Cyklady wycieczka – Wybranki bogów

Numer oferty:
148/2016
Trasa przejazdu
Santorini (Grecja), Ateny (Grecja), Mykonos (Grecja),
Państwo
Grecja
Transport
Samolot, Statek
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, Rejs statkiem, Wycieczka objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Kolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
Cena zawiera: przelot samolotem na trasie Warszawa - Ateny - Warszawa, opłaty lotniskowe, 7 noclegów w hotelach, w pokojach 2 osobowych z łazienkami ( 2 x Ateny, 2 x Santorini, 3 x Paros), 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę pilota, transfery z portów do hoteli oraz z hoteli do portów, bilety na promy Pireus - Santorini ; Santorini - Paros ; Paros - Pireus, Paros - Mykonos - Delos - Paros, ubezpieczenie KL, NW, bagażu. Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wycieczek fakultatywnych podanych w programie, napoi do kolacj, dugustacji wini oraz wydatków własnych.

OPIS:
Grecja, oprócz stałego lądu, zajmuje ponad 2000 wysp. Wyspy greckie, córki bogów – tak nazywali je mieszkańcy Hellady. Kto ich nie odwiedzi, ten nie pozna kraju bogatej kultury i mitycznych wierzeń. My proponujemy wycieczki na archipelag Cyklady

 

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Grecji. Przylot do Aten. Transfer do hotelu w ATENACH . Obiadokolacja. Dla chętnych osób
wieczorny spacer po Place – historycznej dzielnicy Aten z malowniczymi uliczkami. Niegdyś była to dzielnica rzemieślnicza a dzisiaj rozrywkowo – handlowa, nad ktorą króluje podświetlony nocą Akropol. Nocleg.

 

DZIEŃ 2:
Po wczesnym śniadaniu (bądź śniadanie w formie pakietu), transfer do portu w PIREUSIE . Przeprawa promowa na niezwykłą wyspę SANTORINI uważaną za mityczną Atlantydę, zachwycającą różnorodnością i wyjątkowymi pejzażami. Turystów na Santorini przyciąga surowy, a przy tym niezwykle malowniczy krajobraz, poszarpane nad stromiznami zbocza i białe, przyklejone do nich domki. UNESCO nadało wyspie tytuł najpiękniejszej na świecie. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Następnie wyjazd do malowniczej wioski OIA położonej na szczycie klifu. Wąskie uliczki, kręte schodki, kościółki z kopułami, wiatraki oraz skąpane w słońcu werandy domów tradycyjnie bielone co roku – to właśnie Oia. Moment kiedy słońce nad kalderą przybiera czerwonawego koloru – jest momentem na który czekają wszyscy przybywający do miasteczka turyści. Niesamowita gra czerwono pomarańczowego światła odbijającego się od białych zabudowań miasteczka Oia robi niesamowite wrażenie. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez artystów inspirowanych pięknem tutejszego krajobrazu. A my będziemy mogli podziwiać słynny zachód słońca. Stwierdzenie brytyjskiego pisarza Lawrence’a Durrella: ”Tutejsze widoki i zachody słońca czynią poetów bezrobotnymi” jest jak najbardziej prawdziwe. Kolacja w restauracji hotelowej. Nocleg.

 

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu przejazd do FIRY – skąd udamy się na wędrówkę wzdłuż malowniczej kaldery do OIA przez FIROSTEFANI i IMEROVIGLI z oddali będzie widać wysepki: Nea Kameni i Palea Kameni. Atrakcje: malownicze widoki na kalderę, słynną skałę Skaros, Thirasję, kościółki i kapliczki oraz domki mieniące się pastelowymi kolorami ścianan z ogródkami pełnymi kwiatów. Taka właśnie jest Santorini – pocztówkowa, prawie nierzeczywista, a jednak prawdziwa. Spacer będzie przyjemnością samą w sobie. W tym dniu odwiedzimy także winnice aby móc zapoznać się z wyjątkowym sposobem uprawiania santoryńskiej winorośli (jedyny taki na świecie) i spróbować jednych z najlepszych win świata.Następnie będzie czas na spacer wąskimi uliczkami FIRY . Stolica wyspy zachwyca wszystkich, którzy tu przybędą. Białe domki zdają się wisieć na czarno – czerwonym urwisku, kręte schodki i wąskie uliczki okolone małymi sklepikami z pamiątkami, pracowniami jubilerskimi i galeriami sztuki wiją się pomiędzy nimi nadając miejscu niesamowity klimat. Z białego miasteczka rozpościera się niepowtarzalny widok na morze i skąpaną w słońcu kalderę. Rejs na wyspę NEA KAMENI (wycieczka fakultatywna) znaną z dymiących kraterów wulkanicznych. Pieszo dostaniemy się na szczyt wciąż aktywnego wulkanu Agios Georgios , gdzie będzie można wykonać wspaniałe zdjęcia. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 4:
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do AKROTIRI – minojskiego miasta zasypanego przez popiół wulkaniczny i porównywanego do Pompei. Odkopane pozostałości miasta sprzed trzech i pół tysiąca lat są wyjątkowe. Można tu zobaczyć fasady domów,
które sięgają trzeciego piętra, pozostałości amfor, widoczne są także ciągi ulic oraz freski na ocalałych ścianach. Zachowane przedmioty świadczą o tym, że miasto zamieszkiwali bogaci kupcy. Następnie transfer do portu i przeprawa promowa na wyspę PAROS . Transfer i zakwaterowanie w hotelu.Kolacja, czas wolny na spacer po okolicy.

 

DZIEŃ 5:
Po śniadaniu przejazd z hotelu do portu Naoussa i wypłynięcie w stronę wyspy DELOS . W starożytności zawdzięczała ona swoją sławę temu, że tutaj Latona urodziła Zeusowi boskie bliźniaki – Artemidę i Apollina. Na Delos, uważaną za świętą wyspę, znajduje się starożytne miasto z domami, miejscami handlowymi, placami, budynkami i świątyniami poświeconymi bogom czczonym przez starożytnych. Znajduje się tam również muzeum z licznymi eksponatami z różnych epok historycznych. Następnie przeprawa statkiem na MYKONOS . Czas wolny na spacer w labiryncie wąskich i krętych uliczek miasta Mykonos (stolicy wyspy) – to urokliwe miasteczko z drewnianymi, ukwieconymi balkonami, czerwonymi kopułami kaplic i murami lśniącymi bielą. Jego atrakcją są zabytkowe domki w dzielnicy -Mała Wenecja”, które schodzą tuż do samej wody; są one zamieszkałe przez artystów. Charakterystyczną cechą krajobrazu Mykonos są XVI-wieczne białe wiatraki, uchodzącego za jedno z najładniejszych na Cykladach. Powrót na statek i przeprawa na Paros. Pozwólmy sobie zagubić się w gąszczu wąskich ulic. Powrót do hotelu na Paros, obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ 6:
Po śniadaniu pobyt na pełnej uroku wyspie PAROS zachwycającej malowniczymi krajobrazami. Jest tu wszystko, czego można oczekiwać od greckiej wyspy – stare wioski, klasztory, krystalicznie czyste wody, porty rybackie, najlepsze plaże, zapierające dech w piersiach krajobrazy, słynne wina – -Paros” i -Kavaranis”. Dziś proponujemy Państwu spacer w głąb lądu szlakiem średniowiecznym. Atrakcje jakie będą na nas czekać: kamienne mosty, trakt bizantyjski, wspaniała przyroda, kościółki i kapliczki, naturalne źródła oraz zatoki zapraszające na kąpiel. W dniu dzisiejszym także odwiedzimy winnice aby móc skosztować słynnych lokalnych win. Na koniec odwiedzimy przepiękną miejscowość NAUSSA uważaną za jedno z najpiękniejszych miasteczek na Cykladach. Jej biało niebieska architektura, cieniste uliczki, tawerny z widokiem na morze nie jednego turystę wprawiły już w zachwyt. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do portu. Przeprawa promowa z Paros do Pireusu. Przejazd na zwiedzanie ATEN – potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in: majestatyczny Akropol zwieńczony Partenonem o doskonałych proporcjach i Erechtejonem podtrzymywanym przez Kariatydy, Propyleje, Agorę Grecką, Forum Romanum, Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach, kolacja.

 

DZIEŃ 8:
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Atenach. Wylot do Polski o godzinie 13:30. Przylot do Warszawy.

 

Cena zawiera: bilety na przelot samolotem na trasie Warszawa – Ateny – Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (2 x Ateny, 2 x Santorini, 3 x Paros), pokoje 2 osobowe z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, przepraw promowych : Pireus-Santorini, Santorini-Paros, Paros-Pireus, transport na terenie Grecji, wycieczkę Delos – Mykonos, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie KL, NW, bagażu.

 

Proponowane hotele:
Ateny www.dorianinnhotel.com lub podobny
Paros www.karmaportoparos.com
Santorini santomiramare.com

 

Cena nie zawiera: opłat za wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, wycieczek fakultatywnych, degustacji win, napoi do kolacji oraz wydatków własnych.

 

Dodatkowe opłaty:
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektow: Akropol – 12 EUR, Delos – 5 EUR, Akrotiri – 8 EUR (według cennika z 2014r)
– lokalni przewodnicy: około 20 EUR/os (opłata obligatoryjna
– rejs na wyspę Nea Kameni na Santorini – 20 UR/os
– degustacja wina w winnicy na Santorini – 8 /10 EUR/os
– degustacja wina w winnicy na Paros 10/12 EUR/os

 

Osoby podróżujące samotnie , które nie wykupiły pokoju jednoosobowego mogą być dokwaterowane do innych uczestników imprezy (tej samej płci).

 

UWAGA: Integralną częścią katalogu są Warunki Uczestnictwa Imprezy ABA TOUR, dostępne w siedzibie Organizatora, w Biurach Agencyjnych na terenie Polski oraz na stronie www.abatour.pl. Proszę o zapoznanie się z ich treścią. Oferty zamieszczone w katalogu są opracowane zgodnie ze stanem prawnym i kursem walut na dzień 30.10.2013. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany cen poszczególnych imprez. Oferty stanowią integralną część umowy z Klientem.

 

Niniejsza propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Opublikowane na stronach internetowych www.abatour.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

 

——————————————————————————-
Cyklacy wycieczka ; Santorini wycieczka ; Paros wycieczka ; Mykonos wycieczka

 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża