PRAGA z czeską krainą zdrojów

Numer oferty:
126/2016
Trasa przejazdu
Mariánské Lázně (Czechy), Karlowe Wary (Czechy), Praga (Czechy),
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel, Pensjonat
Świadczenia
Cena zawiera: przejazd autokarem, 2 noclegi w pokojach 2 osobowych z łazienkami, 2 śniadania, 2 kolacje w restauracjach (kolacje serwowane 3 daniowe z jednym napojem do wyboru), opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW, bagażu. Cena nie zawiera: opłat za wstępy do zwiedzanych obiektów, napoi do obiadokolacji oraz wydatków własnych.

OPIS:
* Třebíč – Azyl Benedyktynów i Żydów

* Telc – Miasto Renesansowych Cnót

* Holasovice – Klimat Barokowej Wioski


* Cervena Lhota – Bajkowy Zamek Nad Wodą


* Czeski Krumlov – Zamek Pięciu Dziedzińców


* Czeskie Budziejowice – Między Czarną i Białą Wieżą

 

DZIEŃ 1:
Wyjazd autokaru z godnie z rozkładem jazdy. Przejazd do malowniczej mielscowości JINDRIHUV HRADEC , gdzie będzie możliwość zwiedzenia jednego z największych kompleksów zamkowych w Czechach. Ten elegancki renesansowy zamek odbijający się wodach stawu Vajgar, już od kilkuset lat jest symbolem miasta. Trzy dziedzińce i około 320 różnych pomieszczeń zajmują 3 hektary. Najsłynniejszym obiektem zamku jest tzw. Rondel, czyli renesansowy okrągły letni pawilon ogrodowy, Pawilon Muzyczny oraz Czarna Kuchnia. Następnie przejazd do jednego z najbardziej malowniczych zamków na wodzie CERVENA LHOTA. Zamek został wybudowany w XIII wieku na wyspie pośrodku jeziora. Należy on do najpiękniejszych w Czechach. Jest znany także z wielu popularnych bajek filmowych. Niezwykłe wrażenie robi czerwona elewacja budynku, malowniczo odbijająca się w wodach jeziora. Następnie przejazd na zwiedzanie CZESKICH BUDZIEJOWIC , miasta, które zyskało światowy rozgłos dzięki warzonemu tu piwu Budweiser (Budějovický Budvar). Spacer po średniowiecznym Starym Mieście: Rynek – największy powierzchniowo w Europie, z fontanną Samsona; podcieniowe kamienice; biało-niebieski ratusz z trzema wieżyczkami; katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża z XVI w., kiedyś punkt obserwacyjny, dziś punkt widokowy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu przejazd przejazd do miasteczka HLUBOKA NAD WEŁTAWĄ – zwiedzanie wspaniałego pałacu Schwarzenbergów. Pałac wybudowany w stylu romantycznego gotyku, wzorowanego na angielskim Windsorze. Ta monumentalna, olśniewająco biała, bajkowa budowla otoczona jest pięknym parkiem w stylu angielskim z cennymi okazami egzotycznych drzew i krzewów. Zamek, ze względu na swoje walory i niezwykłą scenerię, wykorzystywany był w wielu filmach. Następnie wizyta w malowniczej miejscowości CZESKI KRUMLOW (miasta z listy UNESCO) zaliczanej do najpiękniejszych średniowiecznych miast. Domy wczepiają się w strome zbocza opadające ku rzece – czar tego miejsca pozostaje niezmienny od trzech stuleci. Słynny zamek wznoszący się na skale – to jeden z największych kompleksów pałacowo-zamkowych w Europie. Całośc składa się z czterdziestu budynków, skupionych wokół pięciu dziedzińców, oraz 7 ha ogrodów. Spacer uliczkami średniowiecznego miasta: starówka, XVI-wieczny ratusz, kościół św. Wita, dom Kaplanka, zamek. Na koniec odwiedzimy malowniczą wioskę HOLASOVICE – wpisaną w 1998 roku na listę UNESCO. Wioska wyróżnia się niepowtarzalną ludową architekturą barokową, którą możemy do dziś podziwiać. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przejazd do wpisanego na listę UNESCO TELCA zwanego „Morawską Wenecją”. Spacer po rynku w kształcie trójkąta otoczonego renesansowymi kamienicami. Wszystkie kamieniczki mają arkady, niektóre dodatkowo dekorację graffitową. Zobaczymy kolumnę morową, fontannę, kościół Ducha Świętego, kościół Świętego Jakuba oraz zamek. Na koniec zajrzymy malowniczej miejscowości TREBIC wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Do miejscowych pereł zabytkowych należy Cmentarz Żydowski, Synagoga Tylna, w której znajduje się małe muzeum oraz unikalny model ceramiczny dzielnicy żydowskiej i romańsko-gotyckiej bazyliki św. Prokopa. Po drugiej stronie rzeki przejdziemy przez plac Karola, zobaczymy kościół św. Marcina z dużym zegarem, którego wskazówka ma 3 metry długości i tak zwany Dom Malowany. Kontynuowanie podróży do kraju. W godzinach wieczornych przyjazd na miejsce zbiórki.

 

Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

 

Na wstępy należy przeznaczyć około 900 CZK.

 

Miejsca w autokarze przydzielane są według kolejności zgłoszeń.

 

Na trasie przejazdu autokaru z Polski do miejsca docelowego za granicą, średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe – na parkingach z toaletą i barem. Czas postoju wynosi od 15 do 45 minut. Sugerujemy więc zabranie ze sobą niewielkiej ilości waluty krajów tranzytowych.

 

POŁĄCZENIA ANTENOWE:

 

Połączenia antenowe to zorganizowany system dowozu uczestników z różnych miejsc Polski, do miejsca zbiórki, skąd wyruszy autokar główny. Połączenia antenowe są odpłatne. Wysokość opłat pokazuje tabela „Miejsca zbiórek i odpłatności za połączenia antenowe”. Wskazana należność jest doliczana do ceny imprezy. Połączenia antenowe realizowane są przy grupie minimum 8 osób. Decyzja o uruchomieniu takiego połączenia zapada najpóźniej na 7 dni przed terminem wyjazdu. W trakcie dojazdów na terenie Polski (połączenia antenowe) możliwy transport samochodem osobowym, busem, autokarem klasy turystycznej, pociągiem, PKS-em. Przejazdy antenowe odbywają się bez pilota przewozowego.
Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 minut przed godziną odjazdu.

 

UWAGA: Integralną częścią katalogu są Warunki Uczestnictwa Imprezy ABA TOUR, dostępne w siedzibie Organizatora, w Biurach Agencyjnych na terenie Polski oraz na stronie www.abatour.pl. Proszę o zapoznanie się z ich treścią. Oferty zamieszczone w katalogu są opracowane zgodnie ze stanem prawnym i kursem walut na dzień 30.10.2013. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany cen poszczególnych imprez. Oferty stanowią integralną część umowy z Klientem.

 

Niniejsza propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Opublikowane na stronach internetowych www.abatour.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

 

_____________________________________________
Praga wycieczka, Wycieczka do Pragi, Czechy wycieczka, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Praga wycieczka

od:2015-09-04 do:2015-09-06

od:2015-09-18 do:2015-09-20

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża