Podniebny weekend – Istambuł – 4 dni – program dla grup lub klientów indywidualnych – samolot, autokar

Numer oferty:
265/2016
Transport
Autokar, Samolot, Własny
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa
Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
CENA ZAWIERA: 3 noclegi w hotelu *** ze śniadaniami, w historycznym centrum Stambułu. Pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, transfer lotnisko - hotel - lotnisko w Stambule, polskojęzycznego rezydenta, licencjonowanego przewodnika ( 1 dzień ) z językiem polskim ( dla turystów indywidualnych do uzgodnienia, na zamówienie za dopłatą) ubezpieczenie: pakiet NNW i KL CENA NIE ZAWIERA: transportu - biuro pośredniczy w rezerwacji biletów samolotowych i autokarowych w najkorzystniejszych cenach, kolacji, wizy wykupywanej indywidualnie - 15 - / os, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, imprez i wycieczek fakultatywnych

ISTAMBUŁ:

 

Symbol Orientu, ze swą specyficzną atmosferą tajemniczości, egzotyką i wszystkimi atrakcjami, liczący ponad 2,6 tys. lat ciekawej i burzliwej historii. Bizancjum, Konstantynopol, wreszcie Istanbul – miejsce gdzie rozgrywały się wydarzenia ważne dla całej ludzkości. Każdy bez wyjątku, po poznaniu historycznych dzielnic Stambułu, po przepłynięciu statkiem przez Bosfor na azjatycką stronę (skąd najlepiej widać wspaniałą panoramę metropolii z charakterystycznymi minaretami i kopułami meczetów), dojdzie do wniosku, że musi to być jedno z najpiękniejszych miast świata.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

 

1 DZIEŃ
Przyjazd ( lub przylot ) do europejskiej części Stambułu, na lotnisko im. Kemala Paszy Ataturka. Transfer do hotelu *** znajdującego się w jednej z historycznych dzielnic ( laleli, Beyazit, Aksaray, Sultanahmet ) miasta położonych wzdłuż ulicy Ordu Caddesi, po której kursuje stambulskie naziemne metro, łącząc najciekawsze historyczne zabytki metropolii. Zakwaterowanie czas wolny na spacer po najbliższej okolic, nocleg.2 DZIEŃ
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie najwspanialszych zabytków starego miasta. W programie: muzeum Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej) – arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., przekształcona w jedną z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń, Błękitny Meczet – najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtański Topkapi – niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie – noc turecka – – kolację z występami zespołów regionalnych i słynnym tańcem brzucha( koszt ok. 30 – 40€ ) w jednej z uroczych restauracji nad Bosforem. Nocleg 

3 DZIEŃ
Śniadanie wizyta na Wielkim (Złotym) Bazarze – największym na świecie krytym kopułami zabytkowym targowisku. Tu wielojęzyczny gwar miesza się z nawoływaniem sprzedawców, blaskiem sprzedawanej w maleńkich sklepach złotej biżuterii, tęczą barw rozkładanych na straganach dywanów i zapachem orientalnych przypraw. Miejsce to trzeba koniecznie odwiedzić, niekoniecznie jednak robiąc tu zakupy. Później aby nieco ochłonąć po emocjach handlowych proponujemy Państwu fakultatywnie ( koszt ok.17 € ) rejs statkiem po Bosforze który dzieli Stambuł na europejską i azjatycką część i dostarcza turystom niezapomnianych wrażeń. Czas wolny, nocleg w hotelu.

 

4 DZIEŃ
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy, transfer na lotnisko. Wylot /lub wyjazd/ do kraju.

 

UWAGA :
powyższy program stanowi jedynie naszą propozycję i może być modyfikowany i zmieniany ( w zakresie : kat. hoteli, ilość dni, zwiedzanych obiektów, itp. ) zgodnie z życzeniami grup lub turystów indywidualnych.

 

SAMOLOT:

 

Dopuszcza sie możliwość indywidualnego wykupu przelotu przez klienta.
W wypadku wyboru w rezerwacji- transportu samolotem zobowiązujemy sie pośredniczyc w zakupie najtańszego dostępnego biletu – za pośrednictwem tzw. tanich linii lotniczych
WAŻNE UWAGI WIZOWE:
Aktualne przepisy wizowe do Turcji

Uprzejmie informujemy, że od dnia 11 kwietnia 2014 r. zmieniają się przepisy dotyczące otrzymywania wiz do Turcji.

Turecką wizę turystyczną dalej będzie można uzyskać formie naklejki przy wjeździe do Turcji, ale od 11 kwietnia 2014 r. koszt wizy będzie wynosił 25 EUR lub 30 USD.
Dotychczasowa cena wizy tj. 15 EUR lub 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę elektroniczną za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr) płatne kartą kredytową. W najbliższym czasie strona ma być udostępniona w polskiej wersji językowej. Możliwe będzie również płacenie kartami kredytowymi innymi niż Visa i Mastercard oraz kartami debetowymi .
Jednocześnie oferujemy możliwość wykupienia wizy elektronicznej za pośrednictwem biura TANGO TOUR Usługa ta będzie dostępna zarówno dla nowych, jak i już dokonanych rezerwacji.


E-wiza jest oferowana jako dodatkowa usługa w cenie 75 PLN brutto/osobę. Cena za wizę doliczana będzie do rezerwacji do każdej z osób.

Klienci, którzy chcą wykupić e-wizę za pośrednictwem TANGO TOUR proszeni są o opłacenie tej usługi oraz przesłanie na adres email: tangotour@tangotour.com.pl
adresu zamieszkania, skanu paszportu, miejsca urodzenia oraz imion obojga rodziców.

 

Wizy elektroniczne uczestnicy będą otrzymywać podczas imprezy w autokarze.

 

UWAGA: Na 4 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki opcja wykupienia wizy za pośrednictwem TANGO TOUR nie będzie dostępna.

 

Przypominamy, że obywatele Polski podróżujący do Turcji zobowiązani są do wykupienia wizy oraz muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty końca ważności wizy. Wiza ważna jest przez 180 dni od daty pierwszego przekroczenia granicy i upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji (maksymalnie 90 dni). W paszporcie musi pozostać minimum jedna wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej.

 

Dodatkowe informacje na temat wiz turystycznych dla obywateli RP można uzyskać na
stronie http://www.turcja.org.pl/page/11/44.

 

TERMINY:

od:2015-09-03 do:2015-09-06

od:2015-10-15 do:2015-10-18

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża