ŁÓDŹ – EXPERYMENTARIUM

Numer oferty:
536/2016

Termin : 2015 -2016

8.00 Wyjazd spod szkoły. Przejazd do Łodzi

12.30 – 15.00 Interaktywne Centrum Nauki „Experymentarium” – do wyboru:

  • Experymentarium

Interaktywna wystawa pozwalająca zrozumieć zagadnienia z różnych dziedzin nauki (np. magnetyzm, elektryczność, dynamika, optyka, mechanika, akustyka i dźwięk, logika, biologia, chemia), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz na stanowiskach interaktywnych. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość skorzystania z Tunelu Kosmicznego!

Gra tematyczna „Odkryj tajemnice Einsteina”

Zabawa będąca dodatkową atrakcją podczas zwiedzania interaktywnej wystawy. Gra łączy zabawę z elementami rywalizacji. Każda z grup 3-5 osobowych otrzymuje zestaw zadań i czas na ich wykonanie. Zadania bazują na informacjach przekazywanych zwiedzającym przez animatora i opisy na eksperymentach. Dzięki grze tematycznej dzieci i młodzież utrwalają swoją wiedzę, aktywniej spędzają czas na wystawie, uczą się współpracy w grupie.

  • Warsztaty z Profesorem Einsteinem

Trzy niezwykłe lekcje tematyczne (do wyboru), które przez 45 min. wprowadzą wszystkich w niezwykły świat fizyki i chemii, w którym wielu z uczniów Profesora pozostaje. Zajęcia prowadzone są w grupach od 12 do 25 osób.

FIZYKA I CHEMIA OD KUCHNI. Eksperymenty wykonywane przy użyciu rzeczy, które na co dzień możemy
spotkać w kuchni (m.in. jajka, makaron, ryż, mąka, sól, pieprz, woda, płyn do mycia naczyń czy sztućce oraz wiele innych). Lekcja idealna dla najmłodszych (7-10 lat), którzy stawiają pierwsze kroki w świecie nauki. Zajęcia w ciekawy sposób pokazują z jakimi zaskakującymi zastosowaniami fizyki i chemii spotykamy się w codziennym życiu.

CZTERY ŻYWIOŁY. Eksperymenty fizyczne i chemiczne związane z żywiołami: ogniem, wodą, powietrzem i ziemią. Zajęcia składają się z części pokazowej oraz warsztatowej. Uczestnicy podzieleni są na mniejsze grupy 3-4 os., w których współpracują aby poznać wszystkie tajemnice fizyki oraz chemii.

FIZYKA I CHEMIA-NAUKI MAGICZNE. Eksperymenty, w których zachodzi szybka i niespodziewana reakcja. Fizyka i chemia to nauki, które często wykorzystywane są podczas sztuczek magicznych. Ze względów bezpieczeństwa zajęcia mają charakter pokazowy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci powyżej 10 roku życia.

  • Pokazy Profesora Einsteina

Podczas 25 minutowego pokazu Profesor wprowadzi wszystkich w świat nauki. Uczestnicy obserwują doświadczenia fizyczne i chemiczne w grupie do 50 osób. Przygotowane doświadczenia dostosowane są do wieku uczestników – od prostych zjawisk i reakcji, które można wykonać w domu po często skomplikowane – przy użyciu odczynników chemicznych.

W cenie: Experymentarium + gra tematyczna + warsztaty fizyczno-chemiczne (istnieje możliwość zmiany)

CENA:

  • 120 zł/os. (dla grupy min. 40 os.)
  • 135 zł/os. (dla grupy 30-39 os.)

Cena zawiera :

Przejazd luksusowym autokarem

Ubezpieczenie NW

Bilet wstępu

Cena nie zawiera :

Wyżywienia

Biletów wstępu na dodatkowo płatne atrakcje

ORGANIZATOR ZASTRZEGA PRAWO ZMIANY PROGRAMU WYCIECZKI

ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża