Austria – Niemcy Wśród alpejskich pejzaży

Numer oferty:
85/2016
Trasa przejazdu
St. Wolfgang (Austria), Hellbrunn (Austria), Krimml (Austria), Salzburg (Austria), Innsbruck (Austria),
Transport
Autokar
Profil wyjazdu
Oferta objazdowa, Weekend
Wyżywienie
śniadanie
Zakwaterowanie
Hotel
Wyposażenie
Brak
Świadczenia
Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi w hotelu w Salzburgu, 3 śniadania typu bufet, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NW. Cena nie zawiera opłat za wstępy, przewodników lokalnych. Istnieje możliwość wykupienia 3 obiadokolacji w cenie 180 zł w restauracji obok hotelu.

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników wycieczki. Odjazd autokaru według rozkładu jazdy. Przyjazd do Salzkammergut – krainy „gór i jezior”, nazwanej przez Franciszka Józefa I „rajem na ziemi”. Region przyciąga tyrystów swoim niezaprzeczalnym urokiem, o którym decyduje urozmaicona rzeźba terenu, malownicze jeziora alpejskie oraz przepiękne miniaturowe miasteczka ze starą zabudową. Przed nami widoki zapierające dech w piersiach. Postój w BAD ISSCHL ulubionej miejscowości wypoczynkowej Franciszka Józefa i cesarzowej Sissi. W mieście duch monarchii habsburskiej jest wciąż obecny, a atmosferę la belle epoque wyczuwa się niemal na każdym kroku. O złotych latach miejscowości przypomina Kaiservilla, letnia rezydencja cesarska. Wokół willi rozciąga się Kaiserpark, w którym stoi Marmorschlossl, pałacyk – dawna herbaciarnia. Do letniej rezydencji rodzina cesarska przyjeżdżała przez 60 lat. Następna atrakcja to spacer po HALLSTATT – położonym nad jeziorem Hallstättersee (wznoszące się na wysokość 3000 m pasmo górskie Dachstein stanowi wspaniałe tło dla jeziora i miasteczka). To przeurocze miasteczku wpisane na listę UNESCO – wbija się klinem między góry a jezioro i położone jest w sielskiej, pocztówkowej scenerii. Jest to jedna z najstarszych osad w dziejach cywilizacji, wykopaliska archeologiczne w pobliżu kopalni soli kamiennej datowane na ok. 750-400 lat przed Chrystusem. Następnie przejazd przez ST. GILGEN (miejsce urodzenia matki W.A.Mozarta oraz jego siostry), kontynuowanie podróży wzdłuz jeziora Wolfgangsee do uroczego pielgrzymkowego miasteczka ST. WOLGANG założonego w 976 roku przez biskupa Ratyzbony. Spacer malowniczymi uliczkami. Największą atrakcją jest tu gotycki kościółpielgrzymkowy. Ta niewarygodna świątynia to jakby muzeum sztuki religijnej. Wnętrze tej dwunawowej świątyni wypełniają znakomite dzieła sztuki. Wśród nich na pierwszym miejscu trzeba wymienić wysoki na 11 m ołtarz główny, wykonany przez Michaela Pachera w latach 1471-1481. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

 

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu Po śniadaniu przejazd do letniej rezydencji arcybiskupiej HELLBRUNN – zwiedzanie wnętrz i ogrodu zabaw wodnych. Ogród był niegdyś miejscem rozrywki arcybiskupa i jego gości. Dzisiaj tajemnicze groty , automaty wodne, figurki poruszane siłą wody oraz ukryte starannie przed naszym wzrokiem wodotryski w niezmienionej formie bawią turystów z całego świata. Następnie przejazd trasą alpejską Großglockner Hochalpenstraße z niezapomnianymi widokami na ośnieżone łańcuchy górskie. Ta najbardziej malownicza droga w Austrii pnie się serpentynami do krainy wiecznych śniegów, przecinając kolejne strefy geograficzne i klimatyczne. Na odcinku 50 kilometrów pokonuje się różnicę poziomów wynoszącą 1766 metrów! Po drodze można podziwiać zmieniającą się szatę roślinną oraz poczuć malejące ciśnienie atmosferyczne. Na końcu staniemy u stóp najwyższego szczytu Austrii, Großglocknera o wysokości 3.798 m. Przez całą podróż będą towarzyszyć nam widoki zapierające dech w piersiach. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd na południe od Berchtesgaden gdzie rozciąga się jedyny w Niemczech Wysokogórski Park Narodowy , którego perłą jest jezioro Königssee . Niczym fiord wciśnięte jest ono między strome skały masywu Watzmann (2713 m), Steinernes Meer i Hagengebirge. Romantyczna przejażdżka statkiem po jeziorze do półwyspu st. Bartolomä z kościółkiem pielgrzymkowym na długo pozostaje w pamięci, przede wszystkim za sprawą słynnego echa jeziora Königssee. Kapitan zatrzymuje statek i wygrywa na rogu melodię, której dźwięki siedmiokrotnie odbijają się o ściany skał. Imponujące wrażenie! W ramach wycieczki można zwiedzić Obersalzberg oraz Orle Gniazdo – byłą kwaterę Hitlera. Droga wiodąca do Orlego Gniazda to serpentyna wijąca się wokół góry na wysokości 1840 m n.p.m. Stąd trzeba przejść wydrążonym w górze tunelem (212 m), by dojść do „złotej windy” Hitlera. Winda wioząca jednorazowo 45 osób przebywa odległość 212 m w ciągu kilkunastu sekund. Cała maszyneria jest oryginalna, a więc liczy ponad 60 lat. Przy budowie drogi i tunelu pracowało wielu więźniów z Europy Wschodniej. Powrót do hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ 4:
Po sniadaniu wykwaterowanie z hotelu, złożenie bagaży w autokarze i przejazd komunikacją miejską do centrum SALZBURGA na zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Austrii. Salzburg to miasto-muzeum składające się z trzech części. Stanowią je średniowieczne, wąskie uliczki oraz część rezydencjonalna i klasztorna. Spacer przez ogrody Mirabell, średniowieczną uliczkę Getreidegasse, Stary Rynek oraz rozległe place dzielnicy arcybiskupiej. W trakcie naszego spaceru zobaczymy m.in. miejsca związane z Mozartem, twierdzę Hohensalzburg, rezydencję arcybiskupią, katedrę, Opactwo Benedyktynów. Czas wolny w centrum miasta . Następnie przejazd do miasta LINZ pięknie usytuowanego po dwóch stronach Dunaju. Historyczna starówka leży na prawym brzegu rzeki, a rozległy Hauptplatz uchodzi za jeden z najpiękniejszych zwartych kompleksów architektonicznych Austrii. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

 

DZIEŃ 5:
Przyjazd na miejsce zbiórki

Biuro Podróży ABA TOUR zastrzega sobie, że w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, zmianie może ulec kolejność zwiedzania.

Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.

Przewidywany koszt realizacji programu : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, napoje do obiadokolacji – około 70 EUR – 100 EUR

 

Orientacyjny koszt wstępów:
Hellbrunn – 9,5 EUR
Twierdza Hohensalzburg – 10 EUR
Dom Mozarta – 11 EUR
Przejazd trasą Wysokoalpejską – 10 EUR
Pałac w Bad Ischl – 11 EUR
Rejs statkiem po jeziorze Königssee – 20 EUR
Istnieje możliwość wykupienia 3 obiadokolacji (trzech daniowych) w restauracji obok hotelu w cenie 180 zł

 

Miejsca w autokarach przydzielane są według kolejności zgłoszeń.

Osoby podróżujące samotnie, które nie wykupiły pokoju jednoosobowego mogą być dokwaterowane do innych uczestników imprezy (tej samej płci). Dopłata do pokoju jednoosobowego – 240 zł.

 

Do poruszania się po krajach należących do strefy Schengen potrzebny jest dokument podróży – dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci.

 

Na trasie przejazdu autokaru z Polski do miejsca docelowego za granicą, średnio co 3-4 godziny organizowane są postoje, jeśli tylko jest możliwe – na parkingach z toaletą i barem. Czas postoju wynosi od 15 do 45 minut. Sugerujemy więc zabranie ze sobą niewielkiej ilości waluty krajów tranzytowych.

 

POŁĄCZENIA ANTENOWE
Połączenia antenowe to zorganizowany system dowozu uczestników z różnych miejsc Polski, do miejsca zbiórki, skąd wyruszy autokar główny. Połączenia antenowe są odpłatne. Wysokość opłat pokazuje tabela „Miejsca zbiórek i odpłatności za połączenia antenowe”. Wskazana należność jest doliczana do ceny imprezy. Połączenia antenowe realizowane są przy grupie minimum 8 osób. Decyzja o uruchomieniu takiego połączenia zapada najpóźniej na 7 dni przed terminem wyjazdu. W trakcie dojazdów na terenie Polski (połączenia antenowe) możliwy transport samochodem osobowym, busem, autokarem klasy turystycznej, pociągiem, PKS-em. Przejazdy antenowe odbywają się bez pilota przewozowego. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 minut przed godziną odjazdu.

 

Niniejsza propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Opublikowane na stronach internetowych www.abatour.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego

 

 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

+48 606 561 257

biuro@columbiatravel.pl

Columbia Travel
ul. Wojska Polskiego 25
18-400 Łomża