Pielgrzymka do Medjugorie

Numer oferty:
517/2016

Termin: 2015 – 2016

Dzień 1. Wyjazd z dowolnego miejsca w Polsce – BRATYSŁAWA – wyjazd z Polski ok. 400. Przejazd na Jasną Górę. Nawiedzenie Sanktuarium – modlitwa i Msza św. Przejazd w kierunku Hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2. (19.08). BRATYSŁAWA – PLITVICE – MEDJUGORJE. Msza św., śniadanie, przejazd do Plitvic (Chorwacja) – zwiedzanie Parku Narodowego wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO /16 jezior połączonych wodospadami/. Przejazd do Medjugorje (Bośnia i Hercegowina). Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 3. (20.08). MEDJUGORJE – KRAVICA. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Królowej Pokoju, zapoznanie się z miejscem, wspólna modlitwa różańcowa na górze Objawień. Wyjazd na Wodospady Kravica. Wieczorem udział w nabożeństwie międzynarodowym /ok. 3 godz./ Modlitwa Różańcowa, Msza św., Modlitwa o uzdrowienie, część Różańca. Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakr.. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4. (21.08). MEDJUGORJE – MOSTAR – BLAGAJ. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugoriu. Droga Krzyżowa na górę Kriżewac. Wyjazd do malowniczo położonego Mostaru. Przejazd do Blagaj. Udział w Wieczornym Nabożeństwie międzynarodowym, Msza św. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5. (22.08). MEDJUGORJE – ŠIROKI BRIJEG. Śniadanie. Spotkanie ze wspólnotą Cenacolo. Odwiedziny w Majčino selo (Matczyna wioska). Wyjazd do Širokiego Brijegu /Klasztor Ojców Franciszkanów/ Powrót do Medjugorje. Udział w Wieczornym Nabożeństwie międzynarodowym. Modlitwa Różańcowa, Msza św., Modlitwa o uzdrowienie, część Różańca. Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakr.. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6. (23.08). MEDJUGORIE – DUBROVNIK. Po śniadaniu przejazd nadmorska trasą widokową do Dubrownika – „Perły Adriatyku”, malowniczo położonego miasta, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. W programie m. in. klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, studnia Onufrego, baszty, twierdze, mury obronne, którymi można obejść całe miasto. Modlitwa Różańcowa, Msza św., Modlitwa o uzdrowienie, część Różańca. Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakr.. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7. (24.08). MEDJUGORJE – GRADAČ. Śniadanie. Wyjazd na plaże Makarskiej Riviery /Gradač/. Wieczorem udział w nabożeństwie międzynarodowym /ok. 3 godz./ Modlitwa Różańcowa, Msza św., Modlitwa o uzdrowienie, część Różańca. Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakr.. Kolacja. Nocleg.

Dzień 8. (25.08). MEDJUGORJE. Śniadanie. Odwiedzenie Tihalijny / Cudowna Figura Matki Bożej Królowej Pokoju/. Po powrocie pobyt w Medjugoriu. Czas wolny dla modlitwy osobistej, zakup pamiątek. W miarę możliwości udział w comiesięcznym objawieniu. Udział w Wieczornym Nabożeństwie międzynarodowym. Kolacja. Nocleg.

Dzień 9. (26.08). MEDJUGORJE – BRATYSŁAWA. Śniadanie. Wyjazd. Msza św. po trasie. Całodzienny przejazd do Bratysławy. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10. (27.08). BRATYSŁAWA – CIECHANOWIEC. Msza św. w hotelu. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

CENA ZAWIERA:

  • transport klimatyzowanym autokarem,
  • 9 noclegów,
  • 9 śniadań i 9 obiadokolacji,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie KL i NW.

CENA NIE ZAWIERA:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i odpłatności za przewodników lokalnych (30 euro).

Blagaj to miasto w Hercegowinie (jego dawna stolica), położone około 15 km na południowy-wschód od Mostaru. Jednym z najcenniejszych jego zabytków są górujące nad miastem majestatyczne ruiny średniowiecznego zamku (Stjepan grad). W swoim obecnym kształcie warownia ta powstała w XV wieku w miejscu dawnego pochodzącego jeszcze z czasów starożytnych rzymskiego fortu. Nowy zamek posiadał cztery masywne wieże i wyposażony był w liczne stanowiska artyleryjskie. Całość zaś otoczona została potężnym wysokim na 6 metrów murem obronnym i stanowiła siedzibę ostatniego władcy Humu – hercega Stjepana Vukčića Kosača. Warownia ta jednak długo nie posłużyła właścicielowi, ponieważ jeszcze w tym samym wieku Blagaj wraz z całą Hercegowiną został podbity i zajęty przez wojska Imperium Osmańskiego. Odwiedzając Blagaj warto także obejrzeć powstały w XV wieku pod malowniczą skałą unikatowy i przepiękny dom derwiszów (Tekiję), oraz znajdujące się w sąsiedztwie niewielkie źródełko dające początek rzece Buny.

Klasztor Franciszkanów w Široki Brijeg

Široki Brijeg to miasto w Bośni i Hercegowinie, położone nad rzeką Listica. Znajduje się tu z jeden z ważniejszych klasztorów w Bośni i Hercegowinie. Początki świątyni sięgają połowy XIX wieku, kiedy to wybudowano tu pierwszy kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Na początku XX wieku świątynia została przebudowana wg projektu Maksymiliana Maxa Dawida.
W pierwszym tygodniu lutego w 1945 roku na terenie klasztoru oddziały komunistycznej partyzantki dopuściły się mordu na 66 franciszkanach (34 z nich było z miejscowego klasztoru). Kilku mnichów w sposób bestialski zostało polanych benzyną i żywcem spalonych. Zginęli oni za wiarę oraz Krzyż, którego nie chcieli się wyprzeć. Obecnie znajdujący się jedynie około godziny drogi od Medziugorje klasztor w Široki Brijeg stanowi częste miejsce pielgrzymek.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża