Czarnomorskie klimaty – Serbia – Bułgaria – Turcja – Rumunia – 11 dni

Numer oferty:
260/2016
Państwo
Turcja
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
Cena zawiera : Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach **/*** - 1 w Nowym Sadzie, 2 w Sofii, 2 w Istambule, 3 w okolicach Warny, 1 w okolicach Brasova. Pokoje 2, 3 os. z łazienkami. W Złotych Piaskach hotel z basenem, maksymalnie 300 m od morza. Wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji. Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Cena nie zawiera: kosztu wizy tureckiej i pośrednictwa wizowego 85 zł - kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, przjazdy komunikacją miejscą w Istambule - orientacyjny koszt: ok. 120 EUR, - programu fakultatywnego: rejs statkiem po Bosforze - ok. 20 EUR, Wieczór Turecki - ok. 30 EUR.

PROGRAM:

 

1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Po drodze planowane są krótkie postoje i przerwy na posiłek (koszt posiłku ok. 5-10 EUR). Przyjazd do hotelu w okolice Nowego Sadu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.2 dzień
Po śniadaniu przejazd do Belgradu i poznawanie stolicy Serbii: Stare Miasto ze śladami architektury tureckiej, majestatyczna twierdza Kalemegdan – najstarszy zabytek miasta, z której roztacza się wspaniała panorama na ujście Sawy do Dunaju, cerkiew Świętego Sawy – jedna z największych cerkwi prawosławnych na świecie, Teatr Narodowy i Muzeum Narodowe, Parlament, Brama Triumfalna. Wyjazd w kierunku Bułgarii i przejazd na nocleg w okolice Sofii, malowniczo położonej u stóp masywu Witosza. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

3 dzień
Po śniadaniu przejazd w kierunku gór Riła, do Monastyru Rilskiego – największego bułgarskiego klasztoru i jednocześnie najsłynniejszego zabytku kraju. Klasztor położony jest na wysokości blisko 1200 m n.p.m. Zwiedzanie: cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny z drewnianym ikonostasem, klasztorna kuchnia, krużganki. Następnie powrót do Sofii i spacer uliczkami stolicy Bułgarii, podczas którego zobaczymy główne zabytki miasta: neoklasycystyczny budynek Teatru Narodowego, Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Archeologiczne, Pałac Prezydencki, Cerkiew Świętej Niedzieli. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

4 dzień
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Turcji. Po drodze postój w granicznym miasteczku Edirne i podziwianie słynnego Selimiye Camii. Przyjazd do magicznego Istambulu, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, kolacja. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

 

5 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Istambułu. W programie: podziwianie kościoła-muzeum Hagia Sofia i zwiedzanie najznakomitszych zabytków miasta: Błękitny Meczet, Pałac Sułtański Topkapi, Hipodrom z Obeliskami Teodozjusza i Konstantyna, Wężową Kolumną i fontanną Wilhelma II oraz tajemnicza cysterna bazylikowa Yerebatan Saray. Dla chętnych – rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na najciekawsze zabytki azjatyckiej i europejskiej części miasta, a także na zatokę Złotego Rogu. Czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików). Powrót do hotelu, kolacja. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w Wieczorze Tureckim. Nocleg.

 

6 dzień
Po śniadaniu wyjazd z Istambułu w kierunku bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego. Panoramiczny przejazd przez Burgas do Nesseberu – miasteczka wpisanego na listę UNESCO. Spacer po położonej na półwyspie malowniczej starówce. Wąskie uliczki, kamienne domy, liczne stragany tworzą wyjątkową atmosferę. Następnie przejazd do jednego z nadmorskich kurortów w okolicach Warny, zakwaterowanie hotelu, kolacja, nocleg.

 

7 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Warny – letniej stolicy kraju i zwiedzanie: Katedralna Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, Muzeum Archeologiczne, Mauzoleum Warneńczyka, Park Nadmorski z restauracjami i kawiarenkami. Następnie przejazd do najpopularniejszego bułgarskiego kurortu – Złotych Piasków, spacer promenadą nadmorską i możliwość przekonania się, skąd wzięła się nazwa tej turystycznej miejscowości. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

8 dzień
Śniadanie, kolacja i nocleg w hotelu. Czas na wypoczynek nad morzem.

 

9 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Rumunii. Przejazd do Bukaresztu – -Paryża Bałkanów” i krótki spacer po mieście: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Pałac Parlamentu, Pałac Primaveri, Pałac Cotrceni – siedziba prezydenta. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach malowniczego Brasova – spacer po tym najchętniej odwiedzanym średniowiecznym miasteczku Rumunii i jednocześnie znanym kurorcie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

10 dzień
Po śniadaniu przejazd do Sighishoary, miasta, gdzie urodził się legendarny Drakula. Zwiedzanie miasta z doskonale zachowaną średniowieczną zabudową m.in. Wieżą Zegarową i domem w którym przyszedł na świat Wlad – Drakula. Zwiedzanie Muzeum Tortur i Muzeum Broni Palnej oraz ekspozycji poświęconej Drakuli. Następnie przejazd przez Transylwanię w kierunku granicy rumuńsko – węgierskiej. Przyjazd do Oradei – barokowej perełki Rumunii – spacer po mieście. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
11 dzień
Przejazd przez Węgry i Słowację. Powrót do Polski w godzinach porannych.

 

UWAGI:

 

Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska – Białej i Cieszyna.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach turystycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
WAŻNE INFORMACJE WIZOWE:

 

Aktualne przepisy wizowe do Turcji

 

Uprzejmie informujemy, że od dnia 11 kwietnia 2014 r. zmieniają się przepisy dotyczące otrzymywania wiz do Turcji.

 

Turecką wizę turystyczną dalej będzie można uzyskać formie naklejki przy wjeździe do Turcji, ale od 11 kwietnia 2014 r. koszt wizy będzie wynosił 25 EUR lub 30 USD.
Dotychczasowa cena wizy tj. 15 EUR lub 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę elektroniczną za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr) płatne kartą kredytową. W najbliższym czasie strona ma być udostępniona w polskiej wersji językowej. Możliwe będzie również płacenie kartami kredytowymi innymi niż Visa i Mastercard oraz kartami debetowymi .
Jednocześnie oferujemy możliwość wykupienia wizy elektronicznej za pośrednictwem biura TANGO TOUR Usługa ta będzie dostępna zarówno dla nowych, jak i już dokonanych rezerwacji.
E-wiza jest oferowana jako dodatkowa usługa w cenie 85 PLN brutto/osobę. Cena za wizę doliczana będzie do rezerwacji do każdej z osób.

Klienci, którzy chcą wykupić e-wizę za pośrednictwem TANGO TOUR proszeni są o opłacenie tej usługi oraz przesłanie na adres email: tangotour@tangotour.com.pl
adresu zamieszkania, skanu paszportu, miejsca urodzenia oraz imion obojga rodziców.

 

Wizy elektroniczne uczestnicy będą otrzymywać podczas imprezy w autokarze.

 

UWAGA: Na 4 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki opcja wykupienia wizy za pośrednictwem TANGO TOUR nie będzie dostępna.

 

Przypominamy, że obywatele Polski podróżujący do Turcji zobowiązani są do wykupienia wizy oraz muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty końca ważności wizy. Wiza ważna jest przez 180 dni od daty pierwszego przekroczenia granicy i upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji (maksymalnie 90 dni). W paszporcie musi pozostać minimum jedna wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej.

 

Dodatkowe informacje na temat wiz turystycznych dla obywateli RP można uzyskać na
stronie http://www.turcja.org.pl/page/11/44.

 

Godziny wyjazdów

Miasto Zbiórka Wyjazd na imprezę Dopłata
Bielsko Biała ul. Warszawska dolna płyta dworca PKS 08.00
Częstochowa – realizowane przy min. 6 osób Parking przy McDonald’s ul. Drogowców, przy trasie DK1 kier. Warszawa 05.30 50 PLN
Gliwice – realizowane przy min. 6 osób ul. Rybnicka 159 (przy drodze nr 78), parking za stacją Shell 06.00 25 PLN
Katowice Dworzec PKS Piotra Skargi 06.45
Kraków – realizowane przy min. 6 osób ul. Reymonta 22 parking dla autokarów przy wejściu do hali „TS Wisła” 05.30 50 PLN
Leszno – realizowane przy min. 6 osób Al. Konstytucji 3 Maja parking przy hali Trapez (z tyłu hali) 01.30 125 PLN
Łódź – realizowane przy min. 6 osób Dworzec PKP Łódź Kaliska – parking przed wejściem głównym dojazd ul. Karolewską 03.15 75 PLN
Opole – realizowane przy min. 6 osób parking pzry skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Duboisa za sklepem Biedronka 05.00 50 PLN
Piotrków Trybunalski -realizowane przy min. 6 osób ul. Dworska 4 stacja benzynowa Orlen przy zjeździe do miasta z trasy DK1 04.00 75 PLN
Poznań – realizowane przy min. 6 osób ul. Dworcowa ,parking przy Dworcu Letnim na dojeżdźie 00.05 150 PLN
Radomsko – realizowane przy min. 6 osób Stobecko Szlach. stacje benz. przy DK1 :kier. Warszawa- czerwona-Orlen, kier.Katowice-zielona AS 04.45 50 PLN
Sosnowiec – realizowane przy min. 6 osób ul. Kresowa 2 obok stacji Shell i Mc Drive’a 06.20 25 PLN
Warszawa – realizowane przy min. 6 osób Aleje Jerozolimskie 144 Dworzec Zachodni; peron 13 01.00 100 PLN
Wrocław – realizowane przy min. 6 osób Dworzec PKS ul. Sucha stanowisko IV,V 03.30 100 PLN
 

Atrakcje:

 

Belgrad – Sofia – Monastyr Rilski – Edirne – Istambuł – Burgas – Nesseber – Warna – Bukareszt – Sighishoara – Targu Mures – Oradea

 

Belgrad – Dunaj, Sawa i Kalemegdan
Monastyr Rilski – największy bułgarski klasztor
Nesseber, Warna i Złote Piaski – bułgarskie czarnomorskie kurorty
Magiczny Istambuł i słynny meczet w Edirne
Bukareszt –Paryż Bałkanów”
Transylwania, Karpaty i Drakula

 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża