Czechy Saksonia wycieczka Dwie Szwajcarie

Numer oferty:
120/2016
Trasa przejazdu
Hohenau (Niemcy), Stolpen (Niemcy), Budziszyn (Niemcy), Miśnia (Niemcy), Drezno (Niemcy), Śnieżnik (Czechy), Tiske Steny (Czechy), Panska Skala (Czechy), Decin (Czechy),
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, Weekend
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel, Pensjonat
Świadczenia
Cena zawiera: przejazd autokarem (30 lub 44 osobowym), 2 noclegi w hotelu, pokoje 2 osobowe z łazienkami (możliwość zarezerwowania dostawki), 2 śniadamia, 2 obiadokolacje z jednym napojem, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW, bagażu. Cena nie zawiera: opłat za wstępy do zwiedzanych obiektów, dodatkowych napoi do kolacji, przewodników lokalnych.

OPIS:

 

DZIEŃ 1:
Odjazd autokaru według rozkładu jazdy. Przejazd do malowniczego BUDZISZYNA miasta dwóch kultur, siedemnastu wież i ponad tysiącletniej tradycji. Spacer brukowanymi uliczkami starego miasta (ratusz, kolegiata, mury obronne, baszty i wieże w tym krzywa wieża -Reichenturm”, katedra Świętego Piotra – jedyny na wschodzie Niemiec kościół służący dwóm wyznaniom, zamek, Serbołużycki Teatr Ludowy, wizyta w sklepiku z tradycyjną budziszyńską musztardą Bautz’ner Senfo. Następnie przejazd do PIRNY – nazywanej wrotami Szwajcarii Saksońskiej . Na tutejszym przepięknym starym rynku przetrwał splendor i bogactwo renesansowego centrum handlowego.Jednymi z ciekawszych budynków jest tzw. dom Canaletta oraz kamienica z przełomu XVI i XVII w. z pięknym dwukondygnacyjnym wykuszem zwanym diabelskim (jego rzeźby – wsporniki mają niezwykły kształt tajemniczych istot, jakby rodem z piekła. Widocznie budzą jednak sympatię mieszkańców, którzy w latach 80. sprzeciwili się rozbiórce budynku), kościół Mariacki z przepięknym zdobionym sklepieniem późnogotyckim. Na koniec dnia czeka nas wspaniała wycieczka po Czeskiej Szwajcarii . Przejdziemy malowniczą trasą do Prawczickiej Bramy – największej skalnej bramy Europy i prawdziwej ikony tego terenu. Ma ona bardzo malownicze otoczenie – kapitalne widoki na skalne ściany, mury i iglice. Na koniec dnia odwiedzimy skalne miasto TISKE STENY – mnóstwo tu wysokich ambon, iglic i bloków piaskowych tworzących prawdziwy labirynt z dalekimi panoramami na Średniogórze i Rudawy. Liczne punkty widokowe. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu przejazd do MIŚNI – prześlicznego, ponad tysiącletniego miasta, położonego na wyniosłej skarpie nad Łabą. Spacer stromymi średniowiecznymi uliczkami, otoczonymi starymi domami o grubych kamiennych murach, małych okienkach i czerwonych dachach. Wszystkie ulice i schodki, pną się w górę, ku poczerniałym wieżom katedry i późnogotyckiemu zamkowi. Miasto znajduje się również na Szlaku Winnym, dlatego będąc tu z wizytą warto spróbować tradycyjnego saksońskiego trunku. Następnie przejaz do DREZNA uchodzącego za najpiękniejsze miasto Niemiec. Wolf Graf von Baudissin napisał, że -Drezno jest jak śpiąca królewna, która leży i śni… marzy i śpi – i nigdy się nie obudzi”. Największy rozkwit Drezno zawdzięcza elektorowi saskiemu i królowi polskiemu Augustowi Mocnemu, który nie mogąc politycznie dorównać Habsburgom i Hohenzollernom starał się przewyższyć ich dwory pod względem przepychu. To za jego panowania powstała większość barokowej zabudowy miasta oraz rokokowe pałace.

Do dziś widać wieloletni związek miasta z Polską – na wielu pałacach można znaleźć polskiego orła i litewską pogoń. Objazd miasta autokarem: Szklana Manufaktura Volkswagena, piękne zielone przedmieścia, osiedla z wielkiej płyty, ślady zniszczenia miasta podczas II wojny światowej, wytworne dzielnice willowe, niezwykłe krajobrazy nad Łabą, most „Niebieski cud” – sensacja techniki z przełomu wieków, Nowe Miasto, Mleczarnia Pfunda – najpiękniejszy mleczny sklep świata, dzielnica sceniczna z przepięknymi kamienicami. Spacer po słynnej barokowej starówce Drezna: Pałac Królewski Zwinger – arcydzieło sztuki budownictwa; Semperoper – wspaniały gmach, miejsce prapremier najsłynniejszych oper; Kościół Dworski – zwany również kościołem polskim, „Kamienny Dzwon” – Kościół Frauenkirche oraz wiele innych wspaniałych zabytków. W trakcie zwiedzania poznacie Państwo wiele ważnych faktów historycznych oraz ciekawostek i anegdot o mieście i jego mieszkańcach – m. in. czym August Mocny zdobył serce Hrabiny Cosel i na jaką nieuleczalną chorobę cierpiał. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu czeka na nas romantyczna wyprawa w okolice zwane Szwajcarską Saksonią (bajkowa kraina fantastycznych formacji piaskowcowych, które wyrastają nad wijącą się Łabą). Zwiedzanie rozpoczniemy od KONIGSTEIN – największej górskiej twierdzy w Europie, istniejącej od ponad 750 lat. Dzięki licznym rozbudowom twierdza stanowi żywy dokument ewolucji architektury militarnej na przestrzeni czterystu lat. Na obszarze 9,5 ha stoją zabudowania twierdzy, która okazuje się całym miastem z placami, uliczkami, kościołem, arsenałem, gospodą, etc. Spacer ścieżką wzdłuż murów, skąd rozpościerają się oszałamiające widoki na dolinę Łaby i malownicze Nadłabskie Góry Piaskowcowe. Następnym punktem będzie BASTEI – słynne miasto skalne z kamiennym mostem wbitym w strzeliste skały. Z mostu rozpościerają się widoki zapierające dech w piersiach. Te fantastyczne widoki co roku przyciągają około 8 mln turystów. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju.

 

Ważne informacje:

 

– Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Na wstępy należy przeznaczyć około 40 EUR oraz 300 CZK.

 

– Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

 

– Miejsca w autokarze przydzielane są według kolejności zgłoszeń.

 

– Na trasie przejazdu autokaru z Polski do miejsca docelowego za granicą, średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe – na parkingach z toaletą i barem. Czas postoju wynosi od 15 do 45 minut. Sugerujemy więc zabranie ze sobą niewielkiej ilości waluty krajów tranzytowych.

 

POŁĄCZENIA ANTENOWE

 

Połączenia antenowe to zorganizowany system dowozu uczestników z różnych miejsc Polski, do miejsca zbiórki, skąd wyruszy autokar główny. Połączenia antenowe są odpłatne. Wysokość opłat pokazuje tabela „Miejsca zbiórek i odpłatności za połączenia antenowe”. Wskazana należność jest doliczana do ceny imprezy. Połączenia antenowe realizowane są przy grupie minimum 8 osób. Decyzja o uruchomieniu takiego połączenia zapada najpóźniej na 7 dni przed terminem wyjazdu. W trakcie dojazdów na terenie Polski (połączenia antenowe) możliwy transport samochodem osobowym, busem, autokarem klasy turystycznej, pociągiem, PKS-em. Przejazdy antenowe odbywają się bez pilota przewozowego.
Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 minut przed godziną odjazdu.

 

UWAGA: Integralną częścią katalogu są Warunki Uczestnictwa Imprezy ABA TOUR, dostępne w siedzibie Organizatora, w Biurach Agencyjnych na terenie Polski oraz na stronie www.abatour.pl. Proszę o zapoznanie się z ich treścią. Oferty zamieszczone w katalogu są opracowane zgodnie ze stanem prawnym i kursem walut na dzień 30.10.2013. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany cen poszczególnych imprez. Oferty stanowią integralną część umowy z Klientem.

 

Niniejsza propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Opublikowane na stronach internetowych www.abatour.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

 

Biuro Podróży ABA TOUR zastrzega sobie, że w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, zmianie może ulec kolejność zwiedzania.

 

Atrakcje:
Góry Stołowe i Szwajcaria Czesko-Saksońska, to regiony o unikalnych w Europie walorach przyrodniczych i turystycznych. Podatne na erozję piaskowce uformowały tu przedziwne formy skalne: pionowe progi, zawiłe labirynty, czy skalne bramy, z którymi wiążą się czasem zupełnie fantastyczne opowieści i legendy. Dla wielu stały się one inspiracją do tworzenia poematów i obrazów, ale przede wszystkim są to tereny, gdzie tysiące ludzi uprawia różne formy turystyki, od pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych po przejażdżki statkami i tratwami, czy profesjonalną wspinaczkę skałkową.
Kraina zawdzięcza nazwę szwajcarskim malarzom epoki romantyzmu, wykładającym swego czasu na Akademii w Dreźnie: portreciście i pejzażyście Antoniemu Graffowi oraz grafikowi Adrianowi Zinngowi. Niepowtarzalne piękno okolicy tak urzekło Szwajcarów, że mianowali ten region swoją Szwajcarią
Piesze turystyczne trasy prowadzą po atrakcyjnych partiach grzbietowych, co umożliwia piękne i dalekie widoki na krajobraz.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża