Peru Beatyfikacja polskich męczenników O. Zbigniewa i O. Michała 22.11 – 08.12.2015

Numer oferty:
208/2016
Państwo
Peru
Transport
Samolot
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, Pielgrzymka
Wyżywienie
Wg programu
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
Noclegi w hotelach 3* na bazie pokojów dwuosobowych, poza Casma - Śniadania, obiadokolacje poza dn. 1 - Przejazdy autobusami prywatnymi dla grupy - Pociag klasy Expeditions Ollantaytambo / Aguas Calientes /Ollantaytambo - Opłaty wstępów i zwiedzanie obiektów zgodnie z programem - Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem polskim przy odwiedzanych obiektach - Obsługa pilota na całej trasie - Przelot Lima -Cusco z opłata lotniskową -Ubezpieczenie NNW i KL

DZIEN 1, 22.11.2015, Lima
Wylot z Berlina do Limy. Przesiadka w Amsterdamie. Przylot do Limy. Powitanie na lotnisku, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Nocleg. 

DZIEN 2, 23.11.2015, Lima
Śniadanie. Zwiedzanie Limy – Miasta Królów, założonego przez Francisco Pizarro na brzegu rzeki Rimac. Centrum miasta, czyli Lima kolonialna: Plaza de Armas, gdzie znajduje się m.in. Pałac Prezydencki, Katedra, Pałac Arcybiskupi, Dworzec Kolei Transandyjskiej, Kościół i Klasztor Franciszkanów. Obiad. Wycieczka do Muzeum Złota, będącego zbiorem przedmiotów pochodzących z plądrowanych grobowców. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEN 3, 24.11.2015, Lima/Cusco
Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyo – Cusco -Pępek Świata”, leżącego na wysokości 3.400 m n.p.m. Transfer do hotelu, czas wolny na aklimatyzację. Po obiedzie city tour. Naszą wędrówkę po Cusco rozpoczynamy od zwiedzania centrum miasta: Plaza de Armas, Katedry, Coricancha (Świątyni Słońca). Zwiedzimy również labirynt i miejsce kultu Quenqo, obiekt militarny i kontroli migracyjnej Puka – Pucara oraz świątynię poświęconą kultowi wody, Tambo Machay, zwaną niesłusznie -Łaźnią Inki” gdyż obrzędy związane z kultem wody nie wiąże się z kąpielą.
Powrót do miasta Cusco. Czas wolny. Nocleg.

 

DZIEN 4, 25.11.2015, Święta Dolina Inków
Śniadanie. Wycieczka do Świętej Doliny Inków – niepowtarzalnej, pełnej urokliwych krajobrazów doliny, leżącej nad rzeką Willkamaju (Święta Rzeka) obecnie zwaną Urubamba. Obiad. Kontynuujemy przejazd świętą doliną, aż do miasteczka Ollantaytambo, wybudowanego na bazie inkaskich murów, dzięki czemu jest jednym z najlepszych przykładów układu urbanistycznego z czasów Inków. Nocleg w Urubamba.

 

DZIEN 5, 26.11.2015, Machu Picchu
Śniadanie. Wczesnie rano przejazd pociągiem do Aguas Calientes, dalej przejazd autobusem do ruin tzw. -Zaginionego Miasta Inków”. Miasto Machu Picchu, którego nazwa w języku keczua oznacza Stara Góra, zostało -odkryte” światu w 1911 roku przez amerykańskiego historyka poszukiwacza przygód Hirama Binghama. Obiad. Przejazd pociągiem do Ollantaytambo i autobusem do Cusco, nocleg.

 

DZIEN 6, 27.11.2015, Cusco / Puno
Śniadanie. Przejazd do Puno, miasta położonego na brzegu jeziora Titicaca (3.850 m n.p.m). Pierwszy przystanek w miasteczku Andahuaylillas, w którym znajduje się kościółek z XVI w. Najciekawszą atrakcją jest kompleks archeologiczny Raqchi, gdzie znajduje się Świątynia Wiracocha. Po obiedzie typu bufet w miejscowości Sicuani zatrzymamy się jeszcze na przełęczy La Raya (4.350 m.n.p.m.) oraz w Pucara, gdzie znajdują się przedinkaskie ruiny. Dojazd do Puno i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 

DZIEN 7, 28.11.20105, Uros/Colca
Śniadanie. Wycieczka na pływające wyspy ludu Uros. Wyspy zbudowane są z trzciny totora, rosnącej bujnie w płytkich wodach jeziora. Z tej trzciny mieszkańcy wysp, budują m.in. łodzie zwane balsas. Stanowi też ona jeden z głównych składników ich pożywienia. Wycieczka do Kanionu Colca. Rozpoczynamy naszą drogę do Chivay znajdującego się w odległości około 250 km od Puno. Przejeżdżamy przez Juliaca, prężne handlowe miasto. Droga przebiegnie przez teren płaskowyżu Altiplano. Dojeżdżamy do kanionu Colca w okolicy miejscowości Chivay. Po drugiej stronie góruje wulkan Mismi, z którego wodospadów rodzi się potężna rzeka Amazonka. Zakwaterowanie w hotelu. Możliwość kąpieli w gorących źródłach. Kolacja i nocleg.

 

DZIEN 8, 29/11/2015, Colca/Arequipa
Wczesna pobudka. Jest to wysiłek, którego nagrodą może być zobaczenie kondora – królewskiego ptaka Andów, w porannym locie przed wyruszeniem na poszukiwanie pokarmu. W tym celu, po śniadaniu wyjeżdżamy do punktu widokowego Cruz del Condor. Obiad.
Przejazd do Arequipy. Droga prowadzi przez tereny Rezerwatu Narodowego Salinas i Aguada Blanca, który został założony w celu ochrony dziko żyjących vicunii – najszlachetniejszego gatunku wielbłądowatych. Zobaczymy również hodowlę drugiego co do ważności handlowej gatunku tych zwierząt – alpakę i wiele gatunków ptactwa. Przejedziemy przez krater wygasłego wulkanu Chucura. Najwyższy punkt na tej trasie znajduje się na wysokości 4910 m npm. Nocleg.

 

DZIEN 9, 30/11/2015, Arequipa
Arequipa – leży na wysokości 2,378 m n.p.m w otoczeniu gór Cordillera Volcanica, spośród których wyróżnia się idealny stożek wulkanu Misti (5.835 m n.p.m.) oraz potężny masyw wulkanu o pięciu kraterach, Chanchani (6.075m.n.p.m.). Po śniadaniu city tour: zwiedzanie centrum miasta oraz założonego w 1570 roku klasztoru Świętej Katarzyny (Santa Catalina), najważniejszego i największego pomnika religijnego Peru. Obiad. Wolne popołudnie. Nocleg.

 

DZIEN 10, 01/12/2015, Arequipa/Nazca
Śniadanie. Przejazd do Nazca słynną autostradą Panamericana, która ciągnie się niemal nieprzerwanie przez obie Ameryki, od Alaski aż po Ziemie Ognistą. Na obiad zatrzymamy się w dawnym porcie inkaskim, Puerto Inca. Możliwość orzeźwiającej kąpieli w oceanie i zwiedzania ruin. Dojazd do Nazca, Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 

DZIEN 11, 02/12/2015, Nazca/Paracas
Fakultatywnie: przelot awionetką nad liniami Nazca (lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych) – gigantycznymi wzorami geometrycznymi i rysunkami zwierząt wyrytymi na płaskowyżu. Po śniadaniu przejazd do Nazca. Obiad. Odpoczynek po wrażeniach dnia. Nocleg.

 

DZIEN 12, 03/12/2015, Paracas/Lima
Śniadanie. Wycieczka na Wyspy Ballestas (małe Galapagos), z łodzi będziemy mogli podziwiać figurę świecznika (Candelabr) wyrzeźbioną na stoku pobliskiego wzgórza. Następnie opływamy wyspy zamieszkałe przez różnorodną faunę. Będziemy obserwować stada lwów morskich, pingwiny Humboldta, kilka gatunków kormoranów, pelikany i wiele innego ptactwa. Obiad. Po południu przejazd do Limy, nocleg.

 

DZIEN 13, 04/12/2015, Lima /Chimbote
Śniadanie. Przejazd do Chimbote , w trakcie przejazdu obiad. Dojazd w godzinach popołudniowych. Nocleg.

 

DZIEN 14, 05/12/2015, Chimbote
Śniadanie. Udział w uroczystościach związanych z beatifikacją polskich misjonarzy. Kolacja i nocleg.

 

DZIEN 15, 06/12/2015, Chimbote/Lima
Śniadanie. Pobyt w Chimbote. Po południu powrót do Limy, w trakcie przejazdu obiad. Nocleg w Limie.

 

DZIEN 16, 07/12/2015, Pariacoto/Lima
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek przed wylotem. Pożegnalny obiad, wylot z Peru.
***Check out o godz. 12:00

 

DZIEŃ 17, 08/12.2015,
Przylot do Berlina.

 

CENA ZAWIERA:

 

• Noclegi w hotelach 3* na bazie pokojów dwuosobowych, poza Casma
• Śniadania, obiadokolacje poza dn. 1
• Przejazdy autobusami prywatnymi dla grupy
• Pociag klasy Expeditions Ollantaytambo / Aguas Calientes /Ollantaytambo
• Opłaty wstępów i zwiedzanie obiektów zgodnie z programem
• Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem polskim przy odwiedzanych obiektach
• Obsługa pilota na całej trasie
• Przelot Lima -Cusco z opłata lotniskową
• Ubezpieczenie NNW i KL 
CENA NIE ZAWIERA:

 

• Wydatków osobistych napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
• Dopłaty do wstępu na Huayna Picchu (10 usd)
• Zwyczajowych napiwków 
TERMINY WPŁAT:

 

Zaliczka w momencie rezerwacji: 1500 zł
Do 20.07 – 1600 zł + 500 $
Do 20.09 – 1700 zł + 700 $
Do 15.10 – 1200 $

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża