REKOLEKCJE ZE ŚW. CHARBELEM „NIE BÓJ SIĘ ! WIERZ TYLKO” LIBAN 18.09-23.09.2016

Numer oferty:
714/2016
Trasa przejazdu
Harissa – Byblos - Annaya - Beqaa Kafra - Las Bożych Cedrów – Wadi Qadisha- Jrabta - Kfifane
Cena
650$ + bilet lotniczy wg. oferty LOT (ok 2000 PLN)
Państwo
LIban
Transport
Samolot
Profil wyjazdu
pielgrzymka
Wyżywienie
dwa posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie
4 noclegi ***/**** – Hotel na Harissa oraz hotele w pobliżu klasztoru i pustelni św. Charbela, w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 200 USD)
Świadczenia
• Przelot lotem rejsowym PLL LOT
• Transport autobusem na terenie Libanu
• 4 noclegi ***/**** – Hotel na Harissa oraz hotele w pobliżu klasztoru i pustelni św. Charbela, w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 200 USD)
• dwa posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje
• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
• Koszty zwiedzania wg programu
• Opieka duchowa Kapłana
• Przewodnik z jęz. polskim
• Przewodnik miejscowy z Libanu
• Napiwki dla kierowców i lokalnych przewodników


CENA NIE ZAWIERA:
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje  o uzdrowieniu ze św. Charbelem. Czas rekolekcji spędzimy głównie w miejscach związanych z osobą św. Charbela mieszkając w pobliżu Jego pustelni i klasztoru. W miejscach tych będziemy się modlić o uzdrowienie z naszych chorób i dolegliwości. Jest ponad 23 tys zarejestrowanych cudów uzdrowień w klasztorze w Annaya.

Wierzymy, że Bóg będzie nas uzdrawiał także i tym razem w czasie rekolekcji.

 

1 dzień- 18.09. Niedziela

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 19:30. Odprawa celna, odlot z Warszawy do Bejrutu o godz. 22.35.

2 dzień – 19.09. Poniedziałek


Przylot do Bejrutu o godz. 3.15, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. O godz. 11.00 śniadanie, o godzinie 12.00  odwiedzimy piękne, grekokatolickie narodowe sanktuarium Maryjne NMP Pani Libanu w Harissa, którym opiekuje się Zakon Paulistów. Miejsce to jest dla Libańczyków tym, czym dla nas Jasna Góra. W pobliżu bazyliki znajduje się pomnik Św. Jana Pawła II upamiętniający Jego pielgrzymkę do Libanu w maju 1997 r.

1

 

Program Rekolekcji: Tutaj odbędzie się msza święta oraz konferencja na temat życia św. Charbela i cudów uzdrowienia. 

2Następnie udamy się do Byblos. Miasto Byblos jest jednym z najstarszych stale zamieszkałych miast na świecie, miejsce powstania alfabetu fenickiego i wynalezienia pieniądza. Starożytni Grecy sprowadzali od mieszkających w nim Fenicjan papirusowe zwoje, na których pisano księgi. Stąd pochodzi nazwa Biblia (czyli – po grecku „zwoje”). Stare Miasto z rzymskimi, arabskimi i chrześcijańskimi zabytkami czyni Byblos jednym z najważniejszych i najcenniejszych miejsc archeologicznych w świecie. Wąskimi uliczkami dojdziemy do wybrzeża morskiego, gdzie znajdują się pozostałości starego portu wybudowanego przez krzyżowców. Atrakcją będzie spacer po starym bazarze tureckim – souku, na którym można nabyć wiele orientalnych pamiątek.

Po zwiedzeniu Byblos udamy się do Annaya- miejsca kultu św. Charbela. Tam zjemy kolację w pobliskiej libańskiej restauracji i udamy się na nocleg w hotelu zaraz obok Klasztoru.

Program Rekolekcji: Słowo Boże do medytacji wieczornej.

3 dzień – 20.09. Wtorek

3Miejsca związane z postacią św. Charbela są zasadniczym celem naszej pielgrzymki. Był to żyjący w II połowie XIX (1828-1898) wieku duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. Żył w opinii Świętości prowadząc życie pełne wyrzeczeń, a po jego śmierci miały miejsce liczne cuda. Także i dzisiaj wielu pielgrzymów doświadcza jego działania. Beqaa Kafra to wioska, w której urodził się św. Charbel. Położona na wysokości 1900 m n.p.m. jest najwyżej usytuowaną, zamieszkałą miejscowością w Libanie. Zachwyca malowniczym krajobrazem wysokich gór i pięknych pejzaży. Tam zostanie odprawiona dla nas Msza św. To prawdziwa uczta duchowa!

 

 

 

 

 

 

 

Liban to kraina, w której napotykamy na miejsca opisane w Starym Testamencie. Jednym z nich jest Las Bożych Cedrów, znajdujący się na wysokości 2000 m n.p.m. ( pod patronatem UNESCO). Tam odpoczniemy i zjemy przekąskę.

4

Klasztor św. Antoniego w Qozhaya znajduje się w malowniczej Dolinie Kadisha, zwanej również Świętą Doliną. Ten niezwykły obszar urzekający pięknem krajobrazu, a jednocześnie trudno dostępny był od wieków miejscem schronienia dla wielu wspólnot chrześcijańskich, z których najsilniejszą stanowili Maronici- libańscy chrześcijanie. Od wieków do czasów nam współczesnych w surowych warunkach, w grotach wyrytych w skałach mieszkają pustelnicy, stale modlący się do Boga. Wielu z nich cieszy się chwałą Nieba i wstawia w modlitwach w intencji pielgrzymów odwiedzających to miejsce. W 1998 r. Dolina Kadisha wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO – jako jedno z najstarszych i najważniejszych na świecie skupisk chrześcijańskiego życia monastycznego.

Program Rekolekcji: W Beqaa Kafra odbędzie się msza święta oraz konferencja II na temat życia św. Charbela i uzdrowienia.  Dla osób chorych: Modlitwa o uzdrowienie w rodzinnym domu św. Charbela.

Następnie powrót do Annaya, kolacja i nocleg.

 

4 dzień 21.09. środa

Ten dzień spędzimy ze św. Charbelem w Annaya przygotowując się duchowo do pokutnej procesji, która wraz z Najświętszym Sakramentem oraz uzdrowioną w 1993r w cudowny sposób Nuhad przejdzie nazajutrz z pustelni Św. Charbela do jego grobu przy klasztorze w Annaya.

6

7

Spotkamy się z przeorem Klasztoru – Mnichem Maronitą Louisem, który opowie nam o najbardziej spektakularnych cudach uzdrowień, które są zarejestrowane w księgach klasztornych.

Program Rekolekcji:

Posłuchamy konferencji na temat życia
i cudów św. Charbela. Następnie odprawimy Drogę Krzyżową z klasztoru do pustelni, idąc drogą, którą sam Święty Charbel przemierzał podczas swojego życia i pobytu w pustelni.

 

Będziemy mieli także czas wolny, aby spacerować po okolicy, rozważać Słowo Boże i dzielić się tym, co Bóg już działa w naszym życiu podczas tej duchowej podróży.

Zmienimy także hotel na inny, w pobliżu klasztoru, tak aby następnego dnia rankiem udać się do pustelni i wziąć udział w procesji.

Kolacja w hotelu oraz nocleg.

Przejazd do pobliskiego hotelu w pobliżu klasztoru św. Charbela jest konieczny ponieważ hotel obok klasztoru nie posiada wolnych miejsc dla turystów już do końca roku 2016).

 

5 dzień – 22.09. Czwartek

Ten dzień jest celem naszej pielgrzymki.

Tego dnia, jak 22 dnia każdego miesiąca odbędzie się procesja
z pustelni św. Piotra i Pawła, w której mieszkał Święty w pustelniczym etapie swojego życia. Do sanktuarium św. Marona i św. Charbela,
w którym żył jako mnich idzie pokutna pielgrzymka. Data związana jest z wyjątkowym cudem uzdrowienia, jakie miało miejsce za wstawiennictwem św. Charbela..

8

Obejrzyj film ukazujący procesję z pustelni do grobu św. Charbela.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=_BGoq5pa2JI

To jeden z najbardziej znanych cudów – uzdrowienie Nouhad Al-Chami, 59-letniej Libanki, matki 12 dzieci. Po wylewie dostała lewostronnego paraliżu ciała. Dodatkową komplikacją była niedrożność arterii szyjnej – nie mogła mówić ani jeść. Dzieci i mąż jedyną nadzieję pokładali w Bogu. Najstarszy syn Saad wybrał się do grobu św. Charbela, aby tam modlić się o uzdrowienie matki. Było to 22 stycznia 1993 roku. Po powrocie do domu namaścił olejem z grobu o. Charbela szyję chorej. Późnym wieczorem w trakcie modlitwy kobieta zasnęła. Śniła, że przy jej łóżku zjawił się św. Charbel wraz z innym zakonnikiem. Powiedział: Jestem o. Charbel, przyszedłem, aby cię zoperować.

W pewnym momencie poczuła na swej szyi ręce zakonnika i wielki ból, ale nie mogła ani krzyczeć, ani się opierać. Kiedy zakończyli tę niezwykłą operację, posadzili ją na łóżku. Święty Charbel powiedział: Jesteś już  zdrowa, możesz jeść i pić, chodzić i pracować. Potem obaj zniknęli w jasnym świetle.

Program Rekolekcji: Weźmiemy udział w procesji i także będziemy prosić o cuda uzdrowień nas i naszych bliskich za wstawiennictwem św. Charbela!

Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 23 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego.

O godz. 10:00 weźmiemy udział we mszy świętej w obrządku maronickim w Kościele przy klasztorze.

9

 

Po południu tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Znajdują się one w miejscowości Kfifane.

 

10

Program Rekolekcji: Będziemy się modlić o uzdrowienie z chorób oczu przy grobie św. Rafki. Można tam dostać piasek z jej grobu, który ma cudowne właściwości uzdrawiania za wstawiennictwem tej Świętej.

Następnie udamy się na obiadokolację w stylowej restauracji Libańskiej.

O godzinie 24.00 wyjazd na lotnisko w Bejrucie.

 Odprawa paszportowo-celna, wylot do Warszawy o godzinie 4.00, przylot 23.09. o godz. 6.35

UWAGA!

Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena biletu lotniczego może ulec zmianie.
Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania pielgrzymki (np. sytuacji pogodowej w górach).

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu – proszę podać datę ważności przed odlotem.

Osoby z wizą izraelską winny wymienić paszport gdyż istnieje duże ryzyko, że nie zostaną wpuszczone na teren Libanu

CENA:  650$ + przelot (ok 2000 PLN)
TERMIN: 18.09-23.09.2016

Opiekun grupy: Barbara Karska, Tel. 669.968.331

e-mail: barbara.karska@gmail.com

www.facebook.com/cudacharbela

 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża