i całej Dalmacji z IX w., Katedra pw. św. Anastazji ( uważana za jeden z najpiękniejszych kościołów Chorwacji), Zespół klasztorny Franciszkanów, w którego obrębie znajduje się najstarszy kościół gotycki Dalmacji. Przejazd do Sibenika – malowniczo usytuowanego miasta na wzgórzach tuż przy ujściu rzeki Krka do Adriatyku. Nawiedzenie katedry p.w. Św. Jakuba. Szybenicka katedra to jeden z najpiękniejszych przykładów budownictwa średniowiecznego. Przejazd do hotelu w okolicach Trogiru. Obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Trogiru; przepiękna romańska katedra św. Laurencjusza z kaplicą św. Jana z XV w oraz przykatedralną dzwonnicą (47m), budynki przy placu Jana Pawła II. Przejazd do drugiego co do wielkości miasta Chorwacji a zarazem stolicy Dalmacji – Splitu. Zwiedzanie miasta : Pałac Cesarza Dioclecjana, Złota Brama, Katedra św. Dujama, dzwonnica, i gwarna usiana kawiarenkami nabrzeżna promenada. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorie.
Ta słynna z objawień Matki Bożej wioska leży już w Bośni i Hercegowinie

 

5 dzień
W miarę możliwości spotkanie z wizjonerem, śniadanie, Msza Święta w kościele p.w. Św. Jakuba .Wspólne wyjście na Górę Objawień z modlitwą różańcową , udział w nabożeństwie wieczornym. Obiadokolacja, nocleg

 

6 dzień
Śniadanie. Wejście na górę Kriżevac, gdzie znajduje się krzyż wzniesiony przez mieszkańców okolicznych wiosek w 1933 r. na pamiątkę 1900 rocznicy ukrzyżowania Chrystusa. Przejazd do Mostaru. Kościół pw. Św. Piotra i Pawła, stary most zbudowany na Neretwie jeszcze przez Turków. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Neum.

 

7 dzień
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Dubrownika zwanego – Perłą Adriatyku”: Wielka fontanna Onufrego, Klasztor św. Klary, katedra Wniebowzięcia NMP ( relikwie św. Błażeja), Kompleks klasztorny O.O. Franciszkanów, stara Apteka, mury obronne, Pałac Sponza. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Ulcinja – miasta granicznego Czarnogóry i Albanii, po drodze krótki pobyt w przepięknym Kotorze ( miasteczko usytuowane nad najdalej położonym na południe fiordzie Europy wpisane na listę UNESCO).

 

8 dzień
Po śniadaniu pobyt wypoczynkowy w Ulcinju. Spacery oraz wypad na jedną z okolicznych plaż.

 

Atutem Ulcinja są rozległe piaszczyste plaże (przykładowo) Velika plaža (Wielka plaża) – piaszczysta, długość 13 km (najdłuższa plaża po tej stronie Adriatyku), Mala plaža (Mała plaża) – piaszczysta, długość 700m (plaża miejska w najbardziej atrakcyjnej części miasta, w pobliżu starówki), Ada – piaszczysta plaża, długości 3 km, część przeznaczona dla naturystów (w pobliżu osiedle naturystyczne), Valdanos – plaża żwirowa, długości ok. 800 m, położona wśród gajów oliwnych.
Dodatkowym atutem miasta jest piękna starówka wysunięta w głąb morza, licząca ponad dwa tysiące lat i prezentująca ciekawe zabytki. Turystów przyciąga do Ulcinja orientalna atmosfera miasta i jego multietniczność.

 

9 dzień
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Budwy: Konkatedra pw. Św. Jana Chrzciciela, kościół Santa Marija in Punta z 840 roku , zbudowany przez Benedyktynów, z cudowną ikoną – Madonna in Punta” Cerkwie, Cytadela i Mury obronne, kolejny punkt to Cetynja ( do 1918 r stolica Czarnogóry) – Monastyr Narodzenia Matki Bożej, Pałac Króla Mikołaja, Niebieski Pałac – siedziba prezydenta Czarnogóry. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

10 dzień
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie starej stolicy Albanii – Tirany , największego miasta Albanii, założonego w 1614 roku przez Sulejmana Paszę Bargdziniego ( resztki murów starej Tirany, Pl. Matki Teresy, Plac Skanderberga a na nim Opera, Muzeum , meczet Ethem Beja ) oraz Kruii – krótkie zwiedzanie najciekawszych zabytków miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg .

 

11 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Sarajeva, krótkie zwiedzanie miasta: m. innymi stara osmańska dzielnica Bascarsija tzw. mały Stambuł, obiadokolacja i nocleg.

 

12 dzień
Śniadanie. Przejazd do Węgierskiego Pescu: zwiedzanie miasta m. innymi Muzeum króla porcelany Vilmosa Zsolnayego, ulica Rakoczego a na niej dwunastokątny Minaret paszy Jakovaliego, Kościół Franciszkanów, z XVIII w, Fontanną Z Gołębiami, wczesnochrześcijańskie mauzoleum z zachowaną oryginalną pokrywą komory grobowej, grobowcem Piotra i Pawła, krypta z dzbanem i inne, Plac Katedralny z Katedrą pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, śródmiejski kościół parafialny do dziś określany jako Dżami paszy Gazi Kasima, fontanna Zsolnayego i inne.
Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

13 dzień
Śniadanie. Przejazd do Budapesztu : zwiedzanie miasta : ( m. innymi Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Starówka, Aleja Andrassy, Opera, Oktogon, Plac Bohaterów, Zamek Vajdahuynad, Parlament, Plac Wolności, Katedra pw. św. Stefana). Czas na posiłek. Przejazd do kraju. Czas na posiłek ( indywidualnie płatny). Powrót do kraju. Przyjazd do Pyskowic w godz. nocnych z 13 na 14 dzień pielgrzymki.

 

Atrakcje:

 

Sanktuarium marii Bistricy- Plitvice-Zadar- Sibenik- Trogir- Split- Medjugorie- Góra Objawień- Krizevac- Mostar- Dubrownik- Ulcinj- Kotor- Budwa- Cetynja-Tirana- Sarajevo- Pescu-Budapeszt

 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża