Bajkowa Kapadocja – Autokar – z noclegiem tranzytowym

Numer oferty:
238/2016
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, Nad morzem, W mieście, Wycieczka objazdowa
Wyżywienie
śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie
Hotel
Wyposażenie
Telefon, Restauracja, Bar, Rent a car, Kantor walut, Taxi, Winda
Świadczenia
Cena zawiera: Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach o standardzie**/***: 2 w Istambule, 2 w Kapadocji, 1 w Pamukkale, 2 noclegi na Riwierze Egejskiej, 1 w Gelibolu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Wyżywienie: 8 śniadań w formie bufetu, 8 obiadokolacji. Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Cena nie zawiera *obowiązkowej dopłaty za nocleg tranzytowy i śniadanie na terenie Serbii ok. 25 EUR), wizy ewentualnie pośrednistwa wizowego 85 zł, obligatoryjnego kosztu wydatków programowych takich jak: opłat za miejscowych przewodników, biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, zwyczajowych napiwków oraz biletów na tramwaj i metro- 150 EUR/os-platne u pilota, rejsu po Bosforze (ok.22 EUR) . W celu sprawnej realizacji programu część przejazdów po Istambule będzie realizowana tramwajem: cena biletu na jeden przejazd ok. 1 EUR. UWAGA paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY :

 

1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Po drodze planowane są krótkie postoje i przerwy na posiłek (Słowacja, Węgry, Turcja; koszt posiłku ok. 5-10 EUR). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Belgradu, nocleg tranzytowy*. 

2 dzień
Po wczesnym śniadaniu kontynuacja przejazdu do Turcji przez Serbię i Bułgarię. Przekroczenie granicy tureckiej w Edirne, dawnym Adrianopolu, którego ozdobą jest jeden z największych i najpiękniejszych meczetów Turcji – Selimiye Camii. Ta górująca nad miastem symetryczna i harmonijna budowla to prawdziwe arcydzieło – wzniosłą kopułę podtrzymuje 8 kolumn, słupy i przypory. Cztery smukłe minarety o wysokości 71 m dodają wrażenia ogromu. Krótki postój. Następnie przejazd do Istambułu. Zakwaterowanie w hotelu, w europejskiej, historycznej dzielnicy miasta. Kolacja i nocleg.

 

3 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie niezwykłych atrakcji Istambułu: Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej)- arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., a później jedna z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń, Błękitny Meczet – najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtanów Topkapi – niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom. Dla chętnych – rejs statkiem po Bosforze. Czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze – jednym z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików). Kolacja, nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu wyjazd ze Istambułu w kierunku Kapadocji. Panoramiczny przejazd przez Ankarę – stolicę Turcji, krótkie zwiedzanie Anitkabir – mauzoleum Atatürka. Przejazd do Kapadocji, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5 dzień

Dla chętnych przelot balonami o wschodzie słońca nad Kapadocją – ta magiczna kraina szczególnie imponująco wygląda z lotu ptaka i … balonu!
Po śniadaniu zwiedzanie baśniowej Kapadocji słynącej z -księżycowego krajobrazu” oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. Odwiedzimy jedno z podziemnych miast drążonych przez tysiąclecia w tufie wulkanicznym. Składa się ono z wielu tuneli i pomieszczeń, w których miejscowa ludność chroniła się w czasie wojen, często na długie miesiące. W programie również Göreme – słynna dolina w Kapadocji, w której znajduje się Park Narodowy z około 350 kościołami wykutymi w skale, z których najwspanialsze to Kościół Św. Barbary, Kościół Jabłka, Ciemny Kościół. Zwiedzanie doliny Zelve oraz miasteczka Avanos słynącego z garncarstwa. Powrót do hotelu, kolacja. Dla zainteresowanych możliwość uczestnictwa w -Wieczorze Tureckim”. Nocleg.

 

6 dzień
Po śniadaniu przejazd do Konyi, miasta słynącego z zakonu wirujących derwiszy, gdzie zwiedzimy m.in. mauzoleum Mevlany, założyciela zakonu. Kontynuacja przejazdu do Pamukkale. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

7 dzień
Po śniadaniu spacer po jedynych na świecie śnieżnobiałych tarasach Pamukkale utworzonych przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę oraz zwiedzanie ruin antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. Następnie przejazd do Efezu i zwiedzanie największego i najlepiej zachowanego starożytnego miasta w regionie śródziemnomorskim i najważniejszego zabytku archeologicznego Turcji: słynna Droga Arkadyjska, amfiteatr na ok. 25.000 osób, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa. Przejazd do Meryemany – miejsca, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boska. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Didim/ Kusadasi, kolacja i nocleg.

 

8 dzień
Śniadanie i kolacja w hotelu. Pobyt wypoczynkowy nad Morzem Egejskim.

9 dzień

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie – starożytnym centrum medycyny i zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepiejonem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd do Troi – rozsławionej przez Homera dzięki Iliadzie, w której przedstawił ostatnie 40 dni dziesięcioletniej wojny Greków walczących pod wodzą Agamemnona przeciwko Trojańczykom. Zwiedzanie ruin antycznej Troi oraz repliki Konia Trojańskiego. Kolacja i nocleg w Gelibolu.

 

10 dzień
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną kraju.

 

11 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

 

Progarm jest programem ramowym , kolejność zwiedzania może ulec zmianie .
Program autorski B.P. Tango Tour kopiowanie bez zezwolenia Tango Tour zastrzeżone.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 

Czas przejazdu Katowice – Belgrad ok. 14 godz (ok 850 Km). Belgrad- Edirne ok 12 godz . ok (700 km)
Dłuższe postoje: Słowacja , Serbia, (posiłek ok. 5-10 EUR).
Radzimy zabrać: nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, ciepłą odzież i wygodne, pełne obuwie. Napoje do kolacji płatne dodatkowo: woda mineralna ok. 1 EUR, sok, piwo 2-3 EUR.Placówki dyplomatyczne Turcji 

Ambasada Republiki Turcji
ul. Malczewskiego 32,
02-622 Warszawa
tel. 646 43 21-22; fax 646 37 57
e-mail: turkemb@it.com.pl
Wydział Konsularny
tel. 646 43 24
Biuro Radcy Handlowego
tel. 646 14 08
fax 646 34 47
e-mail: trcomm@poczta.neostrada.pl
Wydział Informacyjny
ul. Krakowskie Przedmieście 19/1
00-071 Warszawa
tel. 826 62 88, fax 826 62 86
e-mail: turkey-info@o2.pl

 

Konsulat Generalny Republiki Turcji w Krakowie
adres tymczasowy: ul. Św. Tomasza 31 m.11
31-027 Kraków
tel. (0-12) 422 97 53, 633 63 77 wewn. 325;
fax (0-12) 422 67 93
godziny otwarcia: 10.00-11.00 od poniedziałku do piątku
Honorowy Konsul Generalny: Pan Jan Bogumił Ciopiński

 

Konsulat Generalny Republiki Turcji w Poznaniu
ul. Stary Rynek 78/79, 61-772 Poznań
tel. (0-61) 852 48 44, 852 89 29;
fax (0-61) 851 70 96
godziny otwarcia: 13.00-15.00 w środę
Honorowy Konsul Generalny: Pan Jerzy Leon Kudyński

 

UWAGI:

 

Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska – Białej i Cieszyna.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach turystycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 

Przekroczenie granic na podstawie paszportu, ważnego minimum pół roku od daty zakończenia wycieczki. Przejazd Katowice – Istambuł ok. 30 godz. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór – długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona.

 

WAŻNE UWAGI WIZOWE:

 

Aktualne przepisy wizowe do Turcji

Uprzejmie informujemy, że od dnia 11 kwietnia 2014 r. zmieniają się przepisy dotyczące otrzymywania wiz do Turcji.

 

Turecką wizę turystyczną dalej będzie można uzyskać formie naklejki przy wjeździe do Turcji, ale od 11 kwietnia 2014 r. koszt wizy będzie wynosił 25 EUR lub 30 USD.
Dotychczasowa cena wizy tj. 15 EUR lub 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę elektroniczną za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr) płatne kartą kredytową. W najbliższym czasie strona ma być udostępniona w polskiej wersji językowej. Możliwe będzie również płacenie kartami kredytowymi innymi niż Visa i Mastercard oraz kartami debetowymi .
Jednocześnie oferujemy możliwość wykupienia wizy elektronicznej za pośrednictwem biura TANGO TOUR Usługa ta będzie dostępna zarówno dla nowych, jak i już dokonanych rezerwacji.
E-wiza jest oferowana jako dodatkowa usługa w cenie 85 PLN brutto/osobę. Cena za wizę doliczana będzie do rezerwacji do każdej z osób.

 

Klienci, którzy chcą wykupić e-wizę za pośrednictwem TANGO TOUR proszeni są o opłacenie tej usługi oraz przesłanie na adres email: tangotour@tangotour.com.pl
adresu zamieszkania, skanu paszportu, miejsca urodzenia oraz imion obojga rodziców.

 

Wizy elektroniczne uczestnicy będą otrzymywać podczas imprezy w autokarze.

 

UWAGA: Na 4 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki opcja wykupienia wizy za pośrednictwem TANGO TOUR nie będzie dostępna.

 

Przypominamy, że obywatele Polski podróżujący do Turcji zobowiązani są do wykupienia wizy oraz muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty końca ważności wizy. Wiza ważna jest przez 180 dni od daty pierwszego przekroczenia granicy i upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji (maksymalnie 90 dni). W paszporcie musi pozostać minimum jedna wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej.

Dodatkowe informacje na temat wiz turystycznych dla obywateli RP można uzyskać na
stronie http://www.turcja.org.pl/page/11/44.

 

 

Godziny wyjazdów

Miasto Zbiórka Wyjazd na imprezę Dopłata
Bielsko Biała ul. Warszawska dolna płyta dworca PKS 08.00
Częstochowa – realizowane przy min. 6 osób Częstochowa -parking przy Mc Donalds, ul. Drogowców, rzy trasie DK 1 kier. Warszawa 05.30 50 PLN
Gliwice – realizowane przy min. 6 osób ul. Rybnicka 159 (przy drodze 78), Parking za stacją Shell 06.00 25 PLN
Katowice Dworzec PKS Piotra Skargi 06.45
Kraków – realizowane przy min. 6 osób ul. Reymonta 22 parking dla autokarów przed wejściem do hali „TS Wisła” 05.30 50 PLN
Leszno – realizowane przy min. 6 osób Al.Konstytucji, 3Maja, parking przy hali Trapez (z tyłu hali) 01.30 125 PLN
Łódź – realizowane przy min. 6 osób dworzec PKP, Łódź Kaliska, parking przed wejściem głównym (stanowisko dla autokarów) 03.15 75 PLN
Opole – realizowane przy min. 6 osób parking pzry skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Duboisa za sklepem Biedronka 05.00 50 PLN
Piotrków Trybunalski -realizowane przy min. 6 osób ul. Dworska 4 stacja benzynowa Orlen przy zjeździe do 04.00 75 PLN
Poznań – realizowane przy min. 6 osób ul. Dworcowa, parking przy „Dworcu Letnim” na dojeździe do Dworca Gł. PKP 00.05 150 PLN
Radomsko – realizowane przy min. 6 osób Stobiecko Szlach. – stacje benzyn. przy DK1 Warszawa-czerwona -Orlen , Katowice – zielona AS 04.45 50 PLN
Sosnowiec – realizowane przy min. 6 osób ul. Kresowa 2 obok stacji Shell i Mc Drive’a 06.20 25 PLN
Warszawa – realizowane przy min. 6 osób Aleje Jerozolimskie 144; Dworzec Zachodni; peron 13 01.00 100 PLN
Wrocław – realizowane przy min. 6 osób Dworzec PKS ul. Sucha stanowisko IV,V 03.30 100 PLN
Atrakcje:
Zabytki magicznego Istambułu-Baśniowa Kapadocja i skalne Kościoły- Ankara i Antibaktir- Pamukkale- Didim- Troja- Pergamon- Edirne

 

TERMINY:

od: 2015-09-03 do: 2015-09-13

od: 2015-09-17 do: 2015-09-27

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża