FRANCJA Baśniowa Alzacja

Numer oferty:
142/2016
Trasa przejazdu
Colmar (Francja), Strassburg (Francja),
Państwo
Francja
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, Weekend, Wycieczka objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Kolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Wyposażenie
TV
Świadczenia
CENA ZAWIERA przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi w hotelu, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, opiekę pilota, ubezpieczenie kl, NW. Cena nie zawiera opłat za przewodników lokalnych, wstępów do zwiedzanych obiektów, degustacji win. Istnieje możliwośc wykupienia 3 obiadokolacji w resturacji hotelowej w cenie 45 EUR.

OPIS:

 

Dzień 1
Zbiórka uczestników wycieczki. Przejazd w kierunku Francji. Po drodze postój w HEIDELBERGU – malowniczym mieście rozłożonym po obu stronach rzeki Neckar, które pod koniec XVIII w. odkryli dla siebie romantycy. Heidelberg jest siedzibą najstarszego na terenie Niemiec uniwersytetu, co stworzyło upajającą mieszankę, która nie tylko pobudziła wyobraźnię romantyków, lecz przyciągała całe pokolenia podróżników. To miasto jest -skończoną pięknością” – pisał Mark Twain. Punktem centralnym Heidelbergu jest Schloss, jeden z najwspanialszych zamków świata. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. 

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu przejazd do uroczego, małego miasteczka OBERNAI, leżącego u stóp Wogezów, otoczonego winnicami. Miasteczko z wąskimi uliczkami i kolorowymi kamieniczkami. Tutaj podziwiać będzie można charakterystyczne dla Alzacji, wspaniałe domy szachulcowe. Spacer po miasteczku: Place du Marché, ratusz, studnia św. Odylii – patronki Alzacji, neogotycki kościół św. Piotra i Pawła. Następnie przejazd fragmentem sławnego Alzackiego Szlaku Winnego – Route du Vin co pozwali poczuć prawdziwą atmosferę regionu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja alzackich win w miejscowej winnicy w RIBEAUVILLÉ, które słynie z białych szczepów winorośli, takich jak: riesling, pinot blanc czy gewürztraminer. Spacer po gwarnym i kolorowym miasteczku RIQUEWIHR. Zwiedzanie KAYSERSBERG znanego m.in. z ufortyfikowanego mostu na rzece Weiss i okazałych, gotyckich domów mieszczańskich. Powrót do hotelu.

 

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do HAUT-KONINGSBOURG, potężnego średniowiecznego zamku położonego na skalistym wzgórzu. Zniszczony przez Szwedów podczas wojny trzydziestoletniej, kilkaset lat niszczał wśród porastających go drzew, stając się w tym czasie natchnieniem i inspiracją dla wielu artystów i poetów romantyzmu. W XIX w. zamek został odrestaurowany i dziś jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych regionu. Przejazd do COLMAR, uważanego za najpiękniejsze miasto Alzacji, będącego stolicą departamentu Haut-Rhin. Spacer po starym mieście i przecinających kanały krętych uliczkach dzielnicy Petit Venice. Zwiedzanie kościoła Dominikanów i kolegiaty św. Marcina. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ 4:
Po śniadaniu zwiedzanie STRASBOURGA, stolicy Alzacji, obecnej siedziby Instytucji Europejskich. Rada Europy, Parlament Europejski i Europejski Trybunał Spraw Człowieka. Zabytkowe Stare Miasto. Średniowieczna Katedra Notre Dame – miejsce zaślubin M. Leszczyńskiej z Ludwikiem XV. Unikalne arcydzieło wykute w czerwonym piaskowcu. Olbrzymi zegar astronomiczny z portretem M. Kopernika. Ratusz. Termy
rzymskie. Pałac Rohan, XVI – wieczne domy z charakterystycznym murem pruskim. Petite France – rejs
kanałami (za dodatkową opłatą) po romantycznej dzielnicy miasta. Podczas rejsu zobaczymy m. in. gmach Europarlamentu. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

 

DZIEŃ 5
Przyjazd do kraju.

Biuro Podróży ABA TOUR zastrzega sobie, że w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, zmianie może ulec kolejność zwiedzania.

 

Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

 

Przewidywany koszt realizacji programu : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, degustacja wina, wypożyczenie słuchawek, przejazd kolejką – około 80 EUR. Przerwa podczas podróży m.in. w Czechach, zalecamy zabranie około 200 CZK na posiłek.

 

Miejsca w autokarach przydzielane są według kolejności zgłoszeń.

 

Na pokładzie autokarów obowiązuje zakaz palenia papierosów i spożywania alkoholu. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pasażerów oraz komfort podróżowania uprasza się podróżnych o spożywanie posiłków oraz ciepłych napoi w trakcie postojów autokaru. Jeśli fotele są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, należy pasy te mieć zapięte w trakcie przejazdu autokaru.

 

Na trasie przejazdu autokaru z Polski do miejsca docelowego za granicą, średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe – na parkingach z toaletą i barem. Czas postoju wynosi od 15 do 45 minut. Sugerujemy więc zabranie ze sobą niewielkiej ilości waluty krajów tranzytowych.

 

W przypadku wyjazdów autokarowych i lotniczych ilość bagażu ograniczona jest do jednej sztuki bagażu zasadniczego (max. 20 kg, o ile oferta nie przewiduje inaczej)) oraz jednej sztuki bagażu podręcznego (do 5 kg ) na osobę, w wymiarach nie przekraczających ustalonych norm. Obsługa autokarów ma prawo odmówić zabrania bagażu, który przekracza te limity. Każdy bagaż zasadniczy przekazywany obsłudze powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem właściciela.

 

UWAGAUwaga: Integralną częścią katalogu są Warunki Uczestnictwa Imprezy ABA TOUR, dostępne w siedzibie Organizatora, w Biurach Agencyjnych na terenie Polski oraz na stronie www.abatour.pl. Proszę o zapoznanie się z ich treścią. Oferty zamieszczone w katalogu są opracowane zgodnie ze stanem prawnym i kursem walut na dzień 30.11.2012. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany cen poszczególnych imprez. Oferty stanowią integralną część umowy z Klientem.

 

Niniejsza propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

——————————————————————————-
Alzacja wycieczka ; Alzacja wycieczka dla grup ; Alzacja wyjazd integracyjny ; Francja wycieczka

 

 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża