Szwajcaria czeska i saksońska

Numer oferty:
204/2016
Trasa przejazdu
Miśnia (Niemcy), Stolpen (Niemcy), Budziszyn (Niemcy), Drezno (Niemcy),
Państwo
Niemcy
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
CENA ZAWIERA: * przejazd autokarem * 3 noclegi w hotelu 3***, pokoje 2 osobowe z łazienkami (możliwość dostawki) * 3 śniadania * 3 obiadokolacje * ubezpieczenie KL, NW * opiekę pilota. Cena nie zawiera: opłat za wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz napoi do obiadokolacji. Na wstępy oraz przewodników należy przeznaczyć około 40 EUR i 300 CZK.

DZIEŃ 1:
Odjazd autokaru według rozkładu jazdy. Przejazd do malowniczego BUDZISZYNA miasta dwóch kultur, siedemnastu wież i ponad tysiącletniej tradycji. Spacer brukowanymi uliczkami starego miasta (ratusz, kolegiata, mury obronne, baszty i wieże w tym krzywa wieża -Reichenturm”, katedra Świętego Piotra – jedyny na wschodzie Niemiec kościół służący dwóm wyznaniom, zamek, Serbołużycki Teatr Ludowy, wizyta w sklepiku z tradycyjną budziszyńską musztardą Bautz’ner Senf). Następnie przejazd HOHENSTEIN – niezwykle malowniczego, dosłownie przyklejonego do stromych lesistych zboczy miasteczka zdającego się niknąć w cieniu potężnego zamczyska, gorującego nad Doliną Polenzalt. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie romantyczne miasteczko STOLPEN leżące u stóp zamku. Szczególne wrażenie robi zabytkowy rynek miasta, otoczony malowniczo uszeregowanymi domami o wysokich dachach . Do odzwiedzenia zachęca także zamek. Zamek wiąże się z losem hrabiny Cosel, najsłynniejszej faworyty polskiego króla, Augusta II. Była tu ona więziona przez 49 lat. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu czeka nas wspaniała wycieczka po Czeskiej Szwajcarii . Trasa początkowo będzie wiodła malowniczą DOLINĄ KAMENICY . Rzeka wytworzyła tu charakterystyczny kanion o skalnych ścianach sięgających 300 m wysokości. Otaczają ją łagodnie pofalowane płaskowyże, rozcięte głębokimi jarami potoków, ponad które wyrastają stołowe góry o stromych stokach i płaskich wierzchołkach. Dalej podążymy szlakiem do głębokiego jaru Kamenicy i wzdłuż rzeki wśród ogromnych głazów do promu. Popłyniemy drewnianymi tratwami. Następnie przejdziemy malowniczą trasą do Prawczickiej Bramy – największej skalnej bramy Europy i prawdziwej ikony tego terenu. Ma ona bardzo malownicze otoczenie – kapitalne widoki na skalne ściany, mury i iglice. Następnie przejazd do PANSKIEJ SKAŁY – wulkanicznej formacji bazaltowej, narodowego zabytku przyrody. Dzięki romantycznemu wizerunkowi tej formacji, miejsce to często wykorzystywane jest przez ekipy filmowe. Na koniec odwiedzimy skalne miasto TISKE STENY – mnóstwo tu wysokich ambon, iglic i bloków piaskowych tworzących prawdziwy labirynt z dalekimi panoramami na Średniogórze i Rudawy. Liczne punkty widokowe. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu przejazd do MIŚNI – prześlicznego, ponad tysiącletniego miasta, położonego na wyniosłej skarpie nad Łabą. Spacer stromymi średniowiecznymi uliczkami, otoczonymi starymi domami o grubych kamiennych murach, małych okienkach i czerwonych dachach. Wszystkie ulice i schodki, pną się w górę, ku poczerniałym wieżom katedry i późnogotyckiemu zamkowi. Miasto znajduje się również na Szlaku Winnym, dlatego będąc tu z wizytą warto spróbować tradycyjnego saksońskiego trunku. W programie zwiedzanie słynnej Manufaktury Porcelany. Następnie przejaz do DREZNA uchodzącego za najpiękniejsze miasto Niemiec. Wolf Graf von Baudissin napisał, że -Drezno jest jak śpiąca królewna, która leży i śni… marzy i śpi – i nigdy się nie obudzi”. Największy rozkwit Drezno zawdzięcza elektorowi saskiemu i królowi polskiemu Augustowi Mocnemu, który nie mogąc politycznie dorównać Habsburgom i Hohenzollernom starał się przewyższyć ich dwory pod względem przepychu. To za jego panowania powstała większość barokowej zabudowy miasta oraz rokokowe pałace. Do dziś widać wieloletni związek miasta z Polską – na wielu pałacach można znaleźć polskiego orła i litewską pogoń. Objazd miasta autokarem: Szklana Manufaktura Volkswagena, piękne zielone przedmieścia, osiedla z wielkiej płyty, ślady zniszczenia miasta podczas II wojny światowej, wytworne dzielnice willowe, niezwykłe krajobrazy nad Łabą, most „Niebieski cud” – sensacja techniki z przełomu wieków, Nowe Miasto, Mleczarnia Pfunda – najpiękniejszy mleczny sklep świata, dzielnica sceniczna z przepięknymi kamienicami. Spacer po słynnej barokowej starówce Drezna: Pałac Królewski Zwinger – arcydzieło sztuki budownictwa; Semperoper – wspaniały gmach, miejsce prapremier najsłynniejszych oper; Kościół Dworski – zwany również kościołem polskim, „Kamienny Dzwon” – Kościół Frauenkirche oraz wiele innych wspaniałych zabytków. W trakcie zwiedzania poznacie Państwo wiele ważnych faktów historycznych oraz ciekawostek i anegdot o mieście i jego mieszkańcach – m. in. czym August Mocny zdobył serce Hrabiny Cosel i na jaką nieuleczalną chorobę cierpiał. W czasie wolnym chętne osoby będą mogły zwiedzić muzea. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4:
Po śniadaniu przejazd do PIRNY – nazywanej wrotami Szwajcarii Saksońskiej. Na tutejszym przepięknym starym rynku przetrwał splendor i bogactwo renesansowego centrum handlowego. Jednymi z ciekawszych budynków jest tzw. dom Canaletta, kamienica z przełomu XVI i XVII w. z pięknym dwukondygnacyjnym wykuszem zwanym diabelskim (jego rzeźby – wsporniki mają niezwykły kształt tajemniczych istot, jakby rodem z piekła. Widocznie budzą jednak sympatię mieszkańców, którzy w latach 80 ubiegłego wieku sprzeciwili się rozbiórce budynku), kościół Mariacki z przepięknym zdobionym sklepieniem późnogotyckim. Następnie czeka na nas romantyczna wyprawa w okolice zwane Szwajcarską Saksonię (bajkowa kraina fantastycznych formacji piaskowcowych, które wyrastają nad wijącą się Łabą). Zwiedzanie rozpoczniemy od KONIGSTEIN – największej górskiej twierdzy w Europie, istniejącej od ponad 750 lat. Dzięki licznym rozbudowom twierdza stanowi żywy dokument ewolucji architektury militarnej na przestrzeni czterystu lat. Na obszarze 9,5 ha stoją zabudowania twierdzy, która okazuje się całym miastem z placami, uliczkami, kościołem, arsenałem, gospodą, etc. Spacer ścieżką wzdłuż murów, skąd rozpościerają się oszałamiające widoki na dolinę Łaby i malownicze Nadłabskie Góry Piaskowcowe. Następnym punktem będzie BASTEI – słynne miasto skalne z kamiennym mostem wbitym w strzeliste skały. Z mostu rozpościerają się widoki zapierające dech w piersiach. Te fantastyczne widoki co roku przyciągają około 8 milionów turystów. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju.

 

Ważne informacje:

 

Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

 

Na wstępy należy przeznaczyć około 40 eur i 300 CZK

 

Miejsca w autokarach przydzielane są według kolejności zgłoszeń.

 

Osoby podróżujące samotnie, które nie wykupiły pokoju jednoosobowego mogą być dokwaterowane do innych uczestników imprezy (tej samej płci). Dopłata do pokoju jednoosobowego – 150 zł.

 

Na trasie przejazdu autokaru z Polski do miejsca docelowego za granicą, średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe – na parkingach z toaletą i barem. Czas postoju wynosi od 15 do 45 minut. Sugerujemy więc zabranie ze sobą niewielkiej ilości waluty krajów tranzytowych.

 

POŁĄCZENIA ANTENOWE

 

Połączenia antenowe to zorganizowany system dowozu uczestników z różnych miejsc Polski, do miejsca zbiórki, skąd wyruszy autokar główny. Połączenia antenowe są odpłatne. Wysokość opłat pokazuje tabela „Miejsca zbiórek i odpłatności za połączenia antenowe”. Wskazana należność jest doliczana do ceny imprezy. Połączenia antenowe realizowane są przy grupie minimum 8 osób. Decyzja o uruchomieniu takiego połączenia zapada najpóźniej na 7 dni przed terminem wyjazdu. W trakcie dojazdów na terenie Polski (połączenia antenowe) możliwy transport samochodem osobowym, busem, autokarem klasy turystycznej, pociągiem, PKS-em. Przejazdy antenowe odbywają się bez pilota przewozowego.
Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 minut przed godziną odjazdu.

 

Uwaga!!! Impreza organizowana na zamówienie. Cena wyjazdu kalkulowana jest indywidualnie dla każdej grupy. Istnieje możliwość wyjazdu z innych miejscowości, jak również przy mniejszych lub większych grupach i w różnym czasie. Cena wyjazdu uzależniona jest od liczby osób oraz zamówionych świadczeń. Program dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i wymagań. Destynacje, które Państwu oferujemy otwierają możliwości nie tylko wspólnego zwiedzania w oryginalny sposób unikalnych zabytków, ale także pozwalają na organizację niezapomnianej zabawy w znanych miejscach. Programy naszych imprez są tak zaplanowane, aby optymalnie zagospodarować czas przeznaczony na integrację uczestników wycieczki.
Należy dodać, że dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży turystycznej, wypracowaliśmy kontakty z zagranicznymi partnerami. Pozwala to na zapewnie usług o wysokim standardzie i skonstruowanie ekskluzywnego programu imprezy.

 

Dbamy także oto aby uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać typowo regionalną kuchnię a potrawy serwowane były w odpowiedni dla danego kraju sposób. W wybranych przez nas hotelach istnieje możliwość rezerwacji sali konferencyjnej i organizacji szkolenia lub spotkania firmowego.

 

Nasi klienci mają wpływ na kształt ostatecznego wyglądu i ceny imprezy, poprzez możliwość wyboru aktywności według własnego zapotrzebowania. Dlatego program wyjazdu integracyjnego, który oferujemy Państwu zawiera Pakiet podstawowy – czyli najważniejsze świadczenia (nocleg, wyżywienie, pilotaż), które obejmuje cena oraz za dodatkową dopłatą atrakcje, dodatkowe.

 

Atrakcje:

 

Góry Stołowe i Szwajcaria Czesko-Saksońska, to regiony o unikalnych w Europie walorach przyrodniczych i turystycznych. Podatne na erozję piaskowce uformowały tu przedziwne formy skalne: pionowe progi, zawiłe labirynty, czy skalne bramy, z którymi wiążą się czasem zupełnie fantastyczne opowieści i legendy. Dla wielu stały się one inspiracją do tworzenia poematów i obrazów, ale przede wszystkim są to tereny, gdzie tysiące ludzi uprawia różne formy turystyki, od pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych po przejażdżki statkami i tratwami, czy profesjonalną wspinaczkę skałkową.
Kraina zawdzięcza nazwę szwajcarskim malarzom epoki romantyzmu, wykładającym swego czasu na Akademii w Dreźnie: portreciście i pejzażyście Antoniemu Graffowi oraz grafikowi Adrianowi Zinngowi. Niepowtarzalne piękno okolicy tak urzekło Szwajcarów, że mianowali ten region swoją Szwajcarią
Piesze turystyczne trasy prowadzą po atrakcyjnych partiach grzbietowych, co umożliwia piękne i dalekie widoki na krajobraz.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża