Praga wycieczka

Numer oferty:
134/2016
Państwo
Czechy
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, Weekend
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Wyposażenie
TV, Bar, Sala konferencyjna
Świadczenia
Cena zawiera: przejazd autokarem * 2 noclegi w hotelu 3*** w Pradze, pokoje 2 osobowe z łazienkami * 2 śniadania * 2 obiadokolacje w restauracjach w centrum Pragi. Kolacje serowane z jednym napojem do wyboru (piwo, lampka wina, herbata, kawa, sok, cola), opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW. Opłata obligatoryjna 150 KCZ od osoby (za przewodnika lokalnego po Pradze (2 x po 4 godziny). Opłat za ewentualne wstępy do zwiedzanych obiektów klienci pokrywają we własnym zakresie.

OPIS:

 

* Praga „królowa wśród miast”

* Barokowa Mała Strana


* Legendarny Most Karola


* Hradczany z królewskim zamkiem


* Kolacje w restauracjach w centrum miasta


* bez nocnych przejazdów

 

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników według rozkładu jazdy. Odjazd autokaru w kierunku Czech. W godzinach popołudniowych przyjazd do PRAGI będącej nie tylko magicznym miastem mostów, katedr, złotych wież i kopuł kościelnych, ale również europejską metropolią. Z nami przespacerujcie się Państwo romantycznymi, tajemniczymi zaułkami Pragi a miasto uwiedzie Was swoją historią, architekturą i legendami. Z przyjemnością pokażemy Państwu te niezwykłe miejsca. Naszą dzisiejszą wędrówkę rozpoczniemy od zwiedzania Staromiejskiego Rynku z jego malowniczymi kamieniczkami wraz z ratuszem ze słynnym zegarem Orloj (usłyszą Państwo legendę o biednym zegarmistrzu). Następnie przejdziemy przez były kompleks jezuicki – Klementinum do słynnego średniowiecznego mostu Karola będącego prawdziwą barokową galerią pod gołym niebem. W trakcie naszego spaceru odwiedzimy także okolice mniej uczęszczane przez turystów, gdzie będą mogli Państwo nacieszyć się spokojną atmosferą miasta. Zobaczymy m. in.: Kaplicę Betlejemską (centrum czeskiej reformacji), Aleję Narodową, gdzie zaczęła się Aksamitna Rewolucja oraz dolną część placu Wacława – prawdziwe centrum Pragi, Teatr Stanowy związany z Mozartem, najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej, słynną kamienicę Pod Czarną Madonną, bogato udekorowaną Bramę Prochową oraz arcydzieło secesji – Miejski Dom Reprezentacyjny. Czas wolny na Starym Mieście. Kolacja w restauracji w centrum miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania PRAGI. Nasz drugi dzień spędzimy na lewym brzegu Wełtawy, na którym pierwotnie leżały dwa miasta: jedno królewskie a drugie poddańcze, ukrywające sporo malowniczych zakątków. W trakcie naszego spaceru zobaczymy: Klasztor Strahowski, Loretę, Hradczany (bez biletu wstępu) m. in.: Zamek Praski (będący jednym z najważniejszych zabytków Czech, bowiem już od swojego początku był siedzibą czeskich książąt, później królów a obecnie prezydentów. Jego obszar jest ogromny, dlatego też go można określić jako miasto w mieście), katedrę św. Wita, Złotą Bramę, ogrody królewskie, śpiewającą fontannę, Belweder (pałac królowej Anny). Następnie spacer po malowniczej Małej Stranie – to urokliwe podzamcze pełne kościołów, pałaców i ogrodów oraz urokliwych pamiętającymi czasy Mozarta. Spacer urozmaicona będzie legendami i wiadomościami historycznymi. Czas wolny. Kolacja w restauracji w centrum miasta. Po kolacji czas wolny na spacer po pięknie oświetlonej Pradze. Widoki panoramiczne są niezapomniane. Chętne osoby będą mogły skorzystać z rejsu po Wełtawie (250 KCZ od osoby). Powrót do hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na dalszy ciąg zwiedzania PRAGI. W tym dniu zajrzymy do dzielnicy Żydowskiej Josefov. Mimo że stare getto już nie istnieje, sześć synagog i Stary Cmentarz Żydowski utrzymują swą tajemniczą atmosferę. Nie tylko dobrze znany Maharal – rabin Löw mieszkał w tym rejonie, lecz także jego wykonany z gliny sługa – Golem. W trakcie spaceru zobaczymy m. in.: Staro-nową Synagogę zbudowaną w XIII wieku, Synagogę Wysoką, synagogę Mauretańską oraz zabudowę secesyjną. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd do Kraju. W godzinach wieczornych przyjazd na miejsce zbiórki.

 

Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi w hotelu 3*** w Pradze, pokoje 2 osobowe z łazienkami (możliwość dostawki), 2 śniadania, 2 kolacje w restauracjach w centrum miasta. Kolacje serwowane z jednym napojem do wyboru (piwo, lampka wina, kawa, herbata, sok), opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW, bagażu. Cena nie zawiera opłaty obligatoryjnej w wysokości – 150 KCZ od osoby za lokalnego przewodnika w języku polskim po Pradze (2 x po 4 godziny), opłat za ewentualne wstępy oraz wydatków własnych. Miejsca w autokarze przydzielane są według kolejności zgłoszeń.
Osoby podróżujące samotnie, które nie wykupiły pokoju jednoosobowego mogą być dokwaterowane do innych uczestników imprezy (tej samej płci). Dopłata do pokoju jednoosobowego – 150 zł.

 

Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

 

Miejsca w autokarze przydzielane są według kolejności zgłoszeń.

 

Na trasie przejazdu autokaru z Polski do miejsca docelowego za granicą, średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe – na parkingach z toaletą i barem. Czas postoju wynosi od 15 do 45 minut. Sugerujemy więc zabranie ze sobą niewielkiej ilości waluty krajów tranzytowych.

 

POŁĄCZENIA ANTENOWE

 

Połączenia antenowe to zorganizowany system dowozu uczestników z różnych miejsc Polski, do miejsca zbiórki, skąd wyruszy autokar główny. Połączenia antenowe są odpłatne. Wysokość opłat pokazuje tabela „Miejsca zbiórek i odpłatności za połączenia antenowe”. Wskazana należność jest doliczana do ceny imprezy. Połączenia antenowe realizowane są przy grupie minimum 8 osób. Decyzja o uruchomieniu takiego połączenia zapada najpóźniej na 7 dni przed terminem wyjazdu. W trakcie dojazdów na terenie Polski (połączenia antenowe) możliwy transport samochodem osobowym, busem, autokarem klasy turystycznej, pociągiem, PKS-em. Przejazdy antenowe odbywają się bez pilota przewozowego.
Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 minut przed godziną odjazdu.

 

UWAGA: Integralną częścią katalogu są Warunki Uczestnictwa Imprezy ABA TOUR, dostępne w siedzibie Organizatora, w Biurach Agencyjnych na terenie Polski oraz na stronie www.abatour.pl. Proszę o zapoznanie się z ich treścią. Oferty zamieszczone w katalogu są opracowane zgodnie ze stanem prawnym i kursem walut na dzień 30.10.2013. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany cen poszczególnych imprez. Oferty stanowią integralną część umowy z Klientem.

 

Niniejsza propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Opublikowane na stronach internetowych www.abatour.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

 

_____________________________________________
Praga wycieczka, Wycieczka do Pragi, Czechy wycieczka, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Praga wycieczka

Terminy:

od:2015-09-04 do:2015-09-06

od:2015-09-18 do:2015-09-20

od:2015-10-02 do:2015-10-04

od:2015-10-16 do:2015-10-18

Atrakcje:

 

Magiczna Praga to jedna z tych metropolii Europy, która przetrwała wojnę prawie nienaruszona – zachowało się w niej mnóstwo wyjątkowych zabytków i wspaniałych zakątków zachwycających widokami i atmosferą. Dlatego praga wycieczka to doskonały pomysł chociażby na weekend, żeby poznać wszystkie niezwykłe tajemnice stolicy Czech i przywieźć wyjątkowe wspomnienia. Z naszym biurem podróży wycieczka praga to zawsze udany wypoczynek!

 

Każda wycieczka praga przygotowana przez nasze biuro jest starannie dopracowana i dopasowana do potrzeb turystów. W naszej ofercie znajdują się różne typy wyjazdów – praga wycieczka objazdowa dla grup, wycieczka integracyjna, incentive, a dzięki temu, że możemy dopasować je idealnie do Państwa potrzeb, mogą one obejmować nie tylko Pragę, ale także inne malownicze miasta i miasteczka. Przygotujemy coś zarówno dla miłośników zabytków i zwiedzania, jak i dobrej zabawy i czeskiej kuchni.

 

Abatour – praga wycieczka z naszym biurem to gwarancja zadowolenia – zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża