GRECJA wycieczka samolotowa

Numer oferty:
145/2016
Trasa przejazdu
Nafplion (Grecja), Skiathos (Grecja), Olimp (Grecja), Dion (Grecja), Termopile (Grecja), Tembi (Grecja), Korynt (Grecja), Epidavros (Grecja), Mykeny (Grecja), Delfy (Grecja), Kalambaka (Grecja), Ateny (Grecja),
Państwo
Grecja
Transport
Samolot
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
Cena zawiera: * przelot samolotem na trasie Warszawa - Ateny - Warszawa, opłaty lotniskowe, 7 noclegów w hotelach, w pokojach 2 osobowych z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW, Bagażu. Cena nie zawiera: napoi do obiadokolacji, wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz wydatkó własnych.

OPIS:

 

Delfy – środek świata

Korynt – stolica rozpusty

Partenon – błysk geniuszu


Olimpia – ojczyzna igrzysk


Mykeny – gród Agamemnona


Akropol – ślad dawnej potęgi


Monemvasia – grecki Gibraltar


Rion-Antirion – cud techniki XXI wieku


Klasztor Ossios Lukas – bizantyjska perła

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Warszawie. Wylot do Grecji. Przylot do Aten. Transfer do hotelu na Peloponezie. Po drodze postój nad KANAŁEM KORYNCKIM , łączącym dwa morza: Jońskie i Egejskie. W XIX wieku był wielkim osiągnięciem technicznym i stał się symbolem nowożytnej Grecji. Będziemy mieli okazję stanąć na moście granicznym i z wysokości 75 m spojrzeć na efekt pracy: Periandera, Kaliguli, Juliusza Cezara, Nerona i innych wielkich tego świata. czas wolny na sesję zdjęciową. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu nad morzem. Kolacja w hotelu i czas na spacer po kurorcie.

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu czeka na Państwa wycieczka po Argolidzie – to będzie niesamowite spotkanie z antyczną Helladą. W trakcie naszej podróży zatrzymamy się w EPIDAUROS , gdzie znajduje się sanktuarium ku czci boga medycyny Asklepiosa z największym z zachowanych do dzisiejszych czasów teatrem z IV w. p.n.e. o niebywałej akustyce oraz antycznym stadionem i fragmentem świętej drogi prowadzącej do portu. Miejsce to swoją popularność zdobyło poprzez kunszt antycznych medyków, którzy dokonali tutaj pierwszej trepanacji czaszki i cesarskiego cięcia . Tu także powstały znane wszystkim lekarzom słowa przysięgi Hipokratesa. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będą ruin starożytnego KORYNTU, jednego z najważniejszych miast starożytnej Grecji. Zobaczymy dorycką Świątynię Appolina, rzymską fontannę Pejrene oraz Bemę – mównicę, z której nauczał św. Paweł. Następnie udamy się do MYKEN , miasta założonego przez legendarnego Perseusza i zarazem jednego z najstarszych miast w Europie, gdzie 3500 lat temu rozwinęła się najstarsza grecka cywilizacja na kontynencie europejskim. Mykeny to miejsca odkryte w 1874 roku przez niemieckiego archeologa – amatora Heinricha Schliemanna, który potwierdził słowa Homera, że Mykeny to -miasto dobrze zbudowane, obfitujące w złoto”. Zobaczymy m. in.: mury cyklopie, twierdzę mykeńską ze słynną Lwią Bramą, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne i lokalne muzeum oraz Grób Agamemnona czyli Skarbiec Atreusza. Ostatnią atrakcją tego dnia będzie postój w NAFPLIO , pierwszej stolicy niepodległej Grecji, zwanym miastem zakochanych. Spacerując po starówce przeniesiecie się Państwo w XIX wiek albo w dawniejsze jeszcze czasy, kiedy panowali tutaj Wenecjanie czy Turcy. Miasto oferuje wszystko, czego oczekują turyści, od uroczych wąskich uliczek ze stylowymi kamieniczkami po potężną twierdze Palamidisa, wybudowaną w XVIII wieku przez Wenecjan. Pełni wrażeń ruszymy w drogę powrotną do hotelu, kolacja, nocleg

 

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu pojedziemy do MISTRY , świetnie zachowanego miasta z epoki Bizancjum, ukrytej wśród gajów oliwnych na zboczach gór Tajget, z kompleksem klasztorów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO. To pięknie położone miasto pełniło kiedyś funkcję stolicy. Spacer po Mistrze przeniesie nas w zupełnie inny wymiar czasowy. Wybrukowane, wąskie uliczki poprowadzą nas do średniowiecznych domów i kościołów z doskonale zachowanymi freskami, a widok ze zbocza przeniesie aż do Sparty. Następnie przejazd do malowniczej MONEMVASSII nazywanej „greckim Gibraltarem”. Spacer labiryntem wąskich uliczek Dolnego Miasta do XIII-wiecznej katedry Chrystusa Pojmanego, największej w średniowieczu świątyni południowej Grecji. W Górnym Mieście, położonym na szczycie skały, zachował się tylko XIII-wieczny kościół św. Zofii, jedyna budowla widoczna od strony lądu. Z wierzchołka skały rozciąga się magiczna panorama wybrzeża Peloponezu. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4:
Po śniadaniu czekać będzie na Państwa przejazd zachwycającą trasą przez przełęcz Langada, góry Tajgetos do starożytnej MESSINI , położonej na zboczu góry Ithomi, jednego z największych i najstarszych miast na Peloponezie. Dawna stolica Meseńczyków słynęła z wysokiej klasy architektury obronnej. Dziś wykopaliska archeologiczne uważane są za jedne z najlepiej zachowanych i największych w Grecji. Zwiedzimy m.in. dobrze zachowaną Bramę Arkadyjską, Asklepijon, stadion. Następnie przejazd największej twierdzy na półwyspie bałkańskim w METHONII . Tę ogromną budowlę otacza z trzech stron morze, a z czwartej wielka fosa. Twierdza chroniła zachodnią część Peloponezu, ale jednocześnie służyła licznym pielgrzymom podążającym do Ziemi Świętej i była ważnym ośrodkiem handlowym. Wśród wysokich fortyfikacji, tajemniczych przejść, przeniesiemy się w głębokie czasy średniowiecza. Będziemy podziwiali weneckie , tureckie budowle, które świadczą o bogatej historii tego miejsca. Na koniec wycieczki zajrzymy do PYLOS będącego jednym z najpiękniejszych greckich miasteczek. Zostało założone w XIX wieku przez Francuzów po wygranej z Turkami słynnej bitwie pod Navarino. Szczególnie oczarowuje plac Trzech Admirałów ocieniony potężnymi platanami z licznymi kawiarniami. Główną atrakcją Pylos jest jednak twierdza, którą w XVI wieku zbudowali Turcy. Należy do najlepiej zachowanych tego typu obiektów na Peloponezie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5:
Po śniadaniu przejazd do OLIMPII – najważniejszego ośrodka kultu Zeusa i miejsca narodzin idei igrzysk olimpijskich. Zwiedzanie m. in.: Gimnazjon, Palestra (szkoła zapaśnicza), Nimfejon, stadion o długości 192 metrów, Świątynia Hery, Świątynia Zeusa – najwspanialsza budowla Olimpii, w której wnętrzu stał olbrzymich rozmiarów, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata, zdobiony złotem i kością słoniową posąg Zeusa dzieła Fidiasza, który również miał tu pracownię. W programie także zwiedzanie niewielkiego muzeum z cennymi eksponatami z wykopalisk na terenie Świętego Gaju. Bogactwo i unikatowość zabytków sprawiła, że stanowisko archeologiczne w Olimpii znajduje się pod patronatem UNESCO. Następnie przejazd do jednej z najstarszych winnic – ACHAIA CLAUSS . Można w niej przypatrzeć się dokładnie technologii wyrobu tego napoju. Szczególna uwagę zwracają beczki ze stuletnim, słodkim czerwonym winem z czasów powstania fabryki. Nazwane zostało ono Mavrodafni na cześć ukochanej założyciela zakładu. Zwiedzanie połączone z degustacja 4 win: słynne Mavrodafni, białe wytrawne, różowe półwytrawne, czerwone wytrawne. Podczas degustacji win będą mieli Państwo okazje skosztować greckich salami, serów, chleba i słonych paluszków. Na koniec dzisiejszego dnia przejazd PATRAS na zwiedzanie cerkwi św. Andrzeja Apostoła , który jako pierwszy razem ze swoim bratem św. Piotrem zostali powołani przez Chrystusa do podążania za nim. Św. Andrzej Apostoł nauczał w całym regionie Achaia i za swe nauki został skazany na śmierć męczeńską w Patrze. Tutaj został pochowany i przechowywana jest czaszka oraz fragment jego krzyża. Przejazd do hotelu w Patrze na nocleg. Kolacja.

 

DZIEŃ 6:
Po śniadaniu przejazd przez RION ANTIRION – najdłuższy wiszący most na świecie, nazywany cudem techniki XXI wieku. Następnie kontynuowanie przejazdu przez piękną, widokową trasą w kierunku DELF , które przez starożytnych Greków uważane były za Pępek Świata – Środek Ziemi. Tutaj zasiadała słynna wyrocznia delficka – Pytia. To właśnie tu przybył Leonidas po poradę przed bitwą pod Termopilami. Bogactwo i siła Delf wzbudzały szacunek, strach przed potężną siłą Apollina. Delfy są jak księga, ale z marmuru, która dostarcza nam wiele informacji o starożytnej Grecji. A okazałe budowle Skarbca Ateńczyków, świątyni Apollona czy teatru nie pozwalają nikomu przejść koło nich obojętnie. Będziemy mieli okazję zwiedzić cały święty okręg, który był sanktuarium Apollina, świątynie czczonego bóstwa, skarbce, teatr. Zejdziemy do gimnazjonu, w którym trenowali sportowcy przed ważnymi Igrzyskami Pytyjskimi.W muzeum zobaczymy m.in. Sfinksa z Naxos, okazałe płaskorzeźby, które dekorowały Skarbiec Syfnijczyków, słynnych bliźniaków z Argos czy Woźnicę, jeden z najpiękniejszych posągów klasycznej Grecji. Wykopaliska są magicznie położone, otoczone przez wzgórza Parnassu. Następnie zwiedzimy wpisanego na listę UNESCO zespołu klasztornego błogosławionego Łukasza w OSSIOS LUKAS , położonego na zboczach Helikonu, uważanego za jeden z najwspanialszych przykładów średniowiecznej architektury w Grecji i słynącego ze wspaniałych, dobrze zachowanych złotych mozaik. W trakcie kontynuowania podróży do hotelu w Atenach przejedziemy przez słynne TEBY , Beocję, które od czasów antycznych były ważnymi ośrodkami rolniczymi, monumentalne góry PARNAS a także przez malowniczą wioskę ARACHOWĘ . Przejazd do hotelu w Atenach. Kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7:
Po śniadaniu zwiedzanie ATEN – to wyjatkowy dzień i wyjątkowe miasto. Pokażemy Pańtwu nie tylko wzgórze Akropolu z Partenonem, świątynią Ateny Nike, Propylejami i Erechtejonem ale także Agorę Grecką i Rzymskie Forum Romanum, malowniczą Plakę, Plac Syntagma – z grobem nieznanego żołnierza, świątynię Zeusa olimpijksiego. Zobaczymy teatralną zmianę warty oraz słynny stadion Panatenajski z IV w p.n.e, na którym miało miejsce otwarcie nowożytnych igzrysk olimpijskich oraz przy którym końzy się 42 kilometr biegu maratońskiego. Następnie przejazd do magicznego miejsca jakim jest przylądek SUNION . Znajduje się tu okazała świątynia Posejdona. Świątynia została postawiona 2500 lat temu w najbardziej wysuniętym na południe krańcu Attyki. Wszyscy podróżujący statkami do, lub z Aten mogli oddać cześć bogu morza. Monumentalna świątynia prezentuje się dziś znakomicie. Oprócz bogatej historii i nowatorskich rozwiązań architektonicznych słynie również z niepowtarzalnych zachodów słońca. Natura daje tutaj niesamowity popis swoich możliwości. Wielka gama kolorów, które tańczą między małymi wysepkami, wysokimi górami i morzem. Jest to wyjątkowe miejsce dla osób lubiących odrobinę romantyzmu i kochających piękne widoki. Homer, twórca -Iliady” i -Odysei” nazywał Sounion -świętym przylądkiem”. Powrót do hotelu w Atenach, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

 

DZIEŃ 8:
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża