Bałkańskie klimaty

Numer oferty:
256/2016
Państwo
Turcja
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Świadczenia
CENA ZAWIERA: Zakwaterowanie :9 noclegów w hotelach **/***; 2 w Istambule, 2 w okolicach Kawali, 3 nad Jeziorem Ochrydzkim, 1 w Serbii, 1 w pobliżu granicy serbsko - węgierskiej. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Wyżywienie:9 śniadań i 9 obiadokolacji. Transport:Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem. Ubezpieczenie:Signal Iduna S.A.Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. CENA NIE ZAWIERA: kosztu wizy tureckiej i pośrednictwa wizowego 85 zł, obowiązkowej dopłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie w Serbii - ok. 20 EUR, kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, przejazdy komunikacją miejską w Istambule, rejs na Athos), orientacyjny koszt: ok. 150 EUR, programu fakultatywnego: rejs statkiem po Bosforze - ok. 20 EUR, rejs w Ochrydzie - ok. 30 EUR,

PROGRAM IMPREZY:

 

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Po drodze planowane są krótkie postoje i przerwy na posiłek (Słowacja, Węgry, Turcja – koszt posiłku ok. 5-10 EUR). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Nowego Sadu, nocleg tranzytowy*.2 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Turcji. Przejazd przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne. Krótki postój w tym malutkim, turecki granicznym miasteczku i podziwianie słynnego Selimiye Camii. W godzinach wieczornych przyjazd do magicznego Istambułu, zakwaterowanie w hotelu w historycznej części miasta, kolacja, nocleg.

 

3 dzień:
Po śniadaniu czas na zwiedzanie niezwykłych atrakcji Istambułu: Błękitny Meczet -najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtanów Topkapi – niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom oraz tajemnicza cysterna Yerebatan Saray. Zobaczymy również Hagia Sofia – Kościół Mądrości Bożej – arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., a później jedną z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń. Dla chętnych, fakultatywnie – rejs statkiem po Bosforze z przepiękną panoramą na Zatokę Złotego Rogu. Po południu czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok.4000 sklepików). Kolacja i nocleg w hotelu.

 

4 dzień:
Śniadanie i przejazd w kierunku granicy turecko – greckiej. Trasa biegnie wzdłuż wybrzeża Morza Marmara, poprzez Nizinę Tracką nad Morze Egejskie. Przekroczenie granicy w Ipsali. Przejazd do położonej w północnej Grecji Kawali, w której krzyżowały się trzy kultury: grecka, rzymska i bizantyjska. Amfiteatralne położenie nad Morzem Egejskim, przepiękne piaszczyste plaże oraz mnóstwo atrakcji kulturalnych, przyrodniczych i archeologicznych sprawia, że jest to miasto bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Zobaczymy największe atrakcje Kawali: port, bizantyńsko-wenecki zamek na wzgórzu Panagia i arkadowy, przepiękny akwedukt zbudowany na polecenie Sulejmana I. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

5 dzień:
Po śniadaniu przejazd na Chalkidiki i rejs wokół tajemniczej góry Athos. Athos to miejsce wyjątkowe, tajemnicze i niedostępne dla masowego ruchu turystycznego. Święta Góra
położona jest na najbardziej na wschód wysuniętym cyplu Półwyspu Chalcydyckiego, ma status Teokratycznej Republiki Mnichów. Na zboczach skalistego półwyspu wznosi się 20 monastyrów, niektóre sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu nad wodami Morza Egejskiego. Na mocy wydanego przez cesarza Konstantyna edyktu na tereny Athos zakazano wstępu wszystkim samicom ssaków, zarówno kobietom i zwierzętom. Jedynym dostępnym sposobem podziwiania majestatycznej góry i słynnych monastyrów są rejsy wzdłuż wybrzeży półwyspu. Odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6 dzień:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Salonik, drugiego co do wielkości miasta Grecji. Przez miasto biegnie słynna, starożytna Via Egnatia – główny rzymski szlak komunikacyjny łączący wybrzeże Adriatyku ze Stambułem. W Salonikach czeka nas spacer nadmorskim bulwarem, a później zwiedzanie zabytków: Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Kościół św. Demetriusza. Zobaczymy bizantyjskie obwarowania i tureckie meczety. Przejazd do Werginy, najstarszej stolicy starożytnej Macedonii. Do naszych czasów zachował się m.in. kompleks grobowców komorowych, nazwanych Grobowcami Królewskimi, Pałac Królewski oraz tzw. Grobowiec Macedoński, w istocie złożony z pięciu mniejszych grobowców. Na otaczającej stanowisko równinie odkryto ruiny amfiteatru, w którym zginął Filip II. Wykopaliska z terenu Werginy zaliczają się do najbogatszych od czasu odkrycia Myken. Przejazd w kierunku granicy grecko – macedońskiej i dalej do najsłynniejszego, letniego macedońskiego kurortu: Ochrydu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7 dzień:

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Ochrydu, miasteczka, w którym czas się zatrzymał. Spacer rozpoczniemy nad samym Jeziorem Ochrydzkim, na deptaku św. Klemensa Ochrydzkiego, którym dojdziemy do XIII-wiecznej cerkwi i do górującej nad miastem Twierdzy Samuela. Średniowieczne mury obronne wciąż otaczają wzgórze, oddzielając je od reszty miasta. Zobaczymy także XI-wieczną cerkiew św. Zofii, w której zachowały się wspaniałe freski. Pod koniec zwiedzenia zajrzymy do kameralnej, XIII-wiecznej cerkwi św. Jovana Kaneo, wzniesionej na wysokim klifie stromo opadającym ku błękitnym brzegom jeziora. Stąd rozpościera się najpiękniejszy widok na Ochryd, jezioro i góry Galiczica. Po południu czas wolny na wypoczynek i plażowanie nad jeziorem. Dla chętnych, fakultatywna wycieczka statkiem do położonego 30 km od Ochrydu kompleksu klasztornego św. Nauma. Kompleks został zbudowany na tarasie skalnym, wznoszącym się tuż nad brzegami jeziora Ochrydzkiego. Monastyr św. Nauma to mistyczne miejsce, gdzie, jak głosi legenda, przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. W pobliżu klasztoru przepływa rzeka Czarny Drin. Rejs małymi wiosłowymi łódkami po źródłach tej rzeki gwarantuje relaks i wyciszenie. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

8 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Mawrowo, do położonej wysoko w górach malutkiej wioski Galicznik. Wioska słynie z bogatego folkloru, tradycyjnych kostiumów i ślubów zawieranych każdego roku w lipcu przez wiele par jednocześnie. Podczas wesela, miejscowi mężczyźni wykonują taniec zwany „Teskoto”, który symbolizuje przezwyciężanie trudności jakie niesie los. Dla chętnych degustacja lokalnych produktów: serów, wina i rakiji. Powrót do Ochrydu. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Skopje. Po drodze zwiedzanie jednej z największych atrakcji Macedonii: powstałego po wybudowaniu zapory na rzece Treska Jeziora Matka i malowniczego kanionu o tej samej nazwie. Podczas rejsu łodziami po szmaragdowych wodach jeziora zobaczymy znajdujące się w tej okolicy liczne jaskinie, kościółki i monastyry. Następnie kontynuacja przejazdu do Skopje. Przyjazd do położonej w kotlinie stolicy Macedonii. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wjazdu kolejką linową na wzgórze Vodno. Na szczycie wzgórza stoi największy chrześcijański krzyż na świecie. Kolejne miejsca, które zobaczymy w Skopje to same perełki stolicy: Stara Czarsija (zwaną Małym Stambułem): karawanseraje, wąskie uliczki wypełnione zakładami rzemieślniczymi, straganami i kawiarenkami, tworzą orientalny klimat i przeniosą nas nie tylko na inny kontynent, ale i w czasie. Koło dzielnicy tureckiej zajrzymy na średniowieczną twierdzę Kale, pospacerujemy po łączącym brzegi Wardaru Kamiennym Moście. W średniowieczu most był centrum najważniejszych wydarzeń historycznych oraz… egzekucji. Mimo nękających miasto nieszczęść i trzęsień ziemi, nigdy nie został kompletnie zburzony. Czas wolny na zakupy, a następnie przejazd w kierunku Serbii. Przekroczenie granicy macedońsko – serbskiej i zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

10 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Belgradu. Po drodze postój w okolicy miejscowości Kur?umlija w paśmie gór Radan, i podziwianie serbskiego fenomenu przyrodniczego: Miasta Diabła -„Djavolja Varos”. Na terenie rezerwatu znajduje się blisko 200 stożkowatych kolumn i iglic, z których każda ma charakterystyczną „czapkę” na szczycie. Formy osiągają wysokość nawet do 15 m. Lokalne legendy głoszą, że diabelskie miasto, to kara diabła za to, że goście weselni chcieli ożenić siostrę z bratem. Kontynuacja przejazdu do Belgradu, jednego z najstarszych miast Europy, które zaskakuje swoją różnorodnością i oryginalną atmosferą. Zwiedzimy Twierdzę Kalemegdan – obszar ufortyfikowany wstępnie już za czasów celtyckich. Wokół fortecy roztacza się park – oaza zieleni dla miasta, popularne miejsce spotkań, spacerów i odpoczynku mieszkańców Belgradu. Z Kalemegdanu przejdziemy na główny deptak miejski czyli na ulicę Kniazia Mihaila. Znajduje się mnóstwo restauracji, kawiarenek, sklepików i butików. Zobaczymy także Cerkiew świętego Sawy, jedną z największych cerkwi prawosławnych na świecie, budynek Muzeum Narodowego i przyległy do niego Teatr Narodowy. Po zwiedzaniu miasta przejazd do hotelu w okolice granicy serbsko – węgierskiej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

11 dzień:
Po śniadaniu przejazd w kierunku Budapesztu. Panoramiczny przejazd przez miasto. Dalszy przejazd. przez Węgry i Słowację. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

 

UWAGI PRAKTYCZNE:

 

Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska – Białej i Cieszyna.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach turystycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
WAŻNE INFORMACJE WIZOWE:

 

Aktualne przepisy wizowe do Turcji

 

Uprzejmie informujemy, że od dnia 11 kwietnia 2014 r. zmieniają się przepisy dotyczące otrzymywania wiz do Turcji.

 

Turecką wizę turystyczną dalej będzie można uzyskać formie naklejki przy wjeździe do Turcji, ale od 11 kwietnia 2014 r. koszt wizy będzie wynosił 25 EUR lub 30 USD.
Dotychczasowa cena wizy tj. 15 EUR lub 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę elektroniczną za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr) płatne kartą kredytową. W najbliższym czasie strona ma być udostępniona w polskiej wersji językowej. Możliwe będzie również płacenie kartami kredytowymi innymi niż Visa i Mastercard oraz kartami debetowymi .
Jednocześnie oferujemy możliwość wykupienia wizy elektronicznej za pośrednictwem biura TANGO TOUR Usługa ta będzie dostępna zarówno dla nowych, jak i już dokonanych rezerwacji.
E-wiza jest oferowana jako dodatkowa usługa w cenie 85 PLN brutto/osobę. Cena za wizę doliczana będzie do rezerwacji do każdej z osób.

 

Klienci, którzy chcą wykupić e-wizę za pośrednictwem TANGO TOUR proszeni są o opłacenie tej usługi oraz przesłanie na adres email: tangotour@tangotour.com.pl
adresu zamieszkania, skanu paszportu, miejsca urodzenia oraz imion obojga rodziców.

 

Wizy elektroniczne uczestnicy będą otrzymywać podczas imprezy w autokarze.

 

UWAGA: Na 4 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki opcja wykupienia wizy za pośrednictwem TANGO TOUR nie będzie dostępna.

 

Przypominamy, że obywatele Polski podróżujący do Turcji zobowiązani są do wykupienia wizy oraz muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty końca ważności wizy. Wiza ważna jest przez 180 dni od daty pierwszego przekroczenia granicy i upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji (maksymalnie 90 dni). W paszporcie musi pozostać minimum jedna wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej.

 

Dodatkowe informacje na temat wiz turystycznych dla obywateli RP można uzyskać na
stronie http://www.turcja.org.pl/page/11/44.

 

Godziny wyjazdów

Miasto Zbiórka Wyjazd na imprezę Dopłata
Bielsko Biała ul. Warszawska dolna płyta dworca PKS 08.00
Częstochowa – realizowane przy min. 6 osób Parking przy McDonald’s ul. Drogowców, przy trasie DK1 kier. Warszawa 05.30 50 PLN
Gliwice – realizowane przy min. 6 osób ul. Rybnicka 159 (przy drodze nr 78), parking za stacją Shell 06.00
Katowice Dworzec PKS Piotra Skargi 06.45
Kraków – realizowane przy min. 6 osób ul. Reymonta 22 parking dla autokarów przy wejściu do hali „TS Wisła” 05.30
Leszno – realizowane przy min. 6 osób Al. Konstytucji 3 Maja parking przy hali Trapez (z tyłu hali) 01.30
Łódź – realizowane przy min. 6 osób Dworzec PKP Łódź Kaliska – parking przed wejściem głównym dojazd ul. Karolewską 03.15
Opole – realizowane przy min. 6 osób parking pzry skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Duboisa za sklepem Biedronka 05.00
Piotrków Trybunalski -realizowane przy min. 6 osób ul. Dworska 4 stacja benzynowa Orlen przy zjeździe do miasta z trasy DK1 04.00
Poznań – realizowane przy min. 6 osób ul. Dworcowa ,parking przy Dworcu Letnim na dojeżdźie 00.05
Radomsko – realizowane przy min. 6 osób Stobecko Szlach. stacje benz. przy DK1 :kier. Warszawa- czerwona-Orlen, kier.Katowice-zielona AS 04.45
Sosnowiec – realizowane przy min. 6 osób ul. Kresowa 2 obok stacji Shell i Mc Drive’a 06.20
Warszawa – realizowane przy min. 6 osób Aleje Jerozolimskie 144 Dworzec Zachodni; peron 13 01.00
Wrocław – realizowane przy min. 6 osób Dworzec PKS ul. Sucha stanowisko IV,V 03.30
 

Atrakcje:

 

Edirne – Istambuł – Kawala – Góra Athos – Vergina – Saloniki – Ochryd – Galičnik – kanion Matka – Skopje – Djavolja Varo? – Belgrad – Budapeszt


– Istambuł i Bosfor
– Kawala, Saloniki i święta góra Athos
– Jezioro Ochryd i Kanion rzeki Matka
– Skopje – mały Stambuł
– Formacje skalne w Serbii
– Belgrad – nieznana stolica

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża