Liban – Św. Charbel – Bejrut – Sydon – Tyr – Baalbek -vHarissa – Becharre

Numer oferty:
193/2016
Państwo
Liban
Transport
Samolot
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, Pielgrzymka
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
- przelot samolotem - zakwaterowanie w hotelach ***/**** - transfery autokarem na miejscu - wyżywienie HB - opieka pilota - ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

OPIS:

 

1 dzień : WARSZAWA – BEJRUT. Wyjazd z Wrocławia na lotnisko do Warszawy. Wylot z Warszawy.

 

2 dzień: BEJRUT. Przylot do stolicy Libanu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu: Muzeum Narodowe, spacer ulicami odrestaurowanych starych budynków, meczetów i kościołów. Obiad. Nocleg.

 

3 dzień: BEJRUT. Śniadanie. Pobyt w Bejrucie.

 

4 dzień: SYDON – TYR – MAGHDOUSHE. Śniadanie. Przejazd do Sydonu: Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabryka i targ mydła z XV wieku. Postój w Maghdoushe – miejsce, gdzie NMP czekała na swego Syna, kiedy On nauczał w tej okolicy. Przejazd do Tyru: nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Powrót do hotelu. Obiad. Nocleg.

 

5 dzień: BEKAA – BAALBEK – ANJAR. Śniadanie. Przejazd do doliny Bekaa. Zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata. Przejazd do Anjar – pozostałości ruin umajadów. Powrót do hotelu. Obiad. Nocleg.

 

6 dzień: HARISSA – BKERKE – BYBLOS – JEITA GROTTO
Śniadanie. Groty Jeita.Przejazd do Harissy, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Libanu. Zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke. Przejazd do Biblos – miasta z V wieku p.n.e. Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, perska forteca, zamek krzyżowców. Obiad. Nocleg.

 

7 dzień: BECHARRE – QUADISH. Śniadanie. Przejazd do Becharre w północnym Libanie. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd doliną QUADISHA, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII – i XII – wiecznymi freskami. Klasztor Qozhaya. Powrót do hotelu w Bejrucie. Obiad. Nocleg.

 

8 dzień: ŚWIECI LIBAŃSCY. Śniadanie. Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: św. Charbela św. Rafki, św. Hardini. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

9 dzień: BEJRUT – WARSZAWA Wylot z Bejrutu do Warszawy. Transfer z Warszawy do Wrocławia.

 

CENA ZAWIERA:

 

– przelot samolotem
– zakwaterowanie w hotelach ***/****
– transfery autokarem na miejscu
– wyżywienie HB
– opieka pilota
– ubezpieczenie KL, NNW, bagaż 
CENA NIE ZAWIERA:

 

– dodatkowe opłaty na bilety wstępów, opłaty za przewodnika miejscowego – 100 $ (kwotę zbiera pilot)

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża