Turecka wyprawa – 18 dni autokarem z noclegiem tranzytowym

Numer oferty:
245/2016
Państwo
Turcja
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
Cena zawiera: Zakwaterowanie: 15 noclegów w hotelach o standardzie *** na terenie Turcji. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Wyżywienie: 15 śniadań w formie bufetu, 15 obiadokolacji.Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Cena nie zawiera: obowiązkowej dopłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii (ok. 20 EUR), obowiązkowej opłaty za wizę turecką wykupywaną indywidualnie (15 EUR), obligatoryjnych wydatków programowych tj: opłaty za miejscowych przewodników, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, zwyczajowe napiwki, oraz bilety na tramwaj i metro (ok. 200 EUR), imprez fakultatywnych, a także ewentualnych kosztów dodatkowego programu w Istambule (rejs statkiem po Bosforze- ok. 20 EUR, Wieczór Turecki w Kapadocji - ok. 30 EUR, lotu balonem w Kapadocji ok. 150 EUR). W celu sprawnej realizacji programu część przejazdów po Istambule będzie realizowana środkami komunikacji miejskiej, napoi do obiadokolacji . Cena nie zawiera opłat - ok. 1 EUR za bilet. Koszty płacone za cała grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.

PROGRAM IMPREZY::

 

1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje i przerwy na posiłek (koszt posiłku ok. 5-10 EUR). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*.2 dzień:
Kontynuacja przejazdu przez Bułgarię do Turcji. Przekroczenie granicy tureckiej, przyjazd do Istambułu, zakwaterowanie w hotelu, w europejskiej, historycznej dzielnicy miasta kolacja, nocleg.

 

3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Istambułu z przewodnikiem: Pałac Sułtański Topkapi – niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej) – arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., później jedna z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń, Błękitny Meczet – najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Cysterny Bazylikowe – Yerabatan Saray, Hipodrom ze Spiralną Kolumną i kolumną Konstantyna. Czas wolny na indywidualne zakupy na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy – blisko 70 uliczek i alejek, gdzie kryje się ponad 4000 sklepików i warsztatów. Kolacja w hotelu. Wieczorem dla chętnych „Noc Turecka”: wspaniała zabawa z tańcem brzucha w zabytkowej restauracji tureckiej w dzielnicy Laleli. Powrót do hotelu, nocleg.

 

4 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Istambułu: jeden z najwspanialszych pałaców sułtańskich, kipiący przepychem – Pałac Dolmabahce. Następnie, dla chętnych, rejs statkiem wycieczkowym po Bosforze z przepiękną panoramą na część europejską i azjatycką Stambułu, oraz na legendarną Wieżą Księżniczki – Kizkulesi. Panorama Złotego Rogu – jednego z najbardziej naturalnych portów na świecie. Po rejsie zwiedzanie Bazaru Egipskiego, znanego głównie jako Targ Korzenny, na którym niegdyś obowiązywało prawo celne z Kairu. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, kolacja. Wieczorem, dla chętnych spacer po jednej z urokliwych dzielnic Stambułu – dzielnicy Ortakoy, z zabytkowymi kamieniczkami i pięknym meczetem, gdzie w plątaninie uliczek znajdują się małe kawiarenki z sziszą, orientalne kramy i sklepiki. Nocleg w hotelu.

 

5 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Safranbolu – miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można tu zobaczyć odrestaurowane osmańskie domy. W krętych uliczkach stoją rezydencje wybudowane w czasach, kiedy Safranbolu było turecką „stolicą szafranu” i przebiegał tędy główny szlak handlowy wzdłuż Morza Czarnego. Zobaczymy zabytkowe łaźnie oraz najbardziej znaną i najokazalszą budowlę – karawanseraj Cinci Hani z 1640 r., a także wnętrze starych tureckich domów. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Amasyi. Po drodze zwiedzanie Hattusass – pradawnej stolicy imperium hetyckiego wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto założono na ściętym wierzchołku obronnego z natury wzgórza. Składało się z dwóch jednostek: wewnętrznej cytadeli z budynkami administracyjnymi i świątyniami oraz właściwego miasta opasanego murami z trzema potężnymi bramami, do których prowadziły platformy flankowane zewnętrznymi murami. Zachodnia brama była ozdobiona reliefem lwa, wschodnia reliefem wojownika, południowa reliefem sfinksa. Na terenie miasta wzniesiono cztery zespoły świątynne. W trakcie badań odnaleziono w Hattusass jedną z najstarszych królewskich bibliotek z terenów Bliskiego Wschodu, liczącą tysiące tabliczek. Przejazd do Amasyi, która była stolicą Królestwa Pontu. Warto ją odwiedzić, by zobaczyć słynne, rzeźbione w skalnych klifach grobowce królów pontyjskich. Kolacja i nocleg.

 

7 dzień:
Po śniadaniu przejazd w kierunku Trabzonu, miasta posiadającego długą historię, która sięga czasów antycznych, t.j. 746 roku p.n.e., kiedy to zostało założone przez osadników z Miletu jako Trapezus. Zwiedzimy zapierający dech w piersiach Klasztor Sumela – bizantyjską, prawosławną świątynię z IV w. n.e., która zadziwia nas niesamowitym położeniem: zawieszona wysoko na skalnym klifie zdaje się przeczyć prawu grawitacji – stanowi wyjątkową atrakcję turystyczną. Kolacja i nocleg w okolicach Trabzonu.

8 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Karsu. Po drodze zwiedzanie Ani – miasta które w czasach swojej świetności było stolicą średniowiecznej Armenii, a ze swoimi 200 tysiącami mieszkańców mogło stawać w szranki z takimi metropoliami jak Konstantynopol czy Bagdad. Miasto które niedawno udostępniono do zwiedzania jest niewątpliwą „perełką” dla turystów. Przejazd w okolice Karsu, kolacja i nocleg.

 

9 dzień:
Po śniadaniu przejazd w kierunku Jeziora Van, po drodze mijamy miasteczko Dogubeyazit z panoramą na słynną Górę Ararat, na stokach której wg przekazów miała spocząć Arka Noego. Można tu zwiedzić Ishak Pasha Sarayi – pałac jak z baśni z 1000 i 1 nocy. Przejeżdżając wzdłuż granicy irańskiej zatrzymamy się przy 20-metrowych kaskadach Wodospadów Muradie. Przejazd do Van, kolacja i nocleg.

 

10 dzień:
Po śniadaniu przejazd nad brzeg Jeziora Van – największego jeziora Turcji, malowniczo otoczonego pierścieniem gór. Przepłyniecie łodzią na wyspę Akdamar, gdzie zobaczymy zabytek ormiańskiej architektury – interesujący i oryginalny Kościół św. Krzyża z X w. Jego mury z czerwonego piaskowca zdobione są pięknymi płaskorzeźbami, przedstawiającymi sceny biblijne i ornamenty roślinne. Następnie przejazd do Hasankeyf – uroczego skalnego miasta o bogatej historii, zbudowanego na stromych brzegach Tygrysu. Znajdziemy tutaj wykute w skalach groty, domostwa i kościoły. Miasto ma zostać wkrótce zalane ze względu na powstającą tu zaporę na rzece Tygrys. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Mardin.

 

11 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Mardin, z charakterystycznymi, kaskadowo położonymi domami w kolorze miodu i przejazd do Harran – miejsca urodzin Abrahama, proroka trzech wielkich religii monoteistycznych. Następnie przejazd i zwiedzanie Sanliurfa: m.in. groty proroka i kompleks Golbasi ze słynnym stawem ze świętymi karpiami. Przejazd do Kahta, kolacja i nocleg.

 

12 dzień:
Nad ranem wyjazd na tajemniczą Górę Nemrut, liczącą 2.134 m, na szczycie której znajdują się pozostałości monumentalnych posągów, w tym zwalone przez czas i trzęsienie ziemi głowy władców oraz bogów perskich i greckich władających tymi ziemiami. Zobaczymy m.in. kurhan Antiocha – króla Kommageny, którego komora grobowa do dziś nie została odkryta. Przejazd do Mersin – miasto jest śródziemnomorskim kurortem tej części Turcji. Kolacja i nocleg.

13 dzień:

Po śniadaniu zasłużony wypoczynek na pięknych piaszczystych plażach Morza Śródziemnego, vis a vis uroczej małej wysepki, do której z łatwością można dopłynąć rowerem wodnym. Na wyspie znajdują się malownicze ruiny zamku z okresu wypraw krzyżowych, zwane Kizkalesi – Zamkiem Dziewicy. Można również wybrać się na wycieczkę do oddalonych o 8 km ruin zapomnianego miasta Kanldivane – starożytnego Kanytelis. Warto tu obejrzeć także pochodzącą z czasów hellenistycznych wieżę i ruiny domostw.

 

14 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Kapadocji – baśniowej krainy słynącej z „księżycowego krajobrazu” oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. Odwiedzimy jedno z podziemnych miast: Kaymakli lub Derinkuyu drążonych przez tysiąclecia w tufie wulkanicznym. Miasta składają się z wielu tuneli i pomieszczeń, w których miejscowa ludność chroniła się w czasie wojen, niekiedy na długie miesiące. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Dla chętnych fakultatywnie możliwość uczestnictwa w „wieczorze tureckim” ze słynnym tańcem brzucha i występami zespołów regionalnych – nocleg.

 

15 dzień:
O wschodzie słońca dla chętnych przelot balonami nad Kapadocją. Ta magiczna kraina szczególnie imponująco wygląda z lotu ptaka i … balonu! Koszt ok. 160 EUR. Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kapadocji. W programie m.in.: Göreme – słynna dolina w Kapadocji, w której znajduje się Park Narodowy z około 350 kościołami wykutymi w skale, z których najwspanialsze to Kościół Św. Barbary, Kościół Jabłka, Ciemny Kościół. Zwiedzanie doliny Zelve oraz słynnego z garncarstwa miasteczka Avanos. Powrót do hotelu na kolacja.

 

16 dzień:
Po śniadaniu przejazd przez Ankarę – stolicę Republiki Tureckiej, i krótkie zwiedzanie Anitkabir – mauzoleum i muzeum Ataturka. Dalszy przejazd na nocleg do Stambułu. Jeśli czas pozwoli krótka wizyta w Polonezkoy – Adampolu, polskiej osadzie pod Stambułem założonej przed laty przez naszych rodaków, potomków powstań: listopadowego i styczniowego, mieszkających od kilku pokoleń w pięknych okolicach niedaleko Bosforu. Zwiedzić można stary polski cmentarz, kościół, małe muzeum Zofii Ryży oraz odpocząć w jednej z restauracji prowadzonych przez polskie rodziny.

 

17 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku granicy tureckiej. Postój i zwiedzanie granicznego Edirne – dawnego Adrianopola i słynnego tureckiego Selimiye Camii. Czas na ostatnie zakupy na malowniczym i niedrogim bazarku przy meczecie, pożegnanie z Turcją i wyjazd w drogę powrotną do kraju.

 

18 dzień:
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

 

Program autorski B.P. Tango Tour kopiowanie bez zezwolenia Tango Tour zastrzeżone.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 

Do przekroczenia granicy wymagany jest paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
W imprezach objazdowych możliwe są wczesne pobudki spowodowane znacznymi odległościami pomiędzy miejscowościami.
Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu itd. zostaną zawarte w piśmie przesłanym uczestnikom po skompletowaniu grupy, około dwa tygodnie przed wyjazdem.Przejazd Katowice – Istambuł ok. 30 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski – ok. 9500 km. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór – długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona.

 

UWAGI:

 

Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska – Białej i Cieszyna.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach turystycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
CENA :

 

DODATKOWA KWOTA 460EURO BĘDZIE ZBIERANA PRZEZ PILOTA W AUTOKARZE

 

WAŻNE INFORMACJE WIZOWE:

 

Aktualne przepisy wizowe do Turcji

 

Uprzejmie informujemy, że od dnia 11 kwietnia 2014 r. zmieniają się przepisy dotyczące otrzymywania wiz do Turcji.

 

Turecką wizę turystyczną dalej będzie można uzyskać formie naklejki przy wjeździe do Turcji, ale od 11 kwietnia 2014 r. koszt wizy będzie wynosił 25 EUR lub 30 USD.
Dotychczasowa cena wizy tj. 15 EUR lub 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę elektroniczną za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr) płatne kartą kredytową. W najbliższym czasie strona ma być udostępniona w polskiej wersji językowej. Możliwe będzie również płacenie kartami kredytowymi innymi niż Visa i Mastercard oraz kartami debetowymi .
Jednocześnie oferujemy możliwość wykupienia wizy elektronicznej za pośrednictwem biura TANGO TOUR Usługa ta będzie dostępna zarówno dla nowych, jak i już dokonanych rezerwacji.
E-wiza jest oferowana jako dodatkowa usługa w cenie 85 PLN brutto/osobę. Cena za wizę doliczana będzie do rezerwacji do każdej z osób.

 

Klienci, którzy chcą wykupić e-wizę za pośrednictwem TANGO TOUR proszeni są o opłacenie tej usługi oraz przesłanie na adres email: tangotour@tangotour.com.pl
adresu zamieszkania, skanu paszportu, miejsca urodzenia oraz imion obojga rodziców.

 

Wizy elektroniczne uczestnicy będą otrzymywać podczas imprezy w autokarze.

 

UWAGA: Na 4 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki opcja wykupienia wizy za pośrednictwem TANGO TOUR nie będzie dostępna.

 

Przypominamy, że obywatele Polski podróżujący do Turcji zobowiązani są do wykupienia wizy oraz muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty końca ważności wizy. Wiza ważna jest przez 180 dni od daty pierwszego przekroczenia granicy i upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji (maksymalnie 90 dni). W paszporcie musi pozostać minimum jedna wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej.

 

Dodatkowe informacje na temat wiz turystycznych dla obywateli RP można uzyskać na
stronie http://www.turcja.org.pl/page/11/44.

 

Godziny wyjazdów

Miasto Zbiórka Wyjazd na imprezę Dopłata
Bielsko Biała ul. Warszawska dolna płyta dworca PKS 08.00
Częstochowa – realizowane przy min. 6 osób parking przy Mc Donalds, ul. Drogowców, rzy trasie DK 1 kier. Warszawa 05.30 0 PLN
Gliwice – realizowane przy min. 6 osób ul. Rybnicka 159 (przy drodze 78), Parking za stacją Shell 06.00 0 PLN
Katowice Dworzec PKS Piotra Skargi 06.45
Kraków – realizowane przy min. 6 osób ul.Reymonta 22 – parking dla autokarów przed wejściem do hali TS Wisła 05.30 0 PLN
Leszno – realizowane przy min. 6 osób Al. Konstytucji 3 Maja parking przy hali Trapez (z tyłu hali) 01.30 0 PLN
Łódź – realizowane przy min. 6 osób dworzec PKP Łódź Kaliska – parking przed wejściem głównym, dojazd ul. Karolewską 03.15 0 PLN
Opole – realizowane przy min. 6 osób parking pzry skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Duboisa za sklepem Biedronka 05.00 0 PLN
Piotrków Trybunalski -realizowane przy min. 6 osób ul. Dworska 4 stacja benzynowa Orlen przy zjeździe do miasta z trasy DK1 04.00 0 PLN
Poznań – realizowane przy min. 6 osób ul. Dworcowa – parking przy „Dworcu Letnim” na dojeździe do Dworca Gł. PKP 00.05 0 PLN
Radomsko – realizowane przy min. 6 osób Stobiecko Szlach. stacje benzyn. przy DK1 Warszawa-czerwona -Orlen , Katowice – zielona AS 04.45 0 PLN
Sosnowiec – realizowane przy min. 6 osób ul. Kresowa 2 obok stacji Shell i Mc Drive’a 06.20 0 PLN
Warszawa – realizowane przy min. 6 osób Aleje Jerozolimskie 144; Dworzec Zachodni; peron 13 01.00 0 PLN
Wrocław – realizowane przy min. 6 osób Dworzec PKS ul. Sucha stanowisko IV,V 03.30 0 PLN
 

Atrakcje:

 

Istambuł – Safranbolu – Hattusas – Amasya – Trabzon – Ani – Kars – Van – Ararat – Dogubeyazit – Hasankeyf – Mardin – Harran – Sanliurfa – G. Nemrut – Mersin – Kapadocja – Ankara – Edirne

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża