Włochy Północne – Szwajcaria wycieczka samolotowa

Numer oferty:
305/2016
Trasa przejazdu
Locarno (Szwajcaria), Lugano (Szwajcaria), Como (Włochy), Orta San Giulio (Włochy), Jezioro Garda (Włochy), Bergamo (Włochy), Bellagio (Włochy), Sirmione (Włochy), Garda (Włochy), Mediolan (Włochy),
Transport
Samolot
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, Weekend, Wycieczka objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
Cena zawiera: bilet na przelot samolotem (tanimi liniami lotniczymi) * 4noclegi w hotelach ****, pokoje 2 osobowe z łazienkami (istnieje możliwość rezerwacji pokoju 2 osobowego z dostawką) * 4 śniadania typu bufet * 4 obiadokolacje * ubezpieczenie KL, NW, bagażu * opiekę pilota * wycieczki. Cena nie zawiera: wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napoi do obiadokolacji oraz wydatków własnych.

OPIS:

 


Jezioro Maggiore – wieczne piękno
Bergamo – opowieść o dwóch miastach
Jezioro Orta – maleńki klejnot Piemontu
Mediolan – olśniewająca włoska stolica mody
Locarno, Lugano – słynne szwajcarskie kurorty
Wyspy Borrome – klejnot unoszący się błękitnych wodach
Jezioro Como – jeden z najbardziej romantycznych zakątków Włoch
 

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Warszawie. Przelot samolotem do BERGAMO – kolebki tańca z maskami oraz komedii dell arte. Miasta leżącego wysoko nad równinami Lombardii, u stóp Alp. Najstarsza jego część, wyznaczona przez mury obronne, usytuowana jest na wzniesieniu, podczas gdy Bergamo współczesne rozwija się na nizinie. Ciche, brukowane uliczki, średniowieczne wieże, fascynujące kościoły i malownicze placyki wykazują wpływ wielu władców z przeszłości, szczególnie Wenecjan. Widoki z górnego miasta zapierają dech w piersiach. Następnie zajrzymy do MEDIOLANU – olśniewającej włoskiej stolicy mody. Zwiedzanie rozpoczniemy od późnogotyckiej Katedry Narodzin Św. Marii ufundowanej przez ród Vischontich, pod którego władzą znajdowało się miasto. Członkowie tej rodziny wznieśli także silnie ufortyfikowany Castello, który za panowania ich następców – Sforzów, został rozbudowany, stając się jednym z najbardziej luksusowych dworów renesansu. W trakcie pobytu w Mediolanie zobaczymy również Piazza della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy niej gmach najsłynniejszej sceny operowej – Tetro alla Scala, oraz elegancki pasaż handlowy zwany Galerią Wiktora Emanuela II i słynną gotycką katedrę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu przejazd do Szwajcarii gdzie zwiedzimy BELLINZONĘ – stolicę kantonu Ticino, uważaną za najbardziej włoskie ze wszystkich miast Szwajcarii, słynącą z wpisanych na Listę UNESCO średniowiecznych zamków: Castelgrande, Castello di Montebello i Castello di Sasso Corbaro. Spacer uliczkami i zaułkami Starego Miasta – Piazza Nosetto, Via del Teatro i Piazza del Governo w otoczeniu, których znajdują się liczne, bogato zdobione kamienice, kamienne bramy, kute balkony i szyldy z dawnych czasów. Następnie zajrzymy do LOCARNO – najniżej położonego miasta Szwajcarii (około 205 m n.p.m.), w programie m.in.: spacer promenadą nad jeziorem MAGGIORE , obejrzenie budynków sądów, gdzie w 1925 r. zostały parafowane traktaty lokarneńskie, wjazd kolejką do Sanktuarium Madonna del Sasso, położonego na wzgórzu nad miastem, skąd podziwiać będzie można przepiękną panoramę miasta i jeziora. Na koniec zajrzymy do LUGANO położonego nad jeziorem LUGANO . Spacer po kurorcie, zwanym słonecznym salonem Szwajcarii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu przejazd do przecudownego o każdej porze roku BELLAGIO , najpiękniejszego kurortu nad jeziorem Como, słynącego ze wspaniałych rezydencji. To śliczne miasteczko może każdego natchnąć do zadumy. Zwiedzanie ogrodów Villa Melzi, w jej wnętrzach gośćmi byli Stendhal i Liszt. Następnie przeprawa promowa do ślicznego miasteczka TREMEZZO z okazałą promenadą i wieloma niezwykłymi willami. Kolejnym punktem będzie przejazd trasą panoramiczną wzdłuż wybrzeża jeziora COMO – w pamięć zapadają obrazy piękna, którego nie tknął czas. Na koniec naszej podróży zatrzymamy się w miasteczku COMO , które chwali się pięknem krajobrazów oraz swoją przeszłością. Wciąż widać tu rzymskie pozostałości. Nie brakuje tu również pereł architektury romańskiej, barokowej. Spacer po zabytkowym centrum z piękną katedrą. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

 

DZIEŃ 4:
Po śniadaniu przejazd nad jezioro MAGGIORE – jego magiczną atmosferę podkreśla obfita roślinność – rododendrony, kamelie, azalie i hortensje. Często mówi się, że u jego wybrzeży zamieszkało piękno. Inspirację znajdowali tutaj Dickens, Flaubert, Byron i Stendhal. Zatrzymamy się w STRESIE w kurorcie w stylu fin de siecle’u, pospacerujemy elegancką promenadą nad jeziorem. Z portu w Stresie, popłyniemy na ISOLA BELLA słynącą z cudownego ogrodu, najwspanialszego w krainie jezior oraz pałacu hrabiego Carlo III Borromeo. Następnie przejazd nad jezioro ORTA nazywane maleńkim klejnotem Piemontu. Od wieków stanowi inspirację dla artystów. Zatrzymamy się w uroczym miasteczku ORTA SAN GIULIO aby pospacerować wąskimi, romantycznymi uliczkami z balkonami z kutego żelaza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Bergamo. Wylot do Warszawy.

 

Biuro Podróży ABA TOUR zastrzega sobie, że w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, zmianie może ulec kolejność zwiedzania.

 

Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

 

Przewidywany koszt realizacji programu : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, degustacja wina, wypożyczenie słuchawek, przejazd kolejką – około 100 EUR – 130 EUR.

 

UWAGA: Integralną częścią katalogu są Warunki Uczestnictwa Imprezy ABA TOUR, dostępne w siedzibie Organizatora, w Biurach Agencyjnych na terenie Polski oraz na stronie www.abatour.pl. Proszę o zapoznanie się z ich treścią. Oferty zamieszczone w katalogu są opracowane zgodnie ze stanem prawnym i kursem walut na dzień 30.11.2013. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany cen poszczególnych imprez. Oferty stanowią integralną część umowy z Klientem.

 

Niniejsza propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

 

——————————————————————————-
Włochy wycieczka ; Włochy Północne wycieczka ; Szwajcaria wycieczka ; jeziora włoskie wycieczka

TERMINY:

od:2015-09-02 do:2015-09-06
od:2015-09-23 do:2015-09-27

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża