Stambuł brama Orientu

Numer oferty:
269/2016
Państwo
Turcja
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
Cena zawiera: 4 noclegi w hotelach o standardzie*** - 3 noclegi w centralnej dzielnicy Stambułu, 1 nocleg w Edirne. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami i TV. W hotelach restauracja, bar.Wyżywienie: 4 śniadania w formie bufetu, 4 obiadokolacje. Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem. Ubezpieczenie:Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. cena nie zawiera *obowiązkowej dopłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii - ok. 20 EUR, - kosztu wizy tureckiej i pośrednictwa wizowego 85 zł, - kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, przejazdy komunikacją miejską), orientacyjny koszt: ok. 110 EUR,

PROGRAM:

 

1 dzień
Wyjazd z Katowic o godz. 7.00 przejazd przez Słowację i Węgry na nocleg tranzytowy w Serbii.2 dzień
Po śniadaniu dalszy przejazd przez Serbię i Bułgarię, przekroczenie granicy Tureckiej w Kapikule. Krótki postój na wymianę waluty i dalszy przejazd przez Trację (europejską część Turcji) do Stambułu. Zakwaterowanie w hotelu w jednej z europejskich historycznych dzielnic, miasta usytuowanych wzdłuż ul. Ordu Caddesi w pobliżu stacji naziemnego metra łączącego najciekawsze zabytki tej orientalnej metropolii. Kolacja i nocleg.

 

3 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie najciekawszych zbytków miasta w programie: Hipodrom – gdzie za czasów cesarstwa odbywały się wyścigi rydwanów, Pałac sułtanów osmańskich Top Kapi ze wspaniałymi zbiorami klejnotów, broni, zegarów oraz tajemniczym haremem, Błękitny meczet najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, oraz Kompleks meczetu Suleymaniye z mauzoleum sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego ukochanej żony Hürrem Sultan (Roksolany). Po zwiedzaniu dla chętnych , fakultatywnie rejs statkiem po Bosforze z fascynującą panoramą na azjatycką oraz europejską część miasta: Zatoka Złotego Rogu, wieża i most Galata, dwa Mosty Bosforskie przerzucone przez cieśninę oraz legendarną Kizkulesi – Wieżą księżniczki. Podczas rejsu poczęstunek – tradycyjna turecka herbata i tureckie słodkości rahat lokum. Rejs dostarcza turystom odpoczynku po zwiedzaniu i niezapomnianych wrażeń. Kolacja w hotelu. Dla chętnych fakultatywnie wizyta w Hamamie tradycyjnej zabytkowej łaźni tureckiej z której korzystały dawniej damy z haremów z sauną relaksem na rozgrzanym marmurze, masażem pianą i wszystkimi niezbędnymi zabiegami Koszt ok. 40 €. Nocleg w hotelu.

 

4 dzień
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta zwanego perłą orientu w programie: pałac ostatnich sułtanów tureckich Dolmabahce Saray przepięknie położony nad Bosforem Kompleks ogrodowo pałacowy wzorowany na Luwrze i Pałacu Buckingham. Wspaniała monumentalna budowla kipiący orientalnym przepychem z salą tronową , 18 salonami i 200 pokojami i niesamowicie bogatym haremem obecnie muzeum wnętrz. Muzeum Hagia Sofia ( dawany kościół Mądrości Bożej) w którym przez wieki modlili się Chrześcijanie, później po zdobyciu Konstantynopola Muzułmanie aż za czasów Kemala Ataturka świątynie przekształcono w muzeum, tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Zwiedzimy także przepiękną i tajemniczą Bazylikę Cysternową – Yerebatan Saray. Krótki odpoczynek i możliwość skosztowania tureckiego Fast foodu sprzedawany z ulicznych małych punktów gastronomicznych. Można wybrać z bogatej oferty dań: oryginalny kebab, czy kumpir upieczony ziemniak nadziewany masłem i różnego rodzaju dodatkami warzywno mięsnymi które kupujący sam dobiera, lub gozleme małe pierożki nadziewane serem na słono szczególnie polecamy lachmacun – zawijany cieniutki placek nadziewany masą z mielonego mięsa i siekanych warzyw – koszt posiłku od 3 do 10€. Powrót do hotelu na kolację. Wieczorem fakultatywnie zapraszamy na wieczór turecki z tradycyjnymi przekąskami meze i występami artystycznymi w tym oczywiście ze słynnym -Tańcem brzucha” – Belly Dance, który wywodzi się w swej tradycji z sułtańskich haremów. Nocleg w hotelu.

 

5 dzień środa Po śniadaniu czas wolny na zakupy na słynnych tureckich bazarach: Bazarze Egipskim oraz Złotym Grand Bazarze – największym na świecie krytym kopułami zabytkowym targowisku. Tu wielojęzyczny gwar miesza się z nawoływaniem sprzedawców, blaskiem sprzedawanej w maleńkich sklepach złotej biżuterii, tęczą barw rozkładanych na straganach dywanów i zapachem orientalnych przypraw. Dla chętnych wizyta w sklepach fabrycznych z oryginalnymi wyrobami ze skóry i złota z których słynie Turcja i w których spokojnie i bezpiecznie można dokonać ciekawych zakupów. Dla osób niezainteresowanych zakupami proponujemy indywidualne zwiedzanie Muzeum Archeologicznego na które składają się 3 ciekawe ekspozycje: Muzeum Starożytnego Wschodu, Pawilon Fajansowy i arcyciekawe Muzeum Dzieł Starożytnych – koszt ok. 8€. Po południu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do granicznego Edirne, kolacja i nocleg w hotelu.

 

6 dzień Po śniadaniu zwiedzanie Edirne – dawnego Adrianopola zobaczymy tu jeden z najpiękniejszych meczetów tureckich dzieło Sinana – słynnego architekta sułtana Sulejmana Wspaniałego meczet Selimyie Cami który szczyci się czterema minaretami najwyższymi w świecie islamu. Czas na ostatnie zakupy na przylegającym do meczetu niedrogim bazarze. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

 

7 dzień
Powrót do Katowic w godz. popołudniowych. Rozwiązanie imprezy

 

Uwaga: powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

UWAGI:

 

Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska – Białej i Cieszyna.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach turystycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
WAŻNE INFORMACJE WIZOWE:

 

Aktualne przepisy wizowe do Turcji

 

Uprzejmie informujemy, że od dnia 11 kwietnia 2014 r. zmieniają się przepisy dotyczące otrzymywania wiz do Turcji.

 

Turecką wizę turystyczną dalej będzie można uzyskać formie naklejki przy wjeździe do Turcji, ale od 11 kwietnia 2014 r. koszt wizy będzie wynosił 25 EUR lub 30 USD.
Dotychczasowa cena wizy tj. 15 EUR lub 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę elektroniczną za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr) płatne kartą kredytową. W najbliższym czasie strona ma być udostępniona w polskiej wersji językowej. Możliwe będzie również płacenie kartami kredytowymi innymi niż Visa i Mastercard oraz kartami debetowymi .
Jednocześnie oferujemy możliwość wykupienia wizy elektronicznej za pośrednictwem biura TANGO TOUR Usługa ta będzie dostępna zarówno dla nowych, jak i już dokonanych rezerwacji.
E-wiza jest oferowana jako dodatkowa usługa w cenie 85 PLN brutto/osobę. Cena za wizę doliczana będzie do rezerwacji do każdej z osób.

 

Klienci, którzy chcą wykupić e-wizę za pośrednictwem TANGO TOUR proszeni są o opłacenie tej usługi oraz przesłanie na adres email: tangotour@tangotour.com.pl
adresu zamieszkania, skanu paszportu, miejsca urodzenia oraz imion obojga rodziców.

 

Wizy elektroniczne uczestnicy będą otrzymywać podczas imprezy w autokarze.

 

UWAGA: Na 4 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki opcja wykupienia wizy za pośrednictwem TANGO TOUR nie będzie dostępna.

 

Przypominamy, że obywatele Polski podróżujący do Turcji zobowiązani są do wykupienia wizy oraz muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty końca ważności wizy. Wiza ważna jest przez 180 dni od daty pierwszego przekroczenia granicy i upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji (maksymalnie 90 dni). W paszporcie musi pozostać minimum jedna wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej.

 

Dodatkowe informacje na temat wiz turystycznych dla obywateli RP można uzyskać na
stronie http://www.turcja.org.pl/page/11/44.

 

Godziny wyjazdów

Miasto Zbiórka Wyjazd na imprezę Dopłata
Bielsko Biała ul. Warszawska dolna płyta dworca PKS 08.00
Częstochowa – realizowane przy min. 6 osób Częstochowa -parking przy Mc Donalds, ul. Drogowców, rzy trasie DK 1 kier. Warszawa 05.30 50 PLN
Gliwice – realizowane przy min. 6 osób ul. Rybnicka 159 (przy drodze 78), Parking za stacją Shell 06.00 25 PLN
Katowice Dworzec PKS Piotra Skargi 06.45
Kraków – realizowane przy min. 6 osób ul. Reymonta 22 parking dla autokarów przed wejściem do hali „TS Wisła” 05.30 50 PLN
Leszno – realizowane przy min. 6 osób Al.Konstytucji, 3Maja, parking przy hali Trapez (z tyłu hali) 01.30 125 PLN
Łódź – realizowane przy min. 6 osób dworzec PKP, Łódź Kaliska, parking przed wejściem głównym (stanowisko dla autokarów) 03.15 75 PLN
Opole – realizowane przy min. 6 osób parking pzry skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Duboisa za sklepem Biedronka 05.00 50 PLN
Piotrków Trybunalski -realizowane przy min. 6 osób ul. Dworska 4 stacja benzynowa Orlen przy zjeździe do 04.00 75 PLN
Poznań – realizowane przy min. 6 osób ul. Dworcowa, parking przy „Dworcu Letnim” na dojeździe do Dworca Gł. PKP 00.05 150 PLN
Radomsko – realizowane przy min. 6 osób Stobiecko Szlach. – stacje benzyn. przy DK1 Warszawa-czerwona -Orlen , Katowice – zielona AS 04.45 50 PLN
Sosnowiec – realizowane przy min. 6 osób ul. Kresowa 2 obok stacji Shell i Mc Drive’a 06.20 25 PLN
Warszawa – realizowane przy min. 6 osób Aleje Jerozolimskie 144; Dworzec Zachodni; peron 13 01.00 100 PLN
Wrocław – realizowane przy min. 6 osób Dworzec PKS ul. Sucha stanowisko IV,V 03.30 100 PLN
 

Atrakcje:

 

– Pałace sułtanów
– Wspaniałe meczety
– Rejs po Bosforze
– Kolorowe bazary
– Tureckie przysmaki
– Taniec brzucha
TERMINY:

od: 2015-09-05 do: 2015-09-11
od: 2015-09-19 do: 2015-09-25
od: 2015-10-03 do: 2015-10-09
od: 2015-11-07 do: 2015-11-13

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża