Pielgrzymka do Libanu

Numer oferty:
524/2016

Termin : 2015 – 2016

CENA PROMOCYJNA 650 $ + 1300PLN przelot

cena przelotu może ulec zmianie

1

1 DZIEŃ: WARSZAWA

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, odprawa paszportowo-celna, o godz. 20.45 wylot do Belgradu. O godz. 23.40 przelot do Bejrutu.

2 DZIEŃ: BEJRUT

Przylot do Bejrutu o godz. 3.15, przejazd do hotelu , zakwaterowanie i nocleg. O godz. 11.00 śniadanie, o godzinie 12.00 wyjazd do Bejrutu i zwiedzanie miasta. Zobaczymy miasto kontrastów, gościnne dla każdego. Nowoczesność sąsiaduje tam z historią, a bieda ze sklepami dla najbogatszych na świecie. Zwiedzimy Muzeum Narodowe i przekonamy się, że Liban jest prawdziwą kolebką naszej cywilizacji. Zobaczymy legendarne wynalazki mieszkających na tych terenach Fenicjan, uważane za najpiękniejsze na świecie rzeźby greckie i pamiątki po starożytnych Rzymianach. Bliżej poznamy ich zwyczaje zwiedzając termy rzymskie centrum Bejrutu spostrzeżemy obok meczetów miejsca życia i modlitwy chrześcijan Katedrę Maronicką i kościół Kapucynów z relikwiami świętych libańskich. Zadzwi nas rozmach dzielnicy rządowej. Będzie też czas na spacer po Klifach Raouche, i czas wolny nad Morzem Śródziemnym. Msza św. w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: ŚWIĘTY CHARBEL

Miejsca związane z postacią Św. Charbela są zasadniczym celem naszej pielgrzymki . Był to żyjący w II połowie XIX wieku duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. Żył w opinii Świętości prowadząc życie pełne wyrzeczeń, a po jego śmierci miały miejsce liczne luda. Także i dzisiaj wielu pielgrzymów doświadcza jego działania. Bekaa Kafra to wioska wioska św. Charbela, znajdująca się na wysokości 1500 m.n.p.m. Tam zostanie odprawiona dla nas msza). Liban to kraina w której napotykamy na miejsca opisane w Starym Testamencie. Jednym z nich jest Las Bożych Cedrów, znajdujący się na wysokości 2000 m n.p.m.. Tam odpoczniemy i zjemy przekąskę. Klasztor św. Antoniego w Qozhaya znajduje się na terenie tzw. Doliny Świętych gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy, stale modlący się do Boga. Wielu z nich cieszy się chwałą Nieba i wstawia w modlitwach w intencji pielgrzymów odwiedzających to miejsce, Obiadokolacja, nocleg

4 DZIEŃ: ŚWIĘCI LIBAŃSCY

Tego dnia będziemy poznawać innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica Św. Rafka której sanktuarium znajduje się w Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dla tego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy osobę Św. Nimatullaha al-Hardiniego który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Tego dnia odwiedzimy też sanktuarium w Enfeh N.M.P. Pani Wiatru, które należy do Greckiego klasztoru Prawosławnego, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: BEKAA – HARISA

Tego dnia odwiedzimy piękne, grekokatolickienarodowe sanktuarium Maryjne NMP Pani Libanu w Harisa, którym opiekuje się Zakon Paulistów. Po modlitwie w sanktuarium odwiedzimy Himlaya malownicze miasto rodzinne św. Rafki, w którym są pozostałości po jej domu. Z tego miejsca będziemy podziwiać piękne widoki. Liban to kraina ludzi wyjątkowo kochających Matkę bożą, o czym możemy się przekonać w sanktuarium NMP Pani Oswobodzicielki w Bikfajja, którym opiekuje się Zakon Jezuitów. Tam będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: ANNAYA

Główne miejsce kultu św Charbela znajduje się w Annaya. Tam 22 dnia każdego miesiąca z pustelni św. Piotra i Pawła, w którym mieszkał ten święty na pustelniczym etapie swojego życia, do sanktuarium św. Marona i św. Charbela, w którym żył jako mnich idzie pokutna pielgrzymka. Data związana jest z wyjątkowym cudem uzdrowienia, jakie miało miejsce za wstawiennictwem św Charbela. Podczas tej procesji wypraszane są skutecznie następne cuda. I my także o nie poprosimy!. Msza św. Tego dnia zostanie odprawiona w hotelu, obiadokolacja, nocleg

7 DZIEŃ: BYBLOS

W Byblos odwiedzimy miejsce kultu Błogosławionego Jakuba, tak zwany Szpital Świętego Krzyża, gdzie będzie Msza Święta. Zwiedzimy też samo miasto Byblos, które jest jednym ze starszych miast na świecie. Starożytni Grecy sprowadzali od mieszkających w nim Fenicjan papirusowe zwoje, na których pisano księgi. Stąd pochodzi nazwa Biblia (czyli – po grecku „zwoje”). W centrum tego fenickiego miasta będzie czas wolny np. na zakup pamiątek itd., obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: POWRÓT

Tego dnia będzie miał miejsce ostatni pobytw sanktuarium św. Charbela w Annaya, okazja do duchowego pożegnania się ze świętym, pojedziemy też do NMP z Nourieh które się mieści w greckim klasztorze Prawosławny na malowniczym wysokim klifie. W Al-Batrun dawnej wiosce rybackiej odwiedzimy zabytkowe kościoły, katedrę św. Szczepana, cerkiew M. Bożej patronki morza. Jeszcze raz będziemy podziwiać wynalazczość starożytnych Fenicjan, którzy byli konstruktorami fenickich doków z ok. 3000 lat przed Chrystusem. Możemy też zrobić zakupy w supermarkecie celem nabycia libańskich specjałów. Msza św. na zakończenie pielgrzymki będzie w hotelu. obiadokolacja, nocleg, A O godzinie 24.00 wyjazd na lotnisko do Bejrutu.

Odprawa paszportowo-celna, wylot do Belgradu o godzinie 4.00, przelot do Warszawy o godz. 7.05, przelot lotnisko Chopina o godzinie 8,45.

PROGRAM MA CHARAKTER RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena:

45+2 = 650 + przelot

40+2 = 690 + przelot

35 +2 = 720 + przelot

30 +2 = 750 + przelot

25 +2 = 780 + przelot

W cenę wliczone są:

 • noclegi w hotelu 2,3 os.
 • Transport komfortowym autokarem w Libanie
 • wyżywienie (szwedzki bufet): śniadania i kolacje.
 • Usługi przewodnika lokalnego język angielski
 • Codzienna Msza Św.
 • Przewodnik w języku polskim
 • Zakwaterowanie dla Księdza organizatora w pokoju 1 os. (reszta za dopłatą 210 USD)
 • Ubezpieczenie KL, NNW i Bagaż
 • Przelot samolotem

65 usd płatne na miejscu u pilota – koszty realizacji programu i napiwki

W cenę nie wliczono:

 • Wydatków osobistych
 • Świadczeń dodatkowych nie zawartych w ofercie
 • Napojów do posiłków
 • Lunchy

Biuro zastrzega sobie prawo zmian kolejności zwiedzania

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża