PIELGRZYMKA DO KODNIA

Numer oferty:
522/2016

Termin : 2015 – 2016

DZIEŃ 1 ŁOMŻA – PRATULIN – KOSTOMŁOTY – KODEŃ

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych.

PRATULIN – nawiedzenie Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich, Droga Krzyżowa łącząca Plac Męczeństwa z Cmentarzem Unickim, Dróżki Pratulińskie, przy których stoi 13 kapliczek z drewnianymi figurkami Męczenników.

KOSTOMŁOTY – jedyna na świecie katolicka parafia neounicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego pw. św. Nikity. Spotkanie z ks. proboszczem, który opowie o parafii.

KODEŃ – Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności

Spotkanie z Ojcem przewodnikiem, który opowie historię Sanktuarium i Cudownego Obrazu oraz pobłogosławi przy relikwiach św. Feliksa. Zwiedzanie z przewodnikiem świeckim terenu Kalwarii i ruin zamku Sapiehów.

Wieczorne nabożeństwo zakończone Apelem oraz zasłonięciem Obrazu.

Nocleg i obiadokolacja w domu pielgrzyma.

DZIEŃ 2 KODEŃ – JABŁECZNA – LEŚNA PODLASKA – ŁOMŻA

Msza św. śniadanie i wykwaterowanie.

JABŁECZNA – prawosławny monaster św. Onufrego.(Monaster ten istniał już w XV w. Jak głosi legenda, został założony w miejscu, gdzie zatrzymała się płynąca Bugiem ikona św. Onufrego. Przez wiele lat po II wojnie światowej miejscowy klasztor był jedynym w Polsce prawosławnym męskim zgromadzeniem zakonnym. Do 1992 r. działało tu nawet Wyższe Prawosławne Seminarium Duchowne)

LEŚNA PODLASKA – od XVII w. miejsce kultu i siedziba Cudownego Wizerunku Matki Bożej zw. odtąd MB Leśniańską. Historia Obrazu zaczyna się od roku 1683, kiedy to dnia 26 września dwaj chłopcy pasący bydło, 9-letni Aleksander Stalmaszczuk i 10-letni Miron Makaruk, znaleźli jaśniejący blaskiem wizerunek na drzewie dzikiej gruszy.

Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej. Powrót.

CENA: 170zł/os. (transport, nocleg, wyżywienie – obiadokolacja, śniadanie) + 20zł/os. (przewodnik i ofiary w Sanktuariach)

CENA ZAWIERA :

  • TRANSPORT
  • NOCLEG
  • WYŻYWIENIE ( obiadokolacja, śniadanie)
  • Ubezpieczenie NW

CENA NIE ZAWIERA :

  • OPŁATY ZA PRZEWODNIKA I OFIARY W SANKTUARIACH ( 20zł)

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

ZAPRASZAMY

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża