Turcja pielgrzymka ***Śladami Apokalipsy św. Jana*** Pielgrzymka dla grup

Numer oferty:
235/2016
Państwo
Turcja
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
CENA ZAWIERA: transport autokarem z klimatyzacja , Dvd, Cafe-barem, i Wc - koszt przeprawy promowej przez Dardanele i wszystkie koszty drogowe - zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach **/*** wg programu - wyżywienie BH: 12 śniadań i 11 obiadokolacji wg programu- opieka pilota polskiego - codzienna eucharystia w miarę możliwości w zabytkowych kościołach chrześcijańskich - ubezpieczenie NNW i KL CENA NIE ZAWIERA: opłaty za wizę turecką wykupywaną indywidualnie -15 EUR, - kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów, komunikacji miejskiej, opłat za miejscowych przewodników, zwyczajowych napiwków - obligatoryjny koszt ok. 165 EUR, - imprez fakultatywnych, a także ewentualnych kosztów dodatkowego programu: rejs statkiem po Bosforze - ok. 20 EUR, Wieczór Turecki - ok. 30 EUR oraz lotu balonem w Kapadocji - ok. 160 EUR.

PROGRAM IMPREZY::

 

1 dzień
Wyjazd z Katowic we wczesnych godzinach porannych ok. 6.00. Przejazd przez Słowację, Węgry, nocleg tranzytowy na terenie Serbii. 

2 dzień Dardanele
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Turcji. Przekroczenie granicy Bułgarsko – Tureckiej w godzinach południowych. Krótki postój w Edirne – Kolacja , dalsza podróż przez terytorium Turcji do Gelibolu zakwaterowanie w Hotelu nad Cieśniną Dardanele – nocleg.

 

3 dzień Troja, Bergama (Pergamon)
Śniadanie. Przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele i przywitanie z Azją. Przejazd w kierunku Pergamonu po drodze zwiedzanie Troi – mitycznego Ilionu, rozsławionego przez Homera w Iliadzie. Zobaczyć można replikę Konia Trojańskiego, małe muzeum i wykopaliska. Przejazd do antycznego Pergamonu, niegdyś stolicy potężnego Królestwa miejsca gdzie znajdował się jeden z siedmiu zborów z Apokalipsy wg Św. Jana. Zobaczymy m. inn. Kompleks archeologiczny ruin starożytnego Pergamonu znajdujący się na górującym nad współczesnym miastem akropolu oraz asklepiejon. Następnie stara dzielnica z czasów osmańskich z XIV-wiecznym mostem oraz ruiny tzw. Czerwonej Bazyliki (tur. Kizil Avlu), wzniesionej w II wieku n.e. jako świątynia egipskich bóstw Serapisa, Harpokratesa i Izydy, a w czasach Bizancjum przekształcona w chrześcijańską bazylikę wewnątrz której mieści się kościół św. Jana. Prawdopodobnie przebywał tu także św. Paweł podczas swojej III podróży, tu poniósł śmierć męczeńską biskup Polikarp wraz z 11 chrześcijanami. Przejazd do hotelu w ok. Pergamonu – kolacja , nocleg.

 

4 dzień Izmir (Smyrna)
Śniadanie. Przejazd w kierunku Izmiru – miasta gdzie znajdował się kolejny z siedmiu kościołów Apokalipsy Zwiedzanie miasta, trzeciego pod względem wielkości miasta w Turcji, a drugiego portu po Stambule. Początki Izmiru sięgają trzech tysięcy lat p.n.e., kiedy był to – obok Troi – najbardziej kulturalnie rozwinięty region zachodniej Anatolii. Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego, gdzie można obejrzeć ogromną kolekcję imponujących zbiorów: w tym statuę Posejdona i Demeter, które w czasach antycznych stały na rynku lub zwiedzanie Muzeum Etnograficznego, w którym są różne zabytki tutejszego folkloru – w tym wielka kolekcja dywanów. Kadifekal (góry Pagos) gdzie znajdują się imponujące ruiny zamku wzniesionego za czasów panowania Aleksandra Wielkiego. Stąd rozpościera się wspaniały widok na zatokę w której położony jest Izmir. Symbol Izmiru Saat Kulesi (wieża zegarowa) na placu Konak. Stara dzielnica Asansör pełna odrestaurowanych domów i znana jest także jako dzielnica żydowska. Główny deptak – ulica Dario Moreno Sokami (możliwość spędzenia wieczoru). Dalszy przejazd na nocleg do Didim. W godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu – obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień Didima Po śniadaniu , pobyt wypoczynkowy w Didim – niegdyś miejscowość ta zamieszkała była głównie przez kapłanki i kapłanów słynnej w całym starożytnym świecie Świątyni Apollina z drugą, co do znaczenia po delfickiej wyrocznią, której wspaniałe ruiny stanowią do dziś niezwykłą atrakcję turystyczną Wczasach antycznych odbywały się tu doroczne zjazdy wróżbitów i kapłanów. W programie zwiedzanie świątyni. Dziś Didim to znany kurort Riwiery Egejskiej z ładnymi piaszczystymi plażami, ciepłym, czystym morzem i tętniącą życiem nadmorską promenadą.

 

6 dzień Efez, Selcuk, Meryemana Po śniadaniu przejazd na całodniową wycieczkę do Efezu jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie, najważniejszego zabytku archeologicznego i historycznego Turcji i okolic a także ważnego zabytku biblijnego – W mieście tym przebywał św. Paweł podczas II podróży misyjnej, gdy założył Gminę Chrześcijańską oraz podczas III podróży misyjnej. Tu mieszkał także św. Łukasz Ewangelista oraz Jan Apostoł wg legendy wraz z Matką Bożą. Zobaczymy m.inn.: Efez – słynna Droga Arkadyjska, do dziś czynny amfiteatr na ok. 25.000 osób w którym nauczał Św. Paweł ( listy do Efezjan) oraz doskonale zachowane ruiny całego miasta z przepiękną, fasadą Biblioteki Celsusa.Meryemanę – miejsce, w którym ostatnie lata swego życia spędziła pod opieką Św. Jana Matka Boża. Selcuk z Bazyliką Św. Jana -wybudowana nad grobem apostoła. Kolacja i nocleg w Didim

 


7 dzień Milet, Pamukkale, Hieriapolis

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie ruin miasta słynnych filozofów Tallesa i Anaksymandra niegdyś potężnego Miletu. Zobaczymy m.in. teatr łażnie i gimnazjon. Według 20 rozdziału Dziejów Apostolskich w Milecie w I wieku przebywał Św. Paweł wraz ze św. Łukaszem. Dalszy przejazd do Pamukkale. Zwiedzanie niezwykłych atrakcji Pamukkale – jedynych na świecie śnieżnobiałych tarasów utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę oraz ruin antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. Spacer trawertynowym zboczem i możliwość kąpieli w znajdującym się tam basenie Kleopatry z zatopionymi kolumnami. Znajduje się tutaj jedna z największych antycznych nekropolii z grobem m.in. Św. Filipa. Kolacja i nocleg.

 

8 dzień Laodycea, Kolosa Po śniadaniu wyjazd do Laodycei kolejnego kościoła do którego zwraca się Św. Jan w Apokalipsie. Laodycea – „naród sądu”. Założone w III w.p.n.e. przez Antiocha II. W czasach rzymskich, dzięki produkcji czarnej wełny i odzieży, która nie płowiała, zostało jednym z bogatszych miast w Azji Mniejszej. Wyrabiano tam też słynny w tamtym czasie „Frygijski proszek” używany na schorzenia oczu. Było tak bogate, że po trzęsieniu ziemi w roku 60 n.e. mieszkańcy odmówili przyjęcia wsparcia finansowego od Rzymian i odbudowali je z własnych środków. Zburzone ostatecznie w średniowieczu nie odzyskało potęgi, dziś pozostał tylko płaskowyż z resztkami ruin. W pobliży znajdują się też pozostałości starożytnej Kolosy W I wieku powstała w Kolosach wspólnota chrześcijańska, składająca się głównie z dawnych pogan, założona najprawdopodobniej przez Kolosanina Epafrasa, ucznia świętego Pawła Apostoła. Do chrześcijan kolosańskich Paweł napisał list, który wszedł do kanonu Nowego Testamentu. Powrót do hotelu w Pamukkale kolacja nocleg

 

9 dzień Philadelphia, Sardes, Tiatyra Po Śniadaniu wyjazd z Pamukkale w kierunku Philadelphi dzisiejszego Alasehir. To miasto jest stosunkowo młode, założone w II wieku przed Chrystusem przez Attalusa II Filadelfusa. Jako starszy brat odziedziczył Pergam, a dla swojego młodszego brata wybudował właśnie Filadelfię. Ze względu na swój urok, nazywane było też Małymi Atenami, zobaczymy tutaj ruiny kościoła Św. Jana. Następnie udamy się w dalsza drogę do Sardes swego czasu było ono jednym z najświetniejszych miast ówczesnego świata, stolicą imperium Lidów. To tam władał słynny ze swego bogactwa król Krezus (560-546 r.p.n.e.). Zwiedzić tu można ruiny Świątyni Artemidy oraz pozostałości miasta z czasów rzymskich – zrekonstruowane południowe skrzydło pałacu, gimnazjum z łaźniami i marmurowym dziedzińcem, pozostałości największej zachowanej starożytnej synagogi. Przejazd do Tiatyry dzisiejszego Akhisar, znajdował się tu zbór chrześcijański do którego Jezus Chrystus skierował orędzie, opisane w Księdze Objawienia. Tiatyra leży na tzw. „szlaku św. Pawła”. W Tiatyrze pojawiła się fałszywa prorokini Jesabel stojąca na drodze Gminy Chrześcijańskiej. Stąd pochodziła Lidia, pierwsza poganka ochrzczona w Europie przez św. Pawła. Przejazd do hotelu w ok. Balikesir kolacja nocleg.

 

10 dzień Adampol, Stambuł Po śniadaniu wyjazd w kierunku Stambułu, po drodze krótkie zwiedzanie Polonezkoy – Adampola, polskiej osady pod Stambułem założonej przed laty przez naszych rodaków, potomków powstań: listopadowego i styczniowego, mieszkających od kilku pokoleń w pięknych okolicach niedaleko Bosforu. Zwiedzić można małe muzeum Zofii Ryży, stary polski cmentarz, kościół, oraz odpocząć w jednej z restauracji prowadzonych przez polskie rodziny. Przejazd przez most nad cieśniną Bosfor(ponad 800 m) łączący Europę z Azją do historycznej europejskiej części metropolii Zakwaterowanie w hotelu, w okolicy najważniejszych zabytków dawnego Konstantynopola kolacja, nocleg.

 

11 dzień Istambuł ( Konstantynopol) Po Śniadaniu zwiedzanie niezwykłych zabytków Stambułu: Stare Miasto – Muzeum Hagia Sofia – Kosciół Mądrości Bożej uważana za najwspanialszą świątynię świata, Błękitny Meczet – jedyny na świecie z sześcioma minaretami, Pałac Topkapi – wzniesiona w XV wieku okazała rezydencja sułtanów, z pięknie ozdobionymi bramami, dziedzińcami i pawilonami; otoczony drzewami dawny rzymski Hipodrom. Dla chętnych Rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na azjatycką i europejską część miasta oraz Zatokę Złotego Rogu – koszt 20 € /os.
Czas wolny na słynnym Krytym Bazarze. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

12 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną do kraju. W granicznym Edirne – starożytnym Adrianopolu pożegnanie z Turcją i krótkie zwiedzanie perły architektury tureckiej okresu osmańskiego meczetu Selimiye.

 

13 dzień Powrót do Krakowa w godz. popołudniowych. Rozwiązanie imprezy.

 

Program ma charakter ramowy , kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Uwaga: Powyższy program jest programem autorskim, wykorzystywanie i kopiowanie wyłącznie za zezwoleniem biura Tango-tour z Katowic

 

CENA::

 

Cena imprezy w PLN i w Euro – płatne w Polsce.
Kwota w Euro przeliczana z dnia dopłaty wg kursu walut z Banku PKO BP Tabela sprzedaży pieniądza http://www.pkobp.pl/index.php/id=waluty/section=ogol 
UWAGI WIZOWE:

 

Od obywateli polskich wymagane są: wiza uprawniająca do wjazdu i pobytu na terenie Turcji oraz paszport, którego okres ważności wynosi co najmniej 6 miesięcy od daty upływu ważności posiadanej wizy. W paszporcie musi pozostać co najmniej 1 (jedna) wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej. Brak wolnej strony w paszporcie powoduje automatyczną odmowę wjazdu do Turcji. Nie ma możliwości wjazdu do Turcji za okazaniem dowodu osobistego.

 

http://www.ankara.msz.gov.pl/pl/p/ankara_tr_a_pl/sprawy_konsularne/poradnik_dla_turysty/wizy_do_turcji/

Atrakcje:
Dardanele – Troja- Pergamon – Izmir – Didim – Efez- Selcuk – Meryemana – Milet Pamukkale – Hieriapolis – Laodycea – Filadelfia – Sardes – Tiatyra – Adampol – Istambuł

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża