Pielgrzymka do Portugalii 11-18.05.2016

Numer oferty:
669/2016
Trasa przejazdu
Fatima- Tomar- Coimbra- Batalha- Alcobaca- Nazare - Porto- Obidos- Cabo da Roca- Sintra - Lizbona
Świadczenia
CENA ZAWIERA:
• Przelot lotem liniowym TAP Portugal
• Transport komfortowym autobusem na terenie Portugalii (lotnicze siedzenia),
• 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os., śniadania i obiadokolacje
• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
• Koszty zwiedz. wg programu
• Opieka duchowa Kapłana
• Przewodnik z jęz. polskim
• Napiwki dla kierowców i lokalnych przewodników


CENA NIE ZAWIERA:
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
• Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

1 dzień

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Lizbony, transfer do Fatimy, zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. Procesja światła. Nocleg.

2 dzień
Msza Św. w Kaplicy Objawień. Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium, a także czas na zakupy i degustację wina w lokalnej winiarni. Obiadokolacja. Procesja różańcowa. Nocleg

3 dzień
Msza święta w języku polskim w Kaplicy objawień w Fatimie o godz.: 6:30 (czas trwanie 30 minut). Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd do Zamku Rycerzy (dawni Templariusze) w TOMAR. Przejazd do COIMBRY, historycznej stolicy Portugalii, z założonym w 1920 r. uniwersytetem, ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Wizyta na dziedzińcu uniwersytetu, panoramiczne zwiedzanie miasta, przejście promenadą starówki do autokaru. Powrót do hotelu w Fatimie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu zwiedzimy w BATALHA klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej jeden z najpiękniejszych w Portugalii późnogotyckich zabytków. Przejazd do ALCOBACA – XIII w. benedyktyński klasztor NMP. Jest to jeden z najlepiej zachowanych przykładów architektury cystersów. Monumentalne rozmiary klasztoru odzwierciedlają ważną rolę, jaką zakon odegrał w pierwszych latach formatowania się państwowości w Portugalii. 10 km stąd w NAZARE rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Ocean Atlantycki. Nazare pozostaje nadal tradycyjną wioską rybacką. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu przejazd do PORTO od którego swą nazwę wzięła Portugalia. W tym 2 co do wielkości mieście Portugalii zwiedzać będziemy starówkę, Katedrę, dzielnicę Baixa oraz Villa Nova de Gaia w której mieszczą się słynne winnice przechowujące znane na całym świecie oryginalne wino Porto, a także na skosztowanie słynnej zupy rybnej czy dorsza (w czasie wolnym). Na kolację powrócimy do Fatimy.

6 dzień

Śniadanie. Przejazd do OBIDOS (średniowieczne miasteczko słynące nie tylko pięknymi widokami ale także wspaniałą historią) Po wizycie w Obidos przejedziemy na CABO DA ROCA (najbardziej wysunięty na zachód przylądek Europy na którego klifach w 1494 roku rozbił się Krzysztof Kolumb). Następnie wizyta w królewskim mieście SINTRA. W ramach czasu wolnego istnieje możliwość zwiedzenia Palazo da Pena lub Palazo National. Pod wieczór przejedziemy trasą widokową przez góry Księżycowe na kolację i nocleg w LIZBONIE.

7 dzień
Śniadanie.. Msza święta w kościele Igreja de St. Antonio (urodził się tu św. Antoni)Pasteis de Belém -kawa i ciastka w słynnej historycznej restauracji w Lizbonie. City Tour – zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta, takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony, gdzie zabytki są jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców, widok na Statułę Chrystusa Króla oraz słynny most Vasco da Gama. A także największy symbol potęgi Portugalii z XVI w. – Klasztor Hieronimitów z zew. wybudowany w stylu manuelińskim. Przejazd przez historyczną część miasta Baixa. Obiadokolacja. Nocleg. Image12

8 dzień

Śniadanie, wyjazd na lotnisko. Przelot do Warszawy.


TERMIN: 11-18.05.2016

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża