Pielgrzymka do Ojca Pio i Ojca Matteo

Numer oferty:
527/2016

Termin : 2015 – 2016

1

LANCIANO-MANOPELLO-SERRACAPRIOLE- SAN SEVERO-SAN GIOVANNI ROTONDO-MONTE SAN’T ANGELO-MUGNANO DELL CARDINALE-POMPEJE-ROCCAPORENA-CASCIA-ASYŻ-PADWA

Wrzesień w San Giovanni Rotondo to szczególny miesiąc. W tym czasie przypada bowiem rocznica śmierci Ojca Pio – człowieka, który żył w tym mieście przez ponad 50 lat i uczynił je znanym na całym świecie.23 września obchodzony jest tutaj bardzo uroczyście, co ściąga tłumy pielgrzymów z całego świata. Trudno ich zliczyć.

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

DZIEŃ 1 wyjazd około 1-2 w nocy

Zbiórka przed katedrą w Łomży. Sprawdzenie listy i zapakowanie bagaży. Wyjazd w kierunku Włoch. Przejazd przez Czechy i Austrię. Na trasie przerwy co 3-4 godziny. Przyjazd do hotelu w Wenecji . Zakwaterowanie. Obiadokolacja i Nocleg.

DZIEŃ 2 LANCIANO –MANOPELLO – SERRACAPRIOLE- SAN SEVERO

Śniadanie. Przejazd do Lanciano. Modlitwa w kościele św. Franciszka miejscu, gdzie w VIII w. wydarzył się Cud Eucharystyczny. Wyjazd do Manopello . Nawiedzenie Bazyliki Santo Volto, w której przechowywana jest relikwia z chustą z odciśniętym Obliczem Zmartwychwstałego. Wizerunek nie został namalowany ręką ludzką. Przejazd do Serracapriola do kościoła, który został wybudowany w 1536 roku i był miejscem nowicjatu i studium teologicznego. Od końca października roku 1907 do listopada 1908 brat Pio studiował tu teologię pod kierownictwem ojca Agostina da San Marco in Lamis. Konwent ten poznał już wcześniej, przyjeżdżając wraz z innymi studentami z Sant’Elia a Pianisi do pomocy przy zbiorze winogron. Przejazd do San Severo gdzie znajduje się grób słynnego egzorcysty Ojca Matteo da Agnone – Zakonnik z Agnone zmarł 400 lat temu, lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie dochodzi do uzdrowień i spektakularnych uwolnień. Przejazd do San Giovanni Rotondo . Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 SAN GIOVANNI ROTONDO

– spotkanie ze św. O. Pio

Śniadanie . Dzień 23 września naznaczony jest trzema charakterystycznymi momentami: uroczystą Mszą Świętą o godz. 11.00 pod przewodnictwem któregoś z kardynałów Kościoła katolickiego , następnie Mszą Świętą o godz. 17.30 pod przewodnictwem miejscowego biskupa oraz bezpośrednio następującą po niej procesją ulicami miasta z figurą Ojca Pio. Ewenementem jest fakt, że wierni idą także przed krzyżem. Procesja podąża miarowym krokiem i w ciągu dwóch godzin dociera do małego rynku w mieście, skąd wraca do kościoła kapucynów. Po uroczystościach czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 MONTE SANT’ ANGELO –spotkanie z Archaniołem Michałem, św.Filomena Mugnano dell Cardinale , Pompeje

Śniadanie. Przejazd na Górę Św. Anioła (856 m. n.p.m.) miejsca objawień św. Michała Archanioła. Modlitwa w Kaplicy Relikwii. Przejazd do Mugnano grobu Św. Filomeny, która pomaga wielu ludziom, jednak w szczególny sposób kocha dzieci. Otacza opieką narzeczonych i matki, daje łaskę szczęśliwych narodzin. Jest obecna z całą swoją mocą przy uczących się, zdających egzaminy i podejmujących trudne finansowe przedsięwzięcia. Dodaje sił grzesznikom, gdy się nawracają i na nowo przyjmują sakramenty. Wszystkim, którzy ją o to proszą zapewnia szczęśliwą śmierć. Stolica Apostolska uznała ją za patronkę Dzieci Maryi i Żywego Różańca. Przejazd do Pompei – Nawiedzenie Sanktuarium Królowej Różańca. Udział we Mszy świętej przed cudownym obrazem. Zwiedzanie Sanktuarium i muzeum, zwiedzanie antycznych wykopalisk. Przejazd do hotelu , obiadokolacja, nocleg w Neapolu

DZIEŃ 5 ROCCAPORENA –CASCIA – ASYŻ – spotkanie ze św. Ritą i św. Franciszkiem

Śniadanie. Przejazd do Roccaporena. Wizyta w Roccaporena mieście narodzin św. Rity. Modlitwa w Kaplicy dawnym domu Świętej i Jej Męża. Kościół San Montano i inne miejsca związane z życiem Rity. Przejazd do Cascia do bazyliki św. Rity (miejsce pochówku Świętej, zakrwawiona kartka z brewiarza – świadectwo Cudu Eucharystycznego). Przejazd do Asyżu Bazylika Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkula pierwsza siedziba zakonu Franciszkanów, miejsce życia i śmierci św. Franciszka)- msza święta – możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Bazylika św. Franciszka z grobem Świętego. Przejazd do hotelu w Foligno , obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 PADWA

Śniadanie, przejazd do Padwy. Znajduje się tu grób św. Antoniego z Padwy, franciszkanina, teologa i wybitnego kaznodziei. Z powodu zdolności duszpasterskich, zdolności przekonywania i argumentacji nazywano go „młotem na heretyków”. Św. Antoni jest patronem osób i rzeczy zaginionych, a także górników, małżeństw, narzeczonych i podróżnych. Bazylika św. Antoniego w Padwie nazywana jest po prostu „Il Santo”, jest największym i najważniejszym kościołem w mieście, nie posiada jednak oficjalnego statusu kościoła głównego ,spacer po mieście, czas wolny, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do Polski przez Austrię i Czechy. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Cena : 405 Euro + 60 Euro (ofiary w bazylikach)

Zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, DVD, barek, WC
  • 6 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • 6 wzmocnionych śniadań i 6 obiadokolacji
  • opieka pilota • opieka duchowa księdza

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

ZAPRASZAMY

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża